instalacija modema

hoze

Obećava
Poruka
92
skora sam reinstalirao kompjuter medjutim modem ne mogu da instaliram nikako pokusao sam preko add new hardvera ali nista ,tamo mi pokazuje nekoliko modema .instalirao sam standard 5600 ali nista .kad pokusam da se konektujem pokazuje mi da nema modema.ista stvar mi se desila i prosle godine kad sm ga reinstalirao pa sma ga nosio u servis i napravili su mi to .ovog puta bih volio to sam da uradim
 
hoze:
skora sam reinstalirao kompjuter medjutim modem ne mogu da instaliram nikako pokusao sam preko add new hardvera ali nista ,tamo mi pokazuje nekoliko modema .instalirao sam standard 5600 ali nista .kad pokusam da se konektujem pokazuje mi da nema modema.ista stvar mi se desila i prosle godine kad sm ga reinstalirao pa sma ga nosio u servis i napravili su mi to .ovog puta bih volio to sam da uradim

Hoze, konkretno... koji operativni sistem si instalirao, koji su u pitanju drajveri za modem to jest koja je marka modema i kakvu ti gresku prijavljuje prilikom konekcije na internet.
 
prvo proveri da li ti je instaliran COM port.
drugo za modeme su ti neophodni precizni drajveri, znaci otvoris kuciste (posto pretpostavljam da nemas originalni CD) i sa chipa procitas oznake modema i na osnovu njih nadjes drajvere.
Modemi su uvek pravili najvise problema od celokupne opreme u kompjuteru jer su u sustini win modemi obicno s*anje.
Uostalom cena od 7€ govori sve. U nju su se ugradili svi koji su bili u kontaktu sa tim modemom+ proizvodjac.
Pa njegova proizvodna cena ne ispada ni 1 € :lol:
Nadam se da ti je sad jasno zasto prave tolike problme.
Inace standardni drajveri ti nece uraditi posao nikas osim ako je u pitanju hardverski modem a ociglednoi nije u pitanju.
 
ovo sljem sa fakulteta .modem mi je marke sweks valjda,mada prije reinstalacije pisalo mi je u control panelu da je intelov...pojma nemam.imam windows xp-operativni sistem i naravno da sam pokusao da instaliram drajvere sa cd-a ali nisam mogao ni da pokrenem instalaciju jer mi ikonica nije bila aktivna .instalacioni cd je u redu jer imam 2 jedan koji mi je dosao u modem a drugi mi je dao sreviser koji mi ga je prosli put instalirao...sa
 
hoze:
skora sam reinstalirao kompjuter medjutim modem ne mogu da instaliram nikako pokusao sam preko add new hardvera ali nista ,tamo mi pokazuje nekoliko modema .instalirao sam standard 5600 ali nista .kad pokusam da se konektujem pokazuje mi da nema modema.ista stvar mi se desila i prosle godine kad sm ga reinstalirao pa sma ga nosio u servis i napravili su mi to .ovog puta bih volio to sam da uradim
A šta kaže Device Manager? Jel' ga ima tamo? :shock:
Ili u Control Panel-u?
Ne znam, evo ovi pametni mogu i meni da kažu, da li bi kompjuter detektovao hardver, iako nema instaliran drajver, uopšte, recimo?
Mislim da bi trebao?
Onda je jedino logično (ako ga nema nigde) da ti nije dobro povezan :shock:
Ako si ga, uopšte, dirao... A verovatno jesi, ako je eksterni, da bi komp. nosio u servis...
Ali šta ja znam :)
 
Kompjuter moze, a i ne mora da detektuje hardver kada nema drajvere. Zavisi od uredjaja do uredjaja.
Za modeme uglavnom pise PCI device i to je to.
Za neke napise cak i sta je (za neke TV karte), dok opet ima uredjaja koji ne daju glasa od sebe dok im ne instaliras drajvere.
 
hoze:
skora sam reinstalirao kompjuter medjutim modem ne mogu da instaliram nikako pokusao sam preko add new hardvera ali nista ,tamo mi pokazuje nekoliko modema .instalirao sam standard 5600 ali nista .kad pokusam da se konektujem pokazuje mi da nema modema.ista stvar mi se desila i prosle godine kad sm ga reinstalirao pa sma ga nosio u servis i napravili su mi to .ovog puta bih volio to sam da uradim


Posto imas cd sa drajvom koji ti je dao serviser i koji ti je radio uradi i ovo: ubaci cd modema otvori ga i kopiraj na floppy, posle ubaci i cd i flopi i kreni novi hardver pa u opcijama idi na ono imam cd itd. morace da ga kopira sa jednog ili drugog mesta pogotovo sto uvek prvo otvara A , mene je zezao ali na ovu foru uvek pali
 

Back
Top