TV Out i povezivanje sa TV-om?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Imam graficku GeForce 6200 i SkyStar2...

Hteo bih da preko TV-outa prebacim sliku sa kompjutera na televizor. Dobio sam jos neki dodatak uz kompjuter koji se ukljuci u tv-out pa se dobije ono RGB i Svideo...

Kako da povezem? Da li je problem to sto je televizor udaljen od racunara oko 20 metara? Da li je problem naci dugacak kabl?

Da li se na TV povezuje preko skarta ili obican prikljucak kao sto je antena za analognu televiziju?

Hvala!
 
@duski

Hvala na odgovoru! Na kartici imam TV-out i uz njega sam dobio jedan kao adapter na kome se dobijaju izlazi RGB i S-video! Imam jos neko pitanje.... Da li je problem naci kabl dug 20 metara, i kako povezati s televizorom ako nema ni cinc ulaz (ako je cinc ono sto mislim da jeste, za prenos zvuka i sl.) ni scart ulaz?

Da li se postoji kabl koji ce u TV uci u ulaz u koji obicno ulazi antena?
 
Nidzesi bre pa istu temu si imao pre par meseci.

I tad smo ti napisali da ne moze na antenski ulaz.

Moraces da kupish nov tv i stavish ga lepo u svoju sobu i resena stvar.

Ovaj tv je ionako suvishe daleko. Imao bi i problem sa kablom. Mislim da fabricki dolaze najvishe 5m. Preko toga morao bi da pitash da ti naprave duzi. To ce naravno extra da naplate. U Bgd bi recimo 10m kabl naplatili 900-1000 din. A 20m sigurno 20 evrica. To je vec petina cene novog tv-a.
 
U mojoj sobi imam stari Grundig (ima antenski ulaz, i jos jedan ulaz nemam pojma za sta je, onako duguljast). A taj 20m udaljen, je Crown i ima scart, ali ako je problem da se nadje kabl moracu nesto drugo da trazim...

A kako se povezuje preko ovog RGB, ona tri izlaza? Da ne ide to na antenski ulaz?


@Tzar

Kupio sam novi kompjuter, pa samim tim sam sve ono sto ste mi pricali zaboravio!
A strasno mi treba da prebacim sliku, zbog svetskog prvenstva!
 
Ako postoji SKART konektor na TVu, tada treba da kupis skart uticnicu(razdelnik) koja ima na sebi chinch utikace .Izlaz iz kompa, ZUTI cinc ,sa 20 m koaksialnog kabla spojis sa zutim cincom na telu skarta i gotova prica oko slike .ZNACI IMAS SAMO SLIKU.
Treba ti jos 20m dvozilnog produznog koaksialnog kabla sa kojim ces dovesti zvuk do TV aparata ALI TO NE PRIKLJUCUJES NA TV VEC KORISTIS zvucnike koje i inace koristis za slusanje muzike sa kompa.
PO 100ti put KOMPJUTER SE NE PRIKLJUCUJE PREKO ANTENSKOG ULAZA ,NIKAKO!!!
Ako ti nije jasno napisi sto puta " KOMPJUTER SE NE PRIKLJUCUJE PREKO ANTENSKOG ULAZA"
 
Hvala zokky, samo bez nervoze!

Evo sta sam dobio uz kompjuter, skinite sa http://nidzesi.googlepages.com/Dodatak.rar (slike su slikane mobilnim telefonom, tako da nije najbolji kvalitet, ali posluzice!

A sto se tice ZUTOOG cinca, pretpostavljam da mislis na ovo ==> http://nidzesi.googlepages.com/Picture21.jpg

E sad dvozilni koaksijalni kabl, to je isto sto i cinc, znaci slicno kao ovo gore ali 2 ove bananice s jedne i dve s druge strane???
 
Ne sa jedne strane ti treba RCA koji ces da ubodesh u zvucnu kartu, a sa druge strane dva cinca koja ces da ubodes u scart kabl. Taj scart kabl ce biti duzine recimo 1,5m i sa jedne strane ce biti scart koji ide u tv, a sa druge strane dva cinca za audio iz zvucne i jos jedan svideo konektor na koji spajash kabl direktno sa tvojim tv outom.

To je ova varijanta samo shto ima jos i konektore za zvuk.

http://www.hjemmekino.no/guide/bilder/kobling-scart-svideo.jpg

Ono shto si dobio uz karticu ti ne treba u ovoj varijanti.
 
E, ovako, sad sam gledao ovaj stari TV sto nema Scart Out, i video sam da ima neki izlaz Video sa sest rupica (valjda ih zovu pinovi) i dole sedmi malo siri...

Mozda nesto preko toga moze da se uradi?

Takodje su mi rekli da povezem preko te varijante sto ste mi vi rekli na video rekorder a da video povezem na TV?
 
To se zove S-Video i to moze da posluzi,cak sta vise, daje kvalitetniju sliku od "cinca". Napravi ili kupi produzni S-Video S-Video utakni u graficku i u TV i vozi.Imas sliku ako si pravilno podesio setings na kompu.
Samo ti opet ostaje ton , zbog koga moras da vuces jos jedan kabel. Na jednom kraju treba da imas "stereo bananicu", koju utaknes tamo gde ti je sada utaknut zvucnik, a na drugom utikac gde ces utaknuti tu" bananicu" od zvucnika i imaces stereo ton.Cena duznog metra tog kabela je oko 12dinara a cena duznog metra za S-Video je oko 30 dinara, plus 4x40din konektori.
Na slici 20 jeste nesto ali to nije skart i nije to to.Skart je ono sa slike od "Tzar"
 
Hvala puno...
Sutra idem po S-video kabl, da kupim... E onda cete morati da mi kazete settings ako nije problem!

Tu su mi 5.1 zvucnici u sobi i povezani su na kompjuter, tako da zvuk ne moram da podesavam... Jedino me brine sto je ovaj ulaz u TV veoma sirok (precnik je oko 2 cm)...


Da li je to problem? Ovaj na kompjuteru je manji...
 
Treba da su isti konektori ( kao na kompjuteru) . Ako nisu isti,tada je to nesto drugo. Ako se ne varam, to je neki praistorijski TV i nema tebi potreban S-video prikljucak , a taj konektor sluzi za prikljucivanje nekog adaptera .
Cini mi se da nemas srece.
 
Sve znas popaj :)
Ja se ne razumem preterano u to. Drug mi je danas pogledao i imam na tv-u cini mi se s-video i scart, a na grafickoj imam tri stvari, ali ne vazno kada ne mogu na tv da ih ukljucim.
Kakva je slika kada se gleda sa kompa na tv? Meni je namera da gledam filmove sa kompa na tv.
Poz, hvala
 
Slika moze da bude ok,a moze i da se desi da se stvori omotac u vidu tackica u boji oko prevoda i na rubovima slike....a ikonice ce verovatno treperiti i nece biti lepe,ali one ti nisu uopste bitne.
Povezi ga na s video i ako je tv novije generacije verovatno ce biti i vise nego prihvatljivo.

Ako brines da ne uzmes nesto pogresno,samo kazi koja ti je graficka i da ces povezati na s video i nema dileme. Audio naravno ide preko zvucne,tako da ako hoces da cujes na zvucnicima na tv-u moras uzeti jos jedan kabal,bananica na jednom kraju a dva chincha na drugom. Ali samo ako imas audio ulaz na tv...mada mozes i preko skarta da izvedes...
 
evo mornar, uzeo sam kabl, zajedno sa zvukom. Inace imam geforce 7300gt
Povezujem ga preko s-videa na kompjuteru, a na tv sam ga povezao preko skarta (jer nema drugo). Prvi problem se javlja kada treba da ga windows detektuje....Odem na nVidia control panel i tamo idem run multiple display... Trebam par puta da kliknem da ga prepozna kompjuter. Kada ga prepozna i kada pritisnem na apply, on se odmah iskljuci.
Sta tu moze da bude problem?
Pozdrav
 
@Goku

To preko scarta bi moralo da proradi, jedino ako nije problem u njemu samom, kablu ili da ti nisi sve odradio kako treba.

Taj novi kabli što si kupio, koliko vidim je neka vrsta audio kabla, ali ti neće pomoći ni malo. Da bi povezao komp sa tim priključcima na TV-u, treba ti sledeće:
Video kabal činč-činč:



Jedan kraj rokneš u TV drugi u grafičku (ukoliko ima činč video izlaz). Ako nema činč a ima s-VHS izlaz (sa 4, 7 ili 9 pinova), onda ti treba ovakav kablić adapter koji si trebao da dobiješ uz grafičku:


Znači, s-VHS u grafičku, a činč sa gornjim video kablom. Ako ti kojim slučajem (mada se na onoj tvojoj slici to ne vidi) i TV ima s-VHS priključak, onda kupiš dupli s-VHS video kabal i povežeš ih.


To je što se tiče video signala.
Da bi dobio zvuk na TV-u, treba ti sledeći audio kabal (stereo bananica i 2 činča):


Stereo bananicu ubodeš u izlaz zvučne kartice, a ova 2 činča u TV. E sad, da bi ovo spojio, moraćeš da diskonektuješ tvoje kompjuterske zvučnike i time ćeš izgubiti zvuk sa kompa. Da bi mogao da imaš zvuk istovremeno i na kompu i na TV -u, kupi neki ovakav audio spliter, ubodi ga u zvučnu, a zatim spoji zvučnike i audio kabal od TV-a.
A što se scarta tiče (da se vratimo opet na njega), možeš sa nekim ovakvim adapterom takođe da odradiš posao sigurno (tako sam ja uradio):


Kao što vidiš, ovde imaš sve od priljučaka, od činčeva do s-VHSa i scarta.

To je to što se periferalija tiče. Ostaje još da se i malo softverski to dotera, tj. da li hoćeš da ti slika na tv-u bude kao klonirana slika desktopa, ili da bude proširena radna površina desktopa. Naravno, sve to imaš u Display properties-u i opcijama tvoje nVidia grafičke karte. Pošto ja imam ATI-jevu grafičku, nisam siguran kako to ide kod nVidi-je, ali ne bi trebalo da bude ništa komplikovanije.

Na sledećem linku, takođe imaš objašnjenje sa slikama Connect PC To TV Guide.

Nadam se da je ovo bilo dovoljno slikovito.
smiley_emoticons_xmas2_wink.gif

I još nešto, kad povezuješ tv i komp, obavezno ugasi i jedan i drugi, pa ih onda startuj i odradi dalja podešavanja.
 

Back
Top