Srbija- zemlja blagostanja

gost 47473

Iskusan
Poruka
5.729
Sta je to sto u zemlji Srbiji ima potencijal da se razvije i da privuce investitore. Koje su to grane privrede i da li bas treba da posedujemo sve vrste industrije? Tipa "Zastave". I uopste generalno pitanje da li nam ima spasa. Samo nemoj da pocinjete da ima ako ti i ti dodju na vlast.
 
Markelja:
Sta je to sto u zemlji Srbiji ima potencijal da se razvije i da privuce investitore. Koje su to grane privrede i da li bas treba da posedujemo sve vrste industrije? Tipa "Zastave". I uopste generalno pitanje da li nam ima spasa. Samo nemoj da pocinjete da ima ako ti i ti dodju na vlast.
Nemojte da pominjete :confused:
Znaci, u startu si nas onemogucio :shock:
Slazem se sa vecomvesticom, pa, govorili su nam da jedna Vojvodina moze da hrani celu Evropu, a ne moze ni svoje stanovnistvo. Jedino sto imamo, i po meni je poljoprivreda, ali, poljoprivrednik je prepusten sam sebi, naravno i "Bogu" jer je to fabrika pod nebom.
 
Plava Bilja:
Nemojte da pominjete :confused:
Znaci, u startu si nas onemogucio :shock:
Slazem se sa vecomvesticom, pa, govorili su nam da jedna Vojvodina moze da hrani celu Evropu, a ne moze ni svoje stanovnistvo. Jedino sto imamo, i po meni je poljoprivreda, ali, poljoprivrednik je prepusten sam sebi, naravno i "Bogu" jer je to fabrika pod nebom.
Dobro su nam govorili ali se situacija malo promenila.Ako zavirimo u vojvođanska sela videćemo da su to mahom staračka domaćinstva koja više ne mogu da rade.Selo je napustio svako kome se pružila prilika.Ima,tu i tamo,mlađih ljudi koji pokušavaju nešto da naprave od svojih imanja ali ide teško.
 
Greska je , misljenje da se cela drzava moze osloniti na proizvodnju hrane.

Resursi jesu povoljni, i treba ih iskoristiti , da poljoprivreda bude jedna od vodecih izvoznih grana privrede

Ali, pored toga , srbija Mora da razvija nove tehnologije, da usvaja nove priozvode, da se uklapa u svetsku privredu.

Ko je , pre 25 godina, mogao da pretpostavi da ce jedna Poljska imati 4 fabrike automobila, a nisu imali ni jednu............

Prema tome, ko zna??? Mozda ce Srbija biti dobra u proizvodnji nekih sofisticiranijih proizvoda od sargarepa i krompira.............
 
Major_TOM:
Greska je , misljenje da se cela drzava moze osloniti na proizvodnju hrane.

Resursi jesu povoljni, i treba ih iskoristiti , da poljoprivreda bude jedna od vodecih izvoznih grana privrede

Ali, pored toga , srbija Mora da razvija nove tehnologije, da usvaja nove priozvode, da se uklapa u svetsku privredu.

Ko je , pre 25 godina, mogao da pretpostavi da ce jedna Poljska imati 4 fabrike automobila, a nisu imali ni jednu............

Prema tome, ko zna??? Mozda ce Srbija biti dobra u proizvodnji nekih sofisticiranijih proizvoda od sargarepa i krompira.............

ti se sada malo šegačiš ali :roll: pitam ja tebe :idea: kada smo mi imali svoju tehnologiju???
evo,možda bih,uz poljoprivredu dodala i laku industriju.
 
@ Major

Imas u Arilju fabriku za proizvodnju softvera i monitora. Nas covek se vratio, dali mu zemljiste, oslobodili ga placanja nekoliko gradskih taksi, smanjili cenu vode. Cova dosao iskesao se i sad njegove monitore koristi Ferari u F1. Takodje, mozemo da razvijamo turizam. U Srbiji ima sta da se vidi ali... Mentalitet cini cuda
 
Nemojte samo o poljoprivredi molim vas.
Moj rođak je pravi čovek sa sela.Ima zemlju i sve to.Radi od jutra do sutra.Ubi ga sve.Traktor 25 godina star,suša,kiša,porez,država,a evo ih i "biznismeni"trkaju se ko će više dati.Pa oni su danas glavna poljoprivreda u Srbiji,Vojvodini.Znati li kakvi feudalci žive u Vojvodini.Manite se poljoprivrede.
 
super je ta poljoprivreda,samo ni holandiji glavna stavka vishe nisu lale,vech philips..kao sto se i irska preorijentisala na informacione tehnologije i tehniku...tu treba nesto iskombinovati po meni..
a priche koje su nas uchile uchiteljice o vojvodini koja moze da hrani pola evrope,ili nashoj pameti kao najvechem resursu...gone with the wind..
 
vecavestica:
ti se sada malo šegačiš ali :roll: pitam ja tebe :idea: kada smo mi imali svoju tehnologiju???
evo,možda bih,uz poljoprivredu dodala i laku industriju.

Imas u Arilju fabriku za proizvodnju softvera i monitora. Nas covek se vratio, dali mu zemljiste, oslobodili ga placanja nekoliko gradskih taksi, smanjili cenu vode. Cova dosao iskesao se i sad njegove monitore koristi Ferari u F1.

eto, veco.......vidis da mozemo i drugo osim krompira i luka...podcenjujes Srbiju..
na ovaj primer, Markeljin, dodaj i onog genija iz Leskovca, koji se bavi genetskim kloniranjem
pa dodaj zdravsveni turizam.........imamo izvanredne doktore, i banje..........

