Čuvari tekovina revolucije....

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.593
Ko je bio agresor, ko žrtva, ko profitirao, ko izgubio........
Ustvari mene trenutno zanima, šta mislite, ako se zanemari ona manjina koja je duvala u svoj nacionalni rog, koji narod je najžešće branio tekovine tiletove revolucije dok smo mislili da je sve med i mleko, tj. ko je bio najzaslužniji što je ta juga-pljuga bila upravo to: žabokrečina od države koju je trebalo pod svaku cenu rasturiti!!!???
 
U Srbiji su "tekovine"pustile korenje najdublje......ali mislim da taj zakljucak koji izvlacis da narod koji se najvise zalagao za Jugu je i najvise kriv za kako kazes"zabokrecinu"nije tacan.....nije narod u komunizmu nista odlucivao....ko sto narod nista ne odlucuje ni u demokratiji,jedino sto u demokratiji postoji izborni sistem koji stvara iluziju da se obican covek za nesto kao pita.
 
To je ona Nedićeva " Hrvatice će i dalje rađati Hrvate, Slovenke Slovence, muslimanke muslimane a Srpkinje će rađati komuniste" ...da li je Siniša Kovačević tačno citirao Nedića, ne znam...

Što se tiče komunizma, ili kako je neko ovde rekao "državnog etatizma", okupljati se oko zloslutne ideje jeste negativno, ali to Srbi nisu radili nikada sa namerom, neka me neko demantuje ..ako može.
 
Ma nije ni ta Yuga - pljuga ni bila tako losa...................brate , pa skoro 50 god se u njoj fino zivelo.
Bila , bre, priznata, poznata, i respektovna u svetu........a ni mala , bogami nije bila ...22 miliona...

Davno joj je nudjeno i clanstvo u NATO , i u EU.........i sve moguce beneficije.... pre nego su ovi indijanci Poljaci , Madjari , i ostala boranija ,koja nas sada zapisava mogli da sanjaju o zvakama i najlon carapama.

E, sad.......svi smo zajedno ispali majmuni , i olovni vojnici nacionalnih (satro) malih diktatora..
Svako je imao svog malog Slobu ili Franju...i glipavi , kakvi smo, svi smo se uhvatili na mamac

I Srbi ,i Hrvati, I Makedonci, Bosanci................................

Samo zamislite, onu, veliku Yugu, da je opstala, da je usla jos sredinom osamdesetih u EU i NATO

Da li bi bilo ratova, nesreca, Kosova, bombardovanja, bede, neimastine, mrznje...........NE BI..
Iz prostog razloga, jer bi se dobro zivelo i radilo , i nikoga, osim isolovanih idiota ne bi interesovalo da se pokolju oko" nacionalnog identiteta"

Niko ovde nije branio komunizam, ali je fakat , da se jos u SCG najjace oseca njegovo prisustvo
 
Pa u od svih losih mi smo bili najboli sto se kvaliteta zivota tice.....sve Istocnoevropske komnisticke zemlje su bile beda za nas-Cehoslovacka,Poljska,SSSR,......a gde su oni sada a gde mi?Ali kada smo konacno imali sansu da se oslobodimo crvenih diktatora bilo je vaznije koji ce grb da bude na zastavi od toga kako ce se ziveti....i sad ko nas yebe kad smo bili budale ....SVI na ovom prostoru.....
 
frozen1982.:
U Srbiji su "tekovine"pustile korenje najdublje......ali mislim da taj zakljucak koji izvlacis da narod koji se najvise zalagao za Jugu je i najvise kriv za kako kazes"zabokrecinu"nije tacan.....nije narod u komunizmu nista odlucivao....ko sto narod nista ne odlucuje ni u demokratiji,jedino sto u demokratiji postoji izborni sistem koji stvara iluziju da se obican covek za nesto kao pita.

Imaš pravo, krivo sam se 'odrazio'! Tačnije, u kojem narodu je relativno, ali može i apsolutno, bilo najviše 'čuvara' revolucije.....

PS: Nije neki sistem truo radi samog sistema, već radi ljudi koji ga zastupaju i 'čuvaju' te metoda kojim to rade.....
 
Major_TOM:
Ma nije ni ta Yuga - pljuga ni bila tako losa...................brate , pa skoro 50 god se u njoj fino zivelo.
Bila , bre, priznata, poznata, i respektovna u svetu........a ni mala , bogami nije bila ...22 miliona...

Više ljudi je bolje živelo onda nego sada, a manjina sada živi bolje!
Međutim, svejedno, zvuči neverovatno da smo to tako rasturili ako nam je bilo jako dobro!!??? Možda mnogim ljudima nije bilo dovoljno to što se nudilo....
 

Back
Top