Jedna sasvim obicna prica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlicno pitanje od Neogeo! Ljubavni jadi more svakog od nas nekad u zivotu. Ali to nije jedina oblast zivota. I ne znam da li to vidis ali upravo te takav stav prema vezi i prema toj devojci i odveo u propast s njom, mislim vasu vezu. Niko to ne voli, ni devojke to ne vole. Rekla ti je - ti nemas zivot kad nisi sa mnom i to je tacno po onome sto si napisao. Nemoj da se ljutis ali ni ja ne bih zelela takvog decka. I zaista sta je s tvojom decom? Ti si pre svega otac dvoje dece. Oni trebaju da ti budu motivacija, podstrek, oni treba da ti budu na 1. mestu u zivotu. A ti razmisljao o samoubistvu zbog neke devojke, kao da imas 15 godina! Trgni se covece. Bori se za sebe. Za tu decu. Za svoj posao. Druzi se s prijateljima. I da, trazi novu devojku. Opekao si se 2 puta pa sta? mislis drugi nisu, pa se nismo poubijali zbog toga.
Nije smak sveta. A ti pored toga sto treba da se boris za sebe imas i decu kao dodatnu motivaciju i obavezu. Nisi sam na svetu. Trgni se. Pozdrav.
 
A da pocnes malo da razmisljas o sebi kao pojedincu? Nemoj toliko da se nadas i oslanjas na druge ljude. Izgradi neki svoj zivot tako da ti ne zavisi sve od toga da li si sa nekim. Znam da je tesko, ali nadi prijatelje, oni su zakon kada nekog izgubis!!!
Nemoj se nadati da ce se vratiti, zaboravi je i gradi svoj zivot!
 
Slicno i ja razmisljam kao i elena i neo. Mogu da razumem da hoces pre da budes sam nego da budes sa bilo kim, i to pozdravljam, ali to ne treba da znaci da treba da se zatvoris za sve oko sebe. Pronadji sebe u necem tebi lepom, ispunjavajucem, komuniciraj, pa makar i ovako, preko neta,i, pre svega, pronadji u sebi samopostovanje. Uzivaj u zivotu- nemas ih dva.
Ti si OK tip, kakvih ima malo, pa , iskoristi to.
Srecno :)
 
Zayebano...

Procitao sam sve, i prepoznao sam nesto sto sam i sam video.

DJordje, moras da se pomiris sa tim da nekad emocije jednostavno prodju.

Vidis bila je uz tebe u bolnici i to je nesto, ali eto... Jbg, ne znaci da treba da izbegavas emocije i vezivanje, ali ne ocekuj da uvek sve bude glatko.
 
Djordje, svako se ponekad opekao u ljubavi, patio, bio u bedaku, ali ono sto nas cini jakim jeste upravo trenutak u kome prelomimo , i sve to zaboravimo.Znam da je tesko, ali sta ces sad da patis danima za njom? Ja sam se par puta tako ludo zaljubio, i jako sam emotivan, ali posle svega naucio sam da patim, ali da me to manje boli, i da neutice previse na mene.Jednostavno mislim da je sve u glavi.Neke stvari nam se dese da bi izvukli pouke za dalji zivot, i da nepravimo iste greske.
 
Ja bih ti najiskrenije preporucila i dalje odlazak kod psihijatra...To kako ces ti nju da prebolish je najmanji problem. Batali sve to, razmishljaj sad o sebi i samo o sebi. Cica ima kolko hocesh...I boljih i lepshih...To shto si bio zavistan od nje nije tako cudno. Covek jeste po prirodi zavisno bice. Istrazuj, citaj malo o coveku generalno, naci ces ono shta ti sve vreme fali....
 
Postoji nesto sto se zove "pritisak", verovatno da to nesto oseca osoba koja se postavi na jedno takvo mesto, kao sto je bila ta devojka koja te je ostavila. Ako nekom jasno stavis do znanja sve sto imas, otvoris se i ispricas celu svoju storiju o ljubavi, ma koliko ona to zelela da cuje u samom startu, kasnije ce joj to postati velika presija, dosadna prica koja joj namece nesto. To je prvi znak nekog bunta, bezanja od obaveze u tom nametnutom smislu i iscekivanja da se na sve to uzvraca istom ili pribliznom kolicinom emocija. Zamisli sebe pod pritiskom necijih emocija, verovatnog ocekivanja... sve to bi te oteralo u drugu krajnost. To je neko moje iskustvo, lepo, ruzno... kako god... ali dovoljno jasno...
Ajde, galvu gore... zivot ide dalje...
 
Што ти је жао девојке???

Лепо је да имаш неког са ким би трошио време....али немој опет да се залећеш много у емотивном смислу.
Психолози кажу да је после прекида увек добро једно време бити сам, у смислу не улетати по сваку цену у нове озбиљне везе, потребно је прво створити СВОЈ ЖИВОТ (оно што ти је бивша девојка и замерила, с правом), консолидовати се сасвим, па тек онда полако.....
 
Crni Djordje idi kod psihijatra, jbt narkomani prave decu..Izvini ali jezim se od toga...Ne znam samo shta ti mislish da ponudish kao otac toj deci kad dolazish ovde i pishesh ovakve stvari. Ne pada mi napamet da te teshim. Stvar je jasna kao dan, ti si psihicki zavisnik da l' od droge da l' od neke devojke, potpuno je svejedno...Imash na podforumu zdravlje, temu psihijatrija i lepo se tu obrati psihijatrici da ti nekog preporuci i shta vec. Ajde pozdrav
 
Па сад је много јасније...правац терапија! То је за људе, и помаже, а теби је стручна помоћ заиста потребна!

