UMETE LI REĆI IZVINI?

Ma nije tesko reci izvini i lepo je to cuti...pod uslovom da je receno iskreno,a ne radi reda...tek da se nesto kaze.Mada ima situacija kada 'izvini' tako malo znaci...kao fazon 'ajd da te ubijem pa kazem izvini'
 
angely:
Mada ima situacija kada 'izvini' tako malo znaci...kao fazon 'ajd da te ubijem pa kazem izvini'
ne izvinjavam se. za mene je precenjena ta rec.. retko se desi da je cujem a da me ne iznervira...
napravis glupost.. pa kao, e izvini.. i sta?? ne racuna se vise? nije mi nista? lakse mi je? e pa nije mi lakse...
 
maka011:
ne izvinjavam se. za mene je precenjena ta rec.. retko se desi da je cujem a da me ne iznervira...
napravis glupost.. pa kao, e izvini.. i sta?? ne racuna se vise? nije mi nista? lakse mi je? e pa nije mi lakse...

Ovaj iskljuciv stav moze da znaci da niko nema pravo na jos jednu sansu, kad pogresi? Ili, moze da znaci da svi povredjuju iskljucivo sa namerom da naude tome kog su povredili ?
 
Retko kome treba pruziti drugu sansu, al, postoje ljudi koji je sigurno zavredjuju...sve posle im je dar sa neba.
A, sto se reci tice, cesto se desava da ljudi razlicito shvataju i tako proste reci, kao sto je "izvini", jer je jako mnogo ironije i tamo gde joj nikako nije mesto u svakodnevnom zivotu.
Za mene, rec "izvini" ima samo jedno znacenje - oprosti, ako mozes- nece se ponoviti.
 

Back
Top