ZAŠTO MLADOST SRBIJE ŽELI DA ODE?

bramil

Obećava
Poruka
51
Mladost Srbije se već skoro 20 godina izjašnjava da želi da ide iz Srbije.
Svaka nova garnitura političara to podstiče svojim vođenjem politike.Beograd ne vidi ni gde su ti klinci,ni šta im treba ni zašto.
Zar je moguće,da Premijer,Predsednik i Predsednik Skupštine nikad nisu čuli stih iz Đoletove
pesme "Živeti slobodno" "........putnici za Sidnej......izlaz ta i taj"
Mislilo se posle 2000,ide na bolje.Ali.Ostadosmo bez premijera i sve se ponovo ruši.
2 ili 3% beogradske studentske populacije bilo "napolju"
Strašno.
Kome i zašto je mladost ove zemlje kriva,opet?
Zar opet?
Zašto i dokle?
U ime patriotizma,crkve,države,viših ciljeva,čega?
E Beograde,Beograde.
Bitniji su nekakvi oficiri i vojničine,policajci i "biznismeni" nego ovi klinci.
Tuga i nesreća.
Ma imam puno godina i puno pamtim.
Ne zamerite klinci al meni je Vas žao.
Bio sam kao Vi kad je sve počinjalo 1987,godine.
Jako davno.
Od tada do danas smo sve bliže i bliže "Hondurasu" i "Kaunasu"/Opet Đole B.
 
Svako ko je u situaciji da ode, treba da ode....da se sutra ne bi kajao.....
Posto mu jedno kajanje ne gine, bolje da pokusa da zivi kao covek...makar daleko od Srbije....

Ovde se dugo nista na bolje nece promeniti, jer ce dugo jos iste garniture da se menjaju na vlasti, a ni jedna , po mom misljenju nije u stanju da gradjanima obezbedi boljitak u zivotu...

Posto mladi ne padaju vise na prazne price, o jedenju korenja, nesaginjanju, nebeskom narodu...itd.
vec 15 godina, po svim anketama , svim silama zele da pobegnu iz "Nacionalnog parka Srbija"

Zivot je jedan, i svako ko zeli da ga prozivi dostojno coveka, i da obezbedi buducnost porodici u miru i standardu, neka ide, i neka proba..........ko ne uspe, vratice se.......nista se nece , u medjuvremenu promeniti u Srbiji
 
Major_TOM:
Svako ko je u situaciji da ode, treba da ode....da se sutra ne bi kajao.....
Posto mu jedno kajanje ne gine, bolje da pokusa da zivi kao covek...makar daleko od Srbije....

Ovde se dugo nista na bolje nece promeniti, jer ce dugo jos iste garniture da se menjaju na vlasti, a ni jedna , po mom misljenju nije u stanju da gradjanima obezbedi boljitak u zivotu...

Posto mladi ne padaju vise na prazne price, o jedenju korenja, nesaginjanju, nebeskom narodu...itd.
vec 15 godina, po svim anketama , svim silama zele da pobegnu iz "Nacionalnog parka Srbija"
----------------------------------
A ti bas upamtio to korenje, nesaginjanje, nebeski narod (uzgred, ja ne znam ko je rekao da su Srbi nebeski narod) a nekako malo pominjes ovih poslednjih, evo vec sest godina :confused:

Dakle, ostavio po strani nabrojane "artikle" i floskule, pa reci, zasto DANAS mladi zele da odu iz Srbije?
Evo bar jedan primer necega slicnog "korijenju" nesaginjanju (vise se i ne saginjemo sad puzimo, moj prilog) navedi, pa da raspravljamo :roll:
 
U Srbiji se štošta menja...i biće bolje. Svako ko je otišao na Zapad da radi kao otpadnik svoje zemlje zna kako je prošao. Samo mali broj akademski obrazovanih koji imaju i specijalizaciju i sjajno poznavanje struke imaju neku minornu sansu. Ostali ce ziveti kao podstanari, jesti crn i gorak izbeglički hleb godinama i ne retko proklinjati dan kad su otisli... Nece se vratiti samo zbog ponosa. U Evropi i svetu je velika recesija kao pred vreme WW II i posla nema ni za njihove a kamoli dodjoše. Oni koji imaju sreću da se uglave u neku ozbiljnu instituciju i firmu imaju kakve takve sanse. Ostali....mogu da prodaju cigare ko kinezi u Nemackoj...
 
