FLASH pomoc... :(

djondi

Obećava
Poruka
51
Znaci problem je sledeci: Zelim da napravim neki Flash Movie ksa nekim sajtom, koji ce normalno imati proizvode (normalno!?) i zelim da kada neko klikne na neki proizvod da mu se u novom prozoru otvara ta slika, ali u svojoj velicini (bez toolbara itd...). Shvatam da mi je za to potrebna javaskripta, ali neznam nista vise o tome.... so please help!
 
Ako ces raditi u Flash-u, ne treba ti JavaScript.
Da bi se to uradilo u Flash-u, ne moze to tek da se kaze "klikni ovde, pa onda tamo i eto resenja"
To treba da se uradi, dal' bez Action Scripta ili pomocu njega - svejedno, svakako ima da se sljaka. Tako, da tu vrstu pomoci neces moci dobiti.
Generalno i najprostija varijanta bi bila da naredjas umanjenje slicice proizvoda, koje ce reagovati na klik. Ujedno sa strane imas jedan movieclip koji ce se "puniti" odgovarajucom vecom slikom, nakon klika na manju.... To je samo okvirni scenario, e sad to treba i da se odradi. Ne verujem da ce ti neko to uraditi tek tako.
Najbolje bi bilo da sednes i prostudiras Flash jedno vreme pa ce ti se u toku ucenja samo ka'sti sta i kako bi se to moglo odraditit. Ima vise nacina da se to uradi.

Naravno, moze to i bez Flasha, tada mozes koristiti i JavaScript, sto opet nije lose za pocetak. Tada je JavaScript dosta jednostavan, treba da napravis funkciju koju bi na primer nazvao "LoadImage()" i pozivas je nakon klika jedne od umanjenih slicica. Ime te slicice bi bio parametar pa bi "LoadImage()" ucitao na odrdejenom mestu novu, vecu slicicu sa malo izmenjenim imenom (mala slka recimo ima ime "imageM.jog" a velika slika "imageV.jpg"
Itd....
Pgledaj u "skriptarnici" na krstarici, ima bezbroj skriptova te vrste, siguran sam da ima neki slican ovome o cemu sam napisao.
 
da ne otvaram novu temu....

problem je sledeci...tj zadatak :P

da li je moguce i kako...on release..da mi otvori neki direktorijum u klasicnom win prozoru...??
nije da sam izgino, al sam se cimao ....i ne mogu da nadjem...
sorry ako je bilo, a ako nije onda jos bolje....

hvala...
 

Back
Top