Pa dodaj , npr.......plasticnu hirurgiju, koja se u Srbiji radi na nivou Evrope, jeftinije do deset puta.........mnogo evropljanki dolazi u srbiju na "Remont" :D :D


Nije dobro da se vezujemo SAMO za poljoprivredu
 
bramil:
Nemojte samo o poljoprivredi molim vas.
Moj rođak je pravi čovek sa sela.Ima zemlju i sve to.Radi od jutra do sutra.Ubi ga sve.Traktor 25 godina star,suša,kiša,porez,država,a evo ih i "biznismeni"trkaju se ko će više dati.Pa oni su danas glavna poljoprivreda u Srbiji,Vojvodini.Znati li kakvi feudalci žive u Vojvodini.Manite se poljoprivrede.
To sam upravo i rekla :razz:
Oni su prepusteni sebi i Bogu,citaj nebu, poplavama,susi,kisnoj godini...Mehanizacija iz vremena topa dede Jeremije :roll:
 
kad neko spomenu zastavu-nju bih prvo otkacio...pare kojima drzava pomaze nju,bolje da utroshi na pametniji ili potrebniji nachin...
i italijani naprave ceo auto,ovi u zastavi dodaju neke delice,i sad kao fol,zastava radi...
i ko bi realno kupio jugo sa onolikom cenom?ee jugo?!
autoindustriju otpishite;)
 
ne znam sta bih sa njima,ali znam da ih niko ne moze dugorocno i neprofitabilno drzati u zivotu...
jednom ce neko morati..e sad,da sam ja radnik zastave,vech bih ili pocheo neki privatni biznis,ili bih pocheo da sadim i gajim poljoprivredna dobra i imam stado ovaca..jbg,zivot je chudan...
 
Major_TOM:
eto, veco.......vidis da mozemo i drugo osim krompira i luka...podcenjujes Srbiju..
na ovaj primer, Markeljin, dodaj i onog genija iz Leskovca, koji se bavi genetskim kloniranjem
pa dodaj zdravsveni turizam.........imamo izvanredne doktore, i banje..........

Pa dodaj , npr.......plasticnu hirurgiju, koja se u Srbiji radi na nivou Evrope, jeftinije do deset puta.........mnogo evropljanki dolazi u srbiju na "Remont" :D :D


Nije dobro da se vezujemo SAMO za poljoprivredu
Nisam ja ni rekla da se vezujemo SAMO za poljoprivredu.
Činjenica da su ovi navedeni primeri samo pojedinačni.
Mislim da je krajnje vreme da umni ljudi u ovoj zemlji sednu za sto i odluče od čega nam je živeti.
 
@ Petar

Kada su ovi u Zastavi ukapirali da je vrag odneo salu pre neku godinu kad se postavljalo pitanje dal' uopste fabrika da opstane, nalozili im da naprave koncepciju novog automobila. I posle tri meseca oni im doneli papir na kome nacrtan auto isti jugo. I pitaju ih pa u cemu je ovde inovacija. Onaj nesrecnik koji je to crtao kaze:" Pa letvica na vratima nije vise 25 cm. Sad je 40 ". :) Presipanje iz supljeg u prazno. Ovo potpisivanje sa Fijatom je samo mazanje ociju tom narodu sto radi dole da nece biti otpusten. A to je neminovno. Interesuje me sta bi sa sastavljanjem Astre koje je gromoglasno najavljivano. Dosao Nemac video da se automobili jos sklapaju rucno, jeo, pio i otisao covek. Nece da ulaze, kad se ne isplati.
 
Markelja:
@ Petar

Kada su ovi u Zastavi ukapirali da je vrag odneo salu pre neku godinu kad se postavljalo pitanje dal' uopste fabrika da opstane, nalozili im da naprave koncepciju novog automobila. I posle tri meseca oni im doneli papir na kome nacrtan auto isti jugo. I pitaju ih pa u cemu je ovde inovacija. Onaj nesrecnik koji je to crtao kaze:" Pa letvica na vratima nije vise 25 cm. Sad je 40 ". :) Presipanje iz supljeg u prazno. Ovo potpisivanje sa Fijatom je samo mazanje ociju tom narodu sto radi dole da nece biti otpusten. A to je neminovno. Interesuje me sta bi sa sastavljanjem Astre koje je gromoglasno najavljivano. Dosao Nemac video da se automobili jos sklapaju rucno, jeo, pio i otisao covek. Nece da ulaze, kad se ne isplati.
:D :D :D :D :D :D :D :D
 
Petar_FPN:
ne znam sta bih sa njima,ali znam da ih niko ne moze dugorocno i neprofitabilno drzati u zivotu...
jednom ce neko morati..e sad,da sam ja radnik zastave,vech bih ili pocheo neki privatni biznis,ili bih pocheo da sadim i gajim poljoprivredna dobra i imam stado ovaca..jbg,zivot je chudan...
Kazi to nekom u Kragujevcu,ja barem znam ljude i kava je sitovacija,sto rece Rasa,ne bi bilo lose da se javi neko iz KG-a.
A koji privatni biznis,pa sto ga ne pocnes,sto se tice zemlje,jedan hektar zemlje u Srbiji je oko 2000e,smesno,ta cifra sve govori koliko se ima od poljoprivrede.
 

Back
Top