Markelja:
@Bilja

Zasto hoce da odu? Bolje pitaj sta je ta zemlja ucinila da ih zadrzi. Ovde ne vazi ona Kenedijeva maksima. Niti ce vaziti. Jer ovo nije USA, niti ce ikada biti bar po ekonomskoj razvijenosti. Mozemo da budemo 51 drzava :). Bez Samjuela L. Dzeksona :)
ODLICNO pitanje, eto!
Dakle, da ptiamo Majora_Toma, on ce nam reci :wink:
Lepo je nabrojao ono od pre 15. godina, e, da ga cujemo u sadasnjem vremenu, iliti prezentu, pa neka na prezentira 8-)
 
jomini:
Svrati na Forum, vidi cirkus, razočara se i odluči.
:D :D :D :D :D
To hell and back!Dobro vece dragi moji politiccari i politicarke,dobro vece Jomini,kuco stara,sta se radi?
Pa evo,mladost zeli da ode zato sto smo banana republika i sto ce nam trebati pet vekova da dostignemo onaj nivo demokratije koji postoji u Britaniji ili Francuskoj,svako ko se dovati vlasti od Srba krade i laze ,nema,proklet narod,ko zeli malo podrobnije neka nabavi knjigu od Arcibalda Rajsa-Cujte me Srbi,sta nam je Svajacarac pre skoro sto godina porucio,kuca mu je na Senjaku.
 
goxy:
Zato što i dalje, nažalost živimo u polugetu....Ali ko ode i vredno radi ,blago njemu, spasio se:)
Da,brate ja ne bi cekao npr za Nemacku vizu samo da idem u posetu tamo u Bircaninovoj deset sati ni pod razno,zabole me za Nemacku,bih cekao da se radi o nekoj radnoj,boravisnoj ali kafda vidim onaj narod tamo,mozes misliti ja Predator,beskompromisni i surovi se razalosti :(
 
Pa hvala bogu da su koreni dublji. Sistematski su pojedine generacije ,oprostite na izrazu, ladile jaja i zivele od kredita. Narod navikao da kada se zaposli ceo radni vek provede na tom mestu. Pojedinci kad zasednu na neku bitniju poziciju, iako preduzece ne radi dobro, nastavljaju da ga isusuju i onda kad se ugasi prelaze u sledece i tako u krug. Pre svega mentalitet naroda koji nije navikao da se radi da se pridrzava neke osnovne radne discipline. Evo ga jedan primer, covek radi u barutani, donese flasu rakije, casti kolege sednu zapale i to sve za vreme radnog vremena, i pored masine za pakovanje baruta. Toliko o tome.
 
Markelja:
@Bilja

Zasto hoce da odu? Bolje pitaj sta je ta zemlja ucinila da ih zadrzi. Ovde ne vazi ona Kenedijeva maksima. Niti ce vaziti. Jer ovo nije USA, niti ce ikada biti bar po ekonomskoj razvijenosti. Mozemo da budemo 51 drzava :). Bez Samjuela L. Dzeksona :)
Ovo ti je dobro.Sto je najveci apsurd,na srpskoj zemlji imas Bondstil kamp kod Urosevca,7.000 US vojnika,najveci od Vijetnama izvan US,malo googluj,pa ces videti slike,zaista prava Amerika,kazu novinari,kada se prolazi kroz neka albanska sela i udje u kamp kao da si iz 17. usao u 21.vek.
 
jomini:
Biljo, problem danas aktuelan nastao je danas ili je moguće da su tu neki malo dublji koreni?
Naravno da nije nastao danas, i narvano da ima korene u proslosti, ali, to je vec receno.
Za danas, nije nista receno :roll:
Pa, da dam jedan sasvim obican primer: Toliko mladih ljudi sa zavrsenim fakultetima, visim skolama (o srednjim i da ne pricam) nemaju posao. Rade bilo sta kod PRIVATNIKA.
Plata, ubi Boze, rade i subotom, poneko i nedeljom, tavore. Ne vide svoju perspektivu.
Privatnici su zlo veliko, oni kao da ne podlezu zakonima, njih nista ne obavezuje. Ako nece neca, 'oce "oca :shock:
POSAO i gola egzistencija su ugrozeni, a o tome da vlada bela kuga u Srbiji ne treba ni govoriti. Ko da misli na decu i kako, kad poneke jos roditelji (penzioneri) izdrzavaju :roll:
Ima i drugacijih primera, ima egoista koji imaju sve ali nece obaveze, ali, to je vec druga prica. I ovo sto sam rekla, moze da izadje van teme, ali, nisam sigurna da bi trebalo.
 
