"PAKOVANI" telefoni
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: "PAKOVANI" telefoni

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Exclamation "PAKOVANI" telefoni

1. pre nekog vremena citao sam u nekom od casopisa vezanih za mobilnu telefoniju clanak
    o "pakovanim telefonima"
    primetio sam da se jako "gadjaju izrazima", i manje-vise, ne znaju sta govore/pisu.
    Pravljeno je uporedjivanje "pakovanog" i originalnog telefona (u ovom slucaju NOKIA 6680)
    sa sve slikama originala i pakovanog!
    trazio sam po google taj clanak ali nigde ga nema, napravili su dve fotografije,
    na jednoj je telefon u original pakovanju, sa data cable, cd ,slusalice, orig. uputstvo...
    a druga je kutija kao sto ima po radnjama gde samo pise "mobile phone", i unutra tel, punjac i slusalice.
    Tu drugu kutiju naznacili su kao PAKOVAN TELEFON!

2. Opet, u nokim drugim novinama, web stranama, kao "pakovan telefon" podrazumevaju telefon
    koji je "skinut sa mreze" i "nije original"

SVAKO, ko se iole razume u mob. telefoniju, reci ce da su autori ovih textova ne informisani,
    ili placeni od strane neke kompanije da prezentuju iskljucivo proizvod koji ona sama nudi,
    (kod nas distributeri i zastupnici istih).

na nekim od foruma nasao sam ovo:

""nokia 6230i:ako ga kupujete, obavezno pogledajte da li baterija ima na sebi NOKIA hologram,
    i da li na zadnjici kod sociva pise 1,3 megapixel.
    Ima mnogo pakovanih telefona."" ---------ko je toliko lud da pakuje tel, a ne stavi masku od 6230i na sam telefon? i zasto bi neko rizikovao prodaju telefona zbog neoriginalne baterije, kad je vec "napakovao ceo tel, sto ne bi i bateriju?

drugi lik objasnjava ovako:

""pa originali su uglavnom skuplji nego pakovani telefoni tu se u startu odmah primeti
    razlika.(--kako on moze da primeti razliku kao krajnji kupac, kad je cena ista, a razlikuje se u nabavci, i to samo ponekad--) Meni na poleđini baterije piše MADE IN KOREA, a na poleđini telefona piše
    MADE IN KOREA BY SAMSUNG,--(sto zavisi od serije baterija, porekla, jer ne prave se sve u istoj fabrici i iste godine i za isto trziste--) inače i na bateriji i na telefonu kao i na garanciji (12 meseci)
    i koju sam dobio tamo gde sam kupio mob imam hologram, znači moraš imati tri holograma da
    bi znao da ti je
    mob original !"" (---i za kraj da dodam, samsung nikada niko nije pakovao---)

----------------------------------------------------------------------
    PAKOVAN TELEFON ZNACI da je sastavljan u "domacoj radinosti" uglavnom od fabrickih delova koji su "zalutali iz fabrike", ili se polovni pakuju u nove, sa vracenjem life-timera!
    npr. dobije 100 ploca, kupis 100 maski i kucista, i nabavis jos 100 displeja, i odneses nekome da ti ubaci softver u njih-to je pakovan telefon. ako je kuciste originalno, moze da se desi da nema razlike ni po nalepnicama ni po hologramima na njemu!
    druga vrsta su "punjeni" telefoni, koji izlaze iz fabrike bez zavrsnog testiranja i bez softvera, pa se dodatno u njuh upisuje softver.
    Pakovani telefoni su uglavnom rizicniji, jer nemaju taj fabricki zavrsni test, na kom odredjeni procenat ispada kao neispravan, i rashoduje se, dok ovde svi zavrsavaju u prodaji.
    kod nas u zemlji najzastupljeniji pakovani telefoni su bili 3510i, 6230, 6230i, T610, 3410,

sto se tice PAKOVANI -SKIDANIH SA MREZE, to su apsolutne gluposti!
    npr. Sony ericsson k700, na originalu sa Vodafone mreze, ima Vodafonov softver, pre-definisane parametre za gprs i mms, i naravno SIM LOCK na tu mrezu. u njega se ubaci "cist" (decustomizovan, debrandiran) softver, koji je takodje FABRICKI, a ne nesto sto se pravi u samom servisu i sto neko sam programira, pa napravi greski, i onda taj telefon ne radi dobro.
    ----------------------------

mozda sam malo previse napisao, koga mrzi da cita ne mora, ko procita mozda mu nesto vredi

komentari?
    Poslednji put ažurirao/la gusha : 02.05.2006. u 15:08

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: "PAKOVANI" telefoni

e, da, zaboravih:
    PAKOVANI i SVERCOVANI telefoni nisu isto kao sto neki misle! i to je jos jedna od zabluda, tipa jeste/ nije original telefon!

