JPG fajl nece da se izbrise!

soko_sinji

Početnik
Poruka
7
Ne znam ide li ova tema na virusi,zastite,ali mi ova situacija lici na neki djavo slican virusu ili trojancu :evil:

Naime,skidao sam neke fotke sa neta i posle pregleda,kada sam hteo da ih izbrisem,jedna je ostala,koja kad je kliknes dva puta pokazuje belo,a nema onaj znak za "delete"...Kako da uklonim taj fajl?Unapred zahvaljujem na pomoci 8-)
 
ne razumem gde nema znak za delete?
Moze biti vise stvari.
Nekad u windowsu ostaju takozvani "duhovi" znaci fajl je obrisan ali se i dalje vidi medjutim kad pokusas da ga obrises napise da ne mozer da se obrise jer ne postoji (ili tako nesto slicno)
Pri prvom resetovanu racunara on ce nestati.
Nekad fajl ne moze da se obrise jer je na neki nacin slucajno aktiivranjem ostao povezan sa sistemom. Opet reset i ponovo probaj da ga obrises moci ce.
Mislim da windows (total) commander moze da brise stvari koje explorer nije uspevao.

Zato ja volim stari dobri DOS
Odes u DOS i obrises ga ocas posla (ako imas XP onda ces motrati da ga dignes sa sistemske disketice ili da probas preko F8 (pre ucitavanja windowsa) pa izaberes command prompt only.
 
Pa nema "delete" kad kliknem desnim na fajl,niti ima opcija za skeniranje za viruse.Takodje,kad sam probao da ga izbrisem na razne nacine ili da ga preimenujem,pise "specify path not found"...I cudno je da ima 35 KB a da nema fotke,samo pokazuje belo.

Nisam najbolje razumeo kako da ga izbrisem preko DOS-a :?

A sto se tice da nadjem ponovo istu fotku...nemam pojma gde sam nasao tu...skidao sam sa raznih sajtova :|

Unapred vam hvala na pomoci :-)
 
- Proveri da li taj JPG fajl ima jos jednu ejstenziju, na primer "slika.jpg.exe" Ako ima, veselo si zakacio nekog trojanca ili virus. Ja sumnjam na virus, jer ako ne mozes da brises fajl, to moze znaciti da neki proces "drzi" fajl zakljucanim jer mu treba, na primer za sirenje ili aktiviranje nekog koda u tom JPG. U tom slucaju, nabavi dobar AV program i skeniraj iz Safe moda

- Drugi razlog moze da bude da je to neki JPG koji je zapoceo da se kopira na tvoj disk prilikom downloada, iz nekog razloga prenos je pukao ili nije korektno zavrsen, a FAT tabela se zbunila i sad taj fajl jednostavno sto se sistema tice "visi" - niti se zna ciji je, niti se zna gde pocinje ili zavrsava.
U tom slucaju pokusaj sa brisanjem, sto pomocu nekog obicnog programa (Windows, Total Commander, DOS komandom itd) - ili nekim specijalnim programom, mislim da ima jedan koji se zove "safedelete" ili slicno

-
 
Zahvaljujem svima na odgovorima. 8-)

Fajl nema .exe ekstenziju,koliko sam "strucnjak" ja video :? ,samo jpg.Probacu sa unlockerom,a ako ne uspem,odakle mogu da skinem safedelete?

I,nikad nisam caprkao po safe mode-u,pa ako moze mala pomoc i objasnjenje,kako se tamo radi.Najlepse hvala!!! :)
 
Ima vec napisano negde ovde, mislim na lepljivoj, ali ajde....
Ulazak u safe mode se moze izvesti ako dok se sistem dize, pritskas F8 taster. Pojavice se meni u kom mozes da izaberes kako zelis da se sistem podigne. Jedna od opcija je i safe mode.
Probaj mrcinu da izbrises iz tog moda.
 
Eto, da ne otvaram novu temu. Već mesec dana skeniranjem mi izlazi samo jedan raport:
c:/program files/yahoo!/YPSR/quarantine/20060313114746.zip/autorun.exe

Šta je ovo? Jedino što sam primetio je da mi se dva puta restartovao komp iz bezveze. Jednom je bilo kada sam zatvarao neki prozor, a onaj prvi put se ne sećam šta je bilo...
 
@....

Odgovor na prvobitno pitanje..

Ne mora biti da je pomenuti JPG (JPEG) Fajl/slika zarazen virusom ili da nosi sa sobom exe ekstenziju.. Razlog zasto se ne da obrisati je da pomenuta slika nije downloadovana, tacnije nije ispravno snimljena na komp, te s toga ima odredjena ostecenja i zbog toga i sama kao neregularan file pravi problem..

Tab je pomenuo brisanje iz DOS-a, samo ne znam kako je mislio iz DOS-a. s tim da nisam siguran da command prompt cita NTFS particija, ako da, onda bez problema moze da se ukloni ovaj fajl..

Po vec recenom, iz regularno podignutog windowsa ovaj file se ne moze brisati...

Postoji mogucnost da se pomenuti file brise iz SAFE MODE opcije windowsa...

Poz.
 
Ja imam NTFS sistem od kad znam za XP i command prompt radi bez problema. Ne samo to, vec se mogu startovati i neki veoma stari cisti DOS programi, za koje sam mislio da nema sanse da se startuju pod 32-bitnim XP ili pod NTFS particijom.
Ako ikako moze, neka ide u command pronpt i pokusa "rucno" da izbrise ili promeni atribute tog fajla....
 
postoji NTFS reader za dos :lol:
A i ako ima XP ne mora da znaci da mu je NTFS.
Imao sam prilike da vidim da mnogi serviseri kad sklapaju kompjutere stavljaju FAT 32
U svakom slucaju to mu je jedini nacin da je sigurno obrise.
Naravno uvek postoji SAFE mod ali ja sam kao stara garda vise navikao da probleme resavam u DOS-u nego iz SAFE mode. :lol:
 

Back
Top