Plava Bilja:
Major_TOM:
Svako ko je u situaciji da ode, treba da ode....da se sutra ne bi kajao.....
Posto mu jedno kajanje ne gine, bolje da pokusa da zivi kao covek...makar daleko od Srbije....

Ovde se dugo nista na bolje nece promeniti, jer ce dugo jos iste garniture da se menjaju na vlasti, a ni jedna , po mom misljenju nije u stanju da gradjanima obezbedi boljitak u zivotu...

Posto mladi ne padaju vise na prazne price, o jedenju korenja, nesaginjanju, nebeskom narodu...itd.
vec 15 godina, po svim anketama , svim silama zele da pobegnu iz "Nacionalnog parka Srbija"
----------------------------------
A ti bas upamtio to korenje, nesaginjanje, nebeski narod (uzgred, ja ne znam ko je rekao da su Srbi nebeski narod) a nekako malo pominjes ovih poslednjih, evo vec sest godina :confused:

Dakle, ostavio po strani nabrojane "artikle" i floskule, pa reci, zasto DANAS mladi zele da odu iz Srbije?
Evo bar jedan primer necega slicnog "korijenju" nesaginjanju (vise se i ne saginjemo sad puzimo, moj prilog) navedi, pa da raspravljamo :roll:


Biljo, ja sam rekao da to vazi i za danas,i za juce, i vazice jos dugo...........

ko god moze, treba da bezi iz Srbije..........

Vlast je sva ista, i nijedna opcija nece promeniti zadugo nista na bolje
 
Rade bilo sta kod PRIVATNIKA.

Pa, proslo vreme socijalizma , Biljo....naravno da rade, i tek ce da rade kod PRIVATNIKA
Kod koga ce??

Privatnici su zlo veliko, oni kao da ne podlezu zakonima, njih nista ne obavezuje. Ako nece neca, 'oce "oca

Privatnici jedini nesto rade u ovoj propaloj zemlji...i deru im kozu sa ledja....i podlezu svim mogucim zakonima i inspekcijama koje mozes i ne mozes da zamislis :twisted:
 
Ne znam, gleda li ko seriju "Stizu dolari"?
Po meni, nije bas nesto, ali ipak ima dosta toga sto nas gadja pravo u mentalitet.
Ne bih o tome, ko je gledao zna o cemu pricam, ali, jako mi se dopala ona pesmica "Kisa zlata" koju peva Zeljko Joksimovic:

Odnose godine draga lica
sigurnu luku roditelja,
novi si covek za novo vreme
samo ti ostaje stara zelja
nikad do kraja ispunjena-
Vera i Nada zagrljena.....

Zalud su bile tvoje nade
da volece te k'o sestru, brata
kada se snadjes u belom svetu
kada te pospe kisa zlata
Dok sanjao si na nebu dugu
Sreca je prosla kraj tvojih vrata..........
 
Major_TOM:
Pa, proslo vreme socijalizma , Biljo....naravno da rade, i tek ce da rade kod PRIVATNIKA
Kod koga ce??



Privatnici jedini nesto rade u ovoj propaloj zemlji...i deru im kozu sa ledja....i podlezu svim mogucim zakonima i inspekcijama koje mozes i ne mozes da zamislis :twisted:
Onda, ja zaista nisam odavlje :shock:
Deru njih, mozda, ali oni deru one jadnike koje zaposljavaju, i nije to najgore, nego im uvek preti otkaz, to im visi kao Demaklov mac nad glavom.
I, opet primer koji znam: Privatnik drzi prodavnicu, svaki radnik koji dodje,ode posle mesec dana, jer, on na isteku prvog meseca uvek najde neku "gesku" tako da nema skoro nikoga prijavljenog. Dolecu-odlecu.
Dolazi inspekcija, cucore nesto, malo ga kao odrape, a vise odrapi inspektor u svoj sopstveni dze. Tom inspekoru, kako je dosao na tu funkciju, nema tome mnogo, nepune dve godine nice kuca kao pecurka, ma kakva kuca to je kucetina........
Prosiricemo temu, ako je to neki greh :roll:
 

Back
Top