Tito i mi

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Sada nešto razmišljam... koliko smo nisko pali...
Ranije smo napadali one sto zale za Titom, a sada bi Tito bio premija u odnosu na ove njegove prerasle pionire...

Ajde da je sada Tito predsednik mesto Svetozara Marovica...

1. Da li bi dozvolio referendum u Crnoj Gori, ili još bolje da li bi Milo bio ziv?

2. Da li bi tadic unistavao vojsku ili bi Tito opremao kao 50 godina (90% naoruzanja nam je iz vremena Tita)

3. Kaa je doslo do sukoba sa IB, da li bi tito isporucio svoje generale Staljinu da im sudi?

4. Da li bi otpustao radnike?

5. Da li bi mrzeo Srbe kao sto ih ovi mrze?

Zvuci neverovatno, ali taj Tito je bio kao ********* bolji prema Srbima od Srba sto su sada mesto njega..
Tuzno.
 
Sa Hrvatom komunjarom smo bili zemlja u kojoj je skolstvo i zdravstvo bilo potpuno besplatno,vojska nam je bila jedna od najjacih u Evropi i qurac je mogo da nas yebe u dupe ko stigne ko sad.E sad,sto decica posle nisu mogla da se dogovore ko ce da bude glavni posle smrti tate,to je bio njihov problem......
 
A nekim clanovima moje familije su komunisti posle rata uzeli SVE sto su imali pa su morali da beze preko bare da ne zaglave zatvor...al to ne menja stvar da je bilo zilion stvari bolje nego sad......koji moj ti vredi "sloboda"ako gladujes?A sada ima mnogo vise gladnih nego u vreme trulog komunizma.
 
Znate...
hrana je bila besplatna i u Ausvicu... pa je to mesto bilo pakao.

Inace slazem se sa svima vama.

tesko je kada saznas a od goreg ima najgori.

Da, Tito je davao za vojsku i obrazovanje, ali ono cime je kupio Srpski narod, bio je ponos.
Ali, ne znamo sta pricamo. Znate blagostanje je nastalo 1972-1982, samo 10 godina, od 50 koliko je vladao. 50- 60-ih ljudi su bili gladni, nije bilo ni sta da se kupi, ali opet, bili su ljudi ponosti, makar ih tito lagao.
Sada su ovi na vlasti ukrali taj ponos.
 
Glupa su ti pitanja ili ti nije dobro li stvarno ne znas nista o politici?
Kako Tito moze da bude ziv,pa njegov odlazak je bio uslov raspada Jugoslavije.
A sta da je Car Dusan ziv,a?
 
Titova Jugoslavija i taj napredak su bili velika zabluda,zivelo se od americkih para,samo kada zafali pocne matori da kuka Amerikancima napasce nas Sovjeti,gomilaju u Madjarskoj vojsku,ovi odma daju lovu za svog jedinog komunistickog saveznika ikad.
 
a predatore,trebalo je i to znati...biti americki saveznik,tj.protiv sovetskog...taj tito se samo zayebo sto nije 50-ih ushao u nato kad je mogao..druga bi pesma bila ovde..
 
Nisam ja komunista daleko od toga al sad se na to vreme glea crno-belo.Treba biti realan.Bila je enormna kolicina gluposti,i diktatura ali je Tito uspeo u necemu sto niko nikada pre njega nije na ovom prostoru a to je da obezbedi 50 godina mira.Srpsko nacionalno pitanje bilo je reseno jer su svi Srbi ziveli u jednoj zemlji.I svi se danas zale kako je Sloba upropastio srednju klasu a kada je ona postojala nego u to Titovo doba....ima tu razlicitih perioda...sigurno nije isto kada se gledaju npr.50 te kad smo tek izasli iz blata rata i bili totalna beda i recimo kraj 70-tih kada smo dosegli neki vrhunac po standardu......tada krajem 70-tih moja keva je imala platu skoro 3000 dolara a nije bila ni krimos ni funkcioner SK.A znas kada ce ponovo ovde plate biti par hiljada Evra?I kao argument je zaduzivali smo se?A sad se kao ne zaduzujemo?Vrh svake vlade je da izmuze donacije(citaj:milostinju)od zapada i uzme sto veci broj kredita da se pokrpi budzet,samo sto za razliku od tada,kredite sad ne daju.I mogao si sa Jugoslovenskim pasosem da ides svuda po svetu,nisu te tretirali kao stoku koja mora da ceka u red za vizu danima.I mnogo uzi krug ljudi se nakrao para nego za vreme Socijalista i sada.Kad se gleda truli kapitalizam i truli komunizam naravno da dajem prednost kapitalizmu ali mi sada nismo ni jedno ni drugo,tacnije jesmo najgore od oba-to za zdravstvo je najbolji primer-ljudima odvajaju od plata za zdravstvo(ko za vreme komunizma) + sve mora da se placa kad odes kod lekara(kapitalisticki model).I ko je tu budala?Sta god ljudi mislili o Brozu on je bio politicar svetske klase,uspeo je da izyebe i sve nas i ceo svet.Ovako bi mogo da nabrajam u nedogled.......
 

Back
Top