Ivo Andric - nacionalna pripadnost!

Koliko ja znam nema pisanog dokaza da se Andric izjasnio kao Srbin tako da ga i Hrvati svijataju. Rodjen je u katolickoj porodici, ali se javno izjasnjavao kao Srbin katolicke vere, a kasnije kao Jugosloven - ateista.

Za razliku od njega, Mesa Selimovic se izjasnio pismeno u pismu upucenom SANU u kome stoji: "...Potičem iz muslimanske porodice iz Bosne, a po nacionalnoj pripadnosti sam Srbin. Pripadam srpskoj literaturi....”
 
ne ne moralna nakaza je neko ko hotje da yebe svakog koga vidi a pri tom da slazhe shto je mogutje vishe...

ko se ne menja taj je kre.ten i to je istina...bila to pripadnost politichkoj stranci il nechemu drugom...nego to je ovde loshe jer su svi u politici iz koristi i samo gledaju kako gu.zicu da nahrane...zabole ih nispe ako se pojavi bolja ideja naravno da netje promeniti stranq jer...shta tje narod da misli?
joj bre kako smarate koga boli **** shta je bio?...zar je bitno shta si po yebenoj nacionalnosti koji je to faktor u zhivotu?...ponositjemo se shto je srbin shta bitje nam bolje u zhivotu motjitjemo da nadjemo u tome utehu i da sebe uchinimo velikim jer smo i mi srbi?...ne kapiram to zaista ne kapiram...
 
neboysha:
Ma ljudi batalite! On je Hrvat (da ne kazem pogrdno). Prvo je bio diplomata Kraljevine Jugoslavije a sa dolaskom komunista preobratio se i postao veran komunista! Mislim ko sto je Milan St Protic jednom reko moralna nakaza!

Nije rekao nakaza, nego moralni bednik. Slušala sam ga na "Utisku"
Koliko znam, Andrić se izjašnjavao kao jugosloven. A koliko sam čitala o njemu, njegov pravi biološki otac je bio fratar ! Davno je to bilo ali znam da je muž njegove majke negde bio, da li u zatvoru, negde na duže vreme svakako, a za to duže vreme Andrićeva majka je ostala trudna sa katoličkim sveštenikom i rodila Ivu, koga je ovaj priznao za svog sina, verovatno da ne bi pukla bruka.
Iako sam ga cenila kao pisca, poštovala sam ga i kao čoveka jer me je oduševio svojom ljubavlju. Ne znam da li ste čitali njegova žena je bila već udata žena kad se on zaljubio u nju. Izmedju njih dvoje ničega nije bilo, osim ljubavnih pisama. Andrić je bukvalno čekao da joj umre muž da bi je on oženio, da bi bio s njom. To me je zadivilo, kao ženu.
E sad, osim toga što je rekao Protić, a posle se pokazalo u Politici kao istina, još nešto sam ružno čula o njemu, i to ovde na Forumu. Navodno, nešto jako ružno je rekao o nekoj drugoj ženi i zbog toga je izleteo iz udruženja Masona.
Možda i taj njegov primer samo potvrdjuje onu narodnu da nema drveta bez grana, ni čoveka bez mana.
Pozz
 

Slične teme


Back
Top