А колико год да су далеко, ти си потребан својој деци! Ако ти није стало до себе, мораш да потражиш стручну помоћ због ЊИХ!!!
 
Ja sam zensko i ne osudjujem te, sam si kriv jer zvuchish krajnje konfuzno s obzirom na situaciju u kojoj si. Ne dajem ti ja dijagnozu nego te samo upucujem kod nekog ko bi verovatno imao shta pametnije da ti kaze od nas. To je sve. A prava imam na sve. Ajde nemoj da si na kraj srca. ;)
 
crni djordje:
OK SVE SAM JA TO URADIO.A DECA NISU NIKADA BILA UGROZENA JER DROGU NISAM UZEO 8 GODINA.A TO STO SAM BIO ZAVISAN OD NEKOG TO JESTE PROBLEM KOJI SAM KONACNO IZDEFINISAO I NA PUTU SAM DA GA RESIM.NEMAS PRAVA DA ME OSUDJUJES A KAMOLI DA MI DAJES DIJAGNOZU.MOJA DECA SU ZDRAVA,SRETNA I VESELA.BOGU HVALA PA NE ZAVISE OD DUSEBRIZNIKA I NEMAJU KONTAKT SA LICEMERIMA.I MOLIM DECU MI NE UZIMAJ U USTA.AKO SI HTEO DA POMOGNES PA I NISI.BEZVEZE SI ISPAO DEMAGOG
Istina boli, naravno. I treba da te boli.
Ti si čovek od 32 godine, koji je davno trebao da izdefinište problem zavisnosti od drugih. Znači da si navikao da vučeš ženu za suknju i da se kriješ od sopstvenog života i sopstvene odgovornosti. Ti si muško i treba da se nerviraš oko novca i posla, a ne oko "duvanja svećica" bez tebe. I na kraju (ili na početku) ti si otac. Ali to neću da komentarišem, jer si tako zahtevao od nas.
Činjenica je da ti nije bilo lako u poslednje vreme. Mislim da bi trebao da budeš zahvalan komentarima kao što ti je dala neogeo, jer ti pomažu da stekneš realnu sliku o sebi, a ne da se sažaljevaš i toneš još dublje. Čim budeš gledao sebe nekim drugim očima i kad budeš svestan svojih grešaka, tek tada ćeš moći da ih ispraviš. Ja ti od srca želim da se unormališ i počneš da živiš svoj život!
 
@Negro George

Mozes da gledas i ovako na stvari. Nisi izgubio nista veliko, jer da si ti njoj iskreno bio neko i nesto ona bi bar malo mrdnula doope da ti pokaze pravi put, a ne da te odbaci samo zato sto si malo izgubio kompas. To izmedju vas nikad nije bila ljubav.
 
Hm
procitah sve u jednom dahu
Jako tuzno ........ali pazi i sam vidis da na greskama se uci
Znaci pogresio si i sad glavu gore i ponovo sve iz pocetka
Odbaci je od sebe, ona nije zasluzila da je ti volis, ne muci sebe
Jako mi je zao......veruj mi
 
Procitala sam sve...Ne osudjujem nikad, narocito ljude koje ne poznajem ali ti def imas problem zavisnosti od drugih...Znas veza se svodi na to " MOGU BEZ TEBE DA ZIVIM ALI NECU, JER MI JE LEPSE SA TOBOM " a ne na reci " NE MOGU BEZ TEBE "...Moj bivsi je bio veoma zavisam od mene i taj pritisak se tesko podnosi...Ne zelim da me vise niko voli na nacin " umrecu bez tebe "...To nije ljubav to je zaista zavisnost cista i to uvek drugu stranu ubija iznutra...A to "radi sta hoces samo me ne ostavljaj" opet nije dokaz tvoje velike ljubavi, vec velike sebicnosti...Jer ti tolerises sve samo da ne bi ostao sam a to nije ljubav to je sebicnost...
Na ovoj gresci trebalo bi da naucis da zivis sam sa sobom, jer tek tada ces biti sposoban da iskreno i bez gusenja volis druge...
Ne sazaljevaj sebe vec se suoci sa sobom i svojim problemima...I ne trazi njihov uzrok u drugima jer ti si ( kao i svi mi ) svoj najveci problem...U sebi ces naci i resenje...
Puno srece i pozdrav!
 
crni djordje:
Jesam je odbacio.Ali negde u dubini duse osecam tanku vezu koja ce se vremenom ugasiti.Zao mi je zbog toga,ipak sam ja covek pa da kazem ponosan na svoje emocije.Ipak je ona bila tu u mom zivotu kada mi je bilo najteze.I voleo bi da nadje srecu..Stepenice su strme ali se moraju preci.A ja sam napravio onaj najtezi prvi korak.Usao u sam supstrat problema i pronasao ono sto je u meni tinjalo godinama.Pada mi na pamet recenica tako se kalio celik.
A to sto sam sebe mucio,pa sta cu,reakcija,kao da mi je bio amputiran deo tela znas..No dobro,nemoj da ti je zao,ja sam najzad kenuo na put s vetrom u ledja i pomalo s verom u sebe.Nikada je nisam imao do sada.Pozdravljam te od srca

naravno da je to u redu
i treba da osecas vezu sa njom, svima nama se to desava, nekim vise a nekima manje, i treba da je secas kao jedne divne devojke kojoj si dao srce i dusu ali to bi moralo tu i da stane, da ne ides sad u krajnost i sebe vise da mucis. Kraj------------------------------>

TO ja tako radim, presecem i idem dalje, pokusaj, svako novo sutra nosi nova iznenadjenja, neko rece nadji nesto sto ce te preokupirati, osveziti, napraviti novim covekom mnogo cvrscim neko pre
pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top