Kad ne mozete bez njega ALI..

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Kad ga volite, znate to, ali znate isto tako da ste sa njim iz navike, da vas on nervira, da ga ne zelite vise, da zelite da ga se resite...:(
jedan deo srca vam kaze ne
dok drugi deo srca zeli slobodu
sta je to ..:|
ima li toga ikada
 
Uf, tacno znam kako se osjecas i mislim da za osobe koje to tako dozivljavaju ( kao npr. ti i ja ) nema pomoci osim da : ili nadjemo nekog potpuno novog, zanimljivijeg,bla bla... ili da uradimo nesto mnogo gadno pa da nas oni sutnu! Sama nesto bas i ne mogu da budem karakter toliki pa da kazem sebi da necu vise s njim ( jer nekako ipak hocu :lol: !) Heh! :roll:
Postoji nesto jace i od samog cocvjeka, a to su njegove slabosti! :???:
 
bobba:
Kad ga volite, znate to, ali znate isto tako da ste sa njim iz navike, da vas on nervira, da ga ne zelite vise, da zelite da ga se resite...:(
jedan deo srca vam kaze ne
dok drugi deo srca zeli slobodu
sta je to ..:|
ima li toga ikada
Najgore u takvoj situaciji je to što počinješ da budeš nezadovoljna (jer sve ti smeta, sve te nervira) i polako se pretvaraš u kučku. Ovo nezadovoljstvo se onda širi i na ostala životna polja i počinješ da shvataš da se sve gore i gore osećaš. Idi na Betty-nu temu i napravi neku promenu - u bilo kom smislu. :D
 
bobba:
Kad ga volite, znate to, ali znate isto tako da ste sa njim iz navike, da vas on nervira, da ga ne zelite vise, da zelite da ga se resite...:(
jedan deo srca vam kaze ne
dok drugi deo srca zeli slobodu
sta je to ..:|
ima li toga ikada
Ne volim veze koje odrzava navika.Mnoge takve veze sam prekinula.Po meni one nemaju nikakvog smisla.
 
Meni nije jasno kako možeš voljeti nekoga, a osjećati da ti je on navika, da te nervira? Meni se to međusobno isključuje.
Preispitaš da li stvarno voliš onako kako treba da voliš i onda je lako. Ako to više nije the Ljubav - odlaziš, ako jeste - onda ima neki drugi problem koji treba riješiti.
 
dollyy:
Uf, tacno znam kako se osjecas i mislim da za osobe koje to tako dozivljavaju ( kao npr. ti i ja ) nema pomoci osim da : ili nadjemo nekog potpuno novog, zanimljivijeg,bla bla... ili da uradimo nesto mnogo gadno pa da nas oni sutnu! Sama nesto bas i ne mogu da budem karakter toliki pa da kazem sebi da necu vise s njim ( jer nekako ipak hocu :lol: !) Heh! :roll:
Postoji nesto jace i od samog cocvjeka, a to su njegove slabosti! :???:


uh
pa sta cemo sad
;)
 
bobba:
Kad ga volite, znate to, ali znate isto tako da ste sa njim iz navike, da vas on nervira, da ga ne zelite vise, da zelite da ga se resite...:(
jedan deo srca vam kaze ne
dok drugi deo srca zeli slobodu
sta je to ..:|
ima li toga ikada


vi osobo imate veliki problem. vi mislite da volite a u stvari ne volite... jeste, vi volite iz navike, jer vas je tome naucila okolina - da treba nekog da volite, ali to je sve velika farsa, laz i obmana. kada to shvatite bice vam mnogo lakse.
 