Domaćin dan555 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Svaka čast na ovome.
    Ja sam mislio da je "pakovan" tel samo polovnjak u novom kućištu.
    E sad, kako ja kao laik da prepoznam tel koji nije nov original?Izgleda nikako.

A šta misliš da u ovoj temi nastaviš da pišeš o mobinima iz tvog ugla profesionalca (servisiraš ih, ako sam dobro razumeo)?Recimo koji su se tel pokazali kao najkvalitetniji, koji se kvare i šta im odlazi.

Aktivan član *ABC* (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Ma nema kod nas mnogo pakovanih telefona. Kod nas su vecinom teleefoni napravljeni u Kini i Madjarskoj.

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

ma da, nema........
    Poslednji put ažurirao/la gusha : 11.05.2006. u 23:49

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

A dakle ti si taj zbog koga kupujemo pakovane telefone!

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

salim se, naravno

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Najvise mrzim kada treba da objasnim razliku musteriji da li je pakovan telefon ili je original. Pa ljudi svi telefoni koji su original su original telefoni kupjeni preko u radnjama na akcijama, bar ja takve samo prodajem, koji imaju oznake stranih mreza. A ove pakovane znamo samo mi prodavci a i moze se videti po telefonu, jer nabavne cene su razlicite a prodajne su skoro iste. Neka nam dodje Nokia kao prodavac originalnih telefona pa ce 7210 nokia biti 200 eura, pa ko ima para neka kupi original.:-)

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

to da, + carina+porez+pdv

Primećen član valerian (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

LJUDI NE MORATE BAS SVE POSLIVNE TAJNE DA OTKRIVATE,TREBA I MI BANANE DA JEDEMO

Primećen član valerian (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

LJUDI NE MORATE BAS SVE POSLoVNE TAJNE DA OTKRIVATE,TREBA I MI BANANE DA JEDEMO

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

ako posle koda *#92702689# izbaci sve nule na seriskom broju fon je pakovan. Jesam u pravu?

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

ne, to e bilo na 6230 i 6230i zbog nekih softverskih verzija, cak su i originali imali imei 0000000.... al sve se to lako ispravi novijom verzijom

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Pa i mislio sam na 6230 i 6230i. Na njima sam to video par puta.

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

E jel moze nekako da se menja serijski broj na telefonu?

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

pa znao sam da si tako mislio hehehe, ali nema nikakve veze

Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

E jel moze nekako da se menja serijski broj na telefonu?

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

mozda, pitaj me na private

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Jedi banane ko ti brani samo se brzo otkrije kad neko ode u inostranstvo i jos brze otkrije da tamo nema muckanja kao kod nas nego lepo dobijes SVE za mobilni a ovde kod nas "SVE" pa ko koga zajebe ja odavno nisam kupio moiblni bas zbog toga a prodavci neka zajebu nekog drugog. Isplati se kupiti u inostranstvu telefon sa FULL opremmom pa ovde dekodirati ako treba
    Ocigledan je primer u jednoj ulici dve radnjee razmak mi 30m jedna prodaje za isti model telefon, punjac ima i CD, kabel uputstvo na engleskom i durgoj teleofn punjac i uputstvo na srpskom i ???? sta i nema i CD se posebno narucuje. Kad sam im rekao da prosetaji do komsije nemoguce oni to nemaju kako smem da govorim tako a mene nije mrzelo da ih licnoodvedem u drugu radnju i prisustvovao sam ednoj jako smesnoj scenu ubedjivanja.
    Sao toliko o prepakivanje neko se ocigledno zajebao i to sve profesionalci. A sta su onda amateri?
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Početnik
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gusha
    ne, to e bilo na 6230 i 6230i zbog nekih softverskih verzija, cak su i originali imali imei 0000000.... al sve se to lako ispravi novijom verzijom
    Ne mogu da verujem da neko moze da izvali glupost da su i neki originali imali imei 0000000000 to je totalna glupost i ujedno i nasigurniji nacin da se utvrdi koji telefoni su pakovani. Inace kroz moje ruke je proslo dosta pakovanih telefona, ljudi to nisu krili... cak sam nabavio i 5140 takvu sa svim 0000000000 i cak joj je i falio gumeni deo koji pokriva bateriju....
    sky

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

6230 originali su imali sa ranijom verzijom problem sa imei-em kada im se ubacuje jezik full flashom na ufs-u, iako su ranije imali normalan broj, pa se onda upise manja verzija na kojoj se lepo vidi imei, onda je na novoj ver. ispravljeno. verovatno ufs-ov neki bug.

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

nacicu ti sutra koja je verzija u pitanju, samo sa njom je 0000000000, ne znam sad napamet

Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

a i neznam ko bi bio toliko lud pa pakuje telefone a ne ispravlja imei, cemu onda sve to....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •