Лажни злочин

Молио бих што већи број форумаша да оде и погледа, јер се поставља питање било ког другог злочина приписаног српској војсци
 
Значи не могу да верујем. Чак и на ову тему износе се којекакве глупости о признавању злочина. Ало бре људи, па није ни чудо што има оваквих овде
 
no_problem:
Значи не могу да верујем. Чак и на ову тему износе се којекакве глупости о признавању злочина. Ало бре људи, па није ни чудо што има оваквих овде

Evo za početak ova vest, ako me ne mrzi da traćim, načć ću ti i ostalo, čudi me da ne čitaš novine.

Beograd - Tužilaštvo za ratne zločine Srbije podiglo je optužnicu protiv komandanta jedinice Škorpioni Slobodana Medića i članova te jedinice Pere Petraševića, Aleksandra Medića, Aleksandra Vukova i Branislava Medića. Svi se terete za krivično delo ratnog zločina prema civilnom stanovništvu iz člana 142. stav 1. KZ SRJ, odnosno da su "kao pripadnici paravojne jedinice Škorpioni, 17. jula 1995. godine, u mestu Godinjske bare u blizini Trnova, lišili života šest zarobljenika muslimanske nacionalnosti iz Srebrenice".
 
Beograd - Svedok Slobodan Stojković, bivši pripadnik jedinice Škorpioni, koji je snimio ubistvo šestorice muslimana u Trnovu 16. ili 17. jula 1995, izjavio je juče u nastavku suđenja za ovaj zločin, da je cela jedinica znala za egzekuciju zarobljenika na planini Treskavici u mestu Godinjske bare. "U jedinici se razgovaralo o događaju. Svi su znali", rekao je Stojković.
 
Nastavak....


Prilikom suočenja Stojkovića sa Slobodanom Medićem bivši kamerman škorpiona ponovio je da mu je Medić naredio da snimi izvršenje zločina, što je čuo i Đuro Opačić Čoke, a tim tvrdnjama se kasnije pridružio i optuženi Pero Petrašević.

- Da sam znao za tu zajebanciju ostao bi ti meni tamo - zaključio je Slobodan Medić, zbog čega ga je sudija Gordana Božilović Petrović upozorila da ne preti svedoku.
 
Sudija Biljana Sinanović izrekla maksimalnu kaznu Saši Cvjetanu
Škorpionu 20 godina

Cvjetanu potvrđena pređašnja kazna za ratni zločin i ubistvo 14 Albanaca i teškog ranjavanje petoro dece u Podujevu 28. marta 1999. godine

BEOGRAD - Saša Cvjetan (30), nekadašnji pripadnik jedinice “Škorpioni” rezervnog sastava MUP-a Srbije, ponovo je osuđen juče na 20 godina zatvora za ratni zločin ubistva 14 Albanaca i teškog ranjavanje petoro dece u Podujevu 28. marta 1999. godine.


Ne vidim razlog da braniš NI JEDNOG srpskog, kao ni albanskog, muslimanskog ili hrvatskog zločinca i ubicu.
BIlo ih je na sve strane.
Kojih je bilo više, utvrdiće istorija, ali da su činili zločine - jesu.
To što žmuriš pred zločinom, bilo ko da ga je očinio, ne znači da si veći srbin od mene, naprotiv.
 
Škorpion Petrašević priznao učešće u ubistvu srebreničkih muslimana!
Sudjenja, utorak, 21. februar, 2006.

Drugooptuženi pripadnik paravojne jedinice "Škorpioni", Pero Petrašević, priznao je da je, po naredjenju učestvovao u ubistvu šestorice srebreničkih Muslimana 1995. godine.
"Pred Bogom sam sigurno kriv, a da li sam kriv što sam izvršavao naređenje, to ćete vi proceniti" - rekao je Petrašević iznoseći odbranu pred Sudom za ratne zločine u Beogradu.

ccccc......
 

Back
Top