Stvaralacko misljenje-HITNO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jako je čudno, ja sam kreativac, ali ništa ne znam o literaturi u vezi s tim, ništa! :shock: Mislim, znam šta podstiče kreativnost i koliko treba spavati i tako to, ali nemam pojma o teoriji...:roll:
probaj prvo da progooglaš malo. :D a neko će se već javiti.
 
Imas knjigu od Radivoja Kvaščeva-Psihologija stvaralaštva. Ima još jedna njegova knjiga - Sposobnost za učenje, mislim da i u njoj ima ali mi ona trenutno nije pri ruci. Dok gore navedna knjiga je cela o stvaralaštvu. Pozdrav
 
Betty, knjige mnogo toga kažu, samo ja nemam vremena i prostora da ti to objasnim. A za tebe, filipos, o realističkom mišljenju imaš u knjizi Radivoja Kvaščeva- Sposobnost za učenje. Knjigu možeš da kupiš u Platou kod filozofskog fakulteta. To je staro izdanje i mislim da je cena oko 700 dinara. Požuri, jer mislim da je ostala još samo jedna knjiga. Ja imam tu knjigu, ali mi nije tu. A da mi je tu ne bih mogao da ti pozajmim, jer te ne znam. Izvini i pozdrav za tebe i Betty.
 
Kreativno mišljenje spaja analitičko i kritičko razmišljanje- lateralno. To nekim ljudima na Zapadu stoji u CV, tako da je vrlo značajna referenca.Lateralno mišljenje efikasno pomaže pojedincu i kompanijama da reše teške probleme i kreiraju nove ideje, tako što iznalazi rešenje za naizgled nerešiv problem, koristeći neuobičajene metode koje bi logičko mišljenje zanemarilo i previdelo. Njegove jednostavne a moćne tehnike omogućuju svakom čoveku koji pristane na tu vežbu, da donosi dobre odluke vezane za zanimanje i život
Ljudski mozak dizajniran da bude non-creative, jer bi život inače bio nemoguć. To su lezi-digni se-radi-lezi. rutine. Ja ne verujem mnogo u teorije o kreativnom mišljenju, mrzelo bi me da čitam teorije o Šest šešira. Mislim da je i u tome eruditizam najbolji za kreativnost. Koliko imate raznovrsnih interesovanja i koliko ste dobri u različitim poslovima...toliko ćete u kreativ. mišljenju biti uspešniji..
Da li je to zamlaćivanje? Nije, zato što se plaća...i to mnogo dobro..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top