Ima ljudi koji ne znaju da budu sami, pogotovo kada su dugo sa nekim i onda raskinu. Moja drugarica bila tri godine u vezi, shvati da je navika i raskine sa deckom. Za dve nedelje mu se vratila, samo zato sto ne zna da bude sama, da ispuni to vreme koje je provodila sa njim. Ja sam, licno, jednom onako zapravo volela i jos volim, a ako dodje do navike i prestane ljubav ne bih volela da mucim sebe i njega i pravim se da je sve kao pre. Otici cu, biti sama ako treba, valjda ce naici neko nekad. Ipak, sad se ne bunim i nemam problema sa tim
 
bobba:
uh
pa sta cemo sad
;)

Nista. Traziti nekog boljeg. A dok se ne pojavi... Jos se malo vidjati sa njim , cisto da se DOBRO preispitamo da li je to ljubav ili navika i dobro izfilozofirati na tu temu da li postoji navika bez ljubavi i sl. :lol: :lol: :lol: ! E a u medjuvremenu ce valjda da se pojavi neko zanimljiviji! :razz: :lol:
Ma nije to pitanje da li si u stanju da budes sam vec , evo jedan banalan primjer: zamislis da oko vrata nosis dug period jednu ogrlicu i draga ti je i svidja ti se, medjutim, ona vremenom pocinje da gubi svoj sjaj, ali tebi je ipak nekako zao da je skines i zamjenis sa nekom ljepsom i sjajnijom, jer si je tako dugo nosila i cak i tako bez svog bljestavila , prirasla ti je za srce!

Ja sam kao mala imala jednu lutku koju sam obozavala , i koju sam osisala , isvrljala, ma nema sta joj nisam radila ( ko i sve djevojcice sa 3-4 godine! ) i meni su kupovali ljepse i sjajnije lutkice, ali ja nikad nisam htjela da se odvojim od nje bez obzira sto je na kraju postala jako ruzna , jer nekako sam se vezala za nju!
A vjerujem da i svako od nas ima neku slicnu pricicu iz djetinjstva!
Ili ono sa Malim princom i ruzom : vrijeme koje si posvetio svojoj ruzi cini tu ruzu tako posebnom!
Eto, tako nekako! Malo sam to sve mozda konfuzna objasnila, ali ko razumije shvatice! :lol:
 
ima tu istine donekle,ali to jeste na kraju svih krajeva neka vrsta navike.
i jos nesto:ti si tu lutku volela pre i nastavila da je volis.tu nije bilo pitanje da ti je dosadna i da te gusi i bla,bla....
ti si je volela i nisi htela da je zamenis drugom koju si dobila.
ko god poceo ovu temu ima dilemu sta dalje kada ti veza postane navika?!
ona nije dobila priliku da bude sa nekim drugim(mozda i jeste ali ovde to nije rekla) vec jednostavno ne zna kojim putem da krene jer ipak voli tog nekog(ali je to sada drugacija vrsta ljubavi) a isto tako joj je postao navika.ali boze moj:zar je bitno hoces li ispasti kucka ili sta vec ako je tvoja sreca i zadovoljstvo u pitanju?!:-)Pa i njemu bi bilo bolje da ga ne navlacis(osete oni to i to mnogo vise nego sto mi mislimo).
A uostalom ne moze se porediti detinja ljubav prema lutkici(koja je stvar) i ljubav odrasle osobe prema drugom bicu!!!!
ili te je strah da budes sama ili nemas dovoljno snage da prekines to ili ko zna sta....to samo ti mozes da otkrijes.
ali bolje se sto pre posteno preispitaj i skapiraj kuda,kako i na koji nacin.zivot je kratak!!!:-)
ja te u potpunosti razumem posto sam tek izasla iz takve situacije i sada se osecam divno.Tesko mi je sto sam ga povredila,ali boze moj....
zivot nije idealan.Ti se trudis da budes sto bolji i da nikog ne povredis ali ponekad je to neizbezno ako hoces da se izboris za svoju srecu.
osecam se oslobodjeno.:-)
ja njega i dalje volim,ali je to sada neka druga vrsta ljubavi bez strasti,burnosti.....i smetala mi je dok smo bili u vezi...a sada.....sada mogu da provodim vreme s njim i slicno jer znam da sam rascistila sama sa sobom i sa njim...
lakse se dise.nikoga ne zavitlavam,a sto je najvaznije ne zavitlavam se sa svojim srcem.
pa nije kraj sveta ako nekoga prestanes voleti.nije da si to planirao...
samo napred!!!!Uz tebe smo.:-)
bitno je da prvo rascistis sama sa sobom da li je to samo prolazna zasicenost ili jednostavno kraj.
i tu onda vise nema sta da se prica.
samo hrabro....i odlucno....i bez straha od samoce.!!!!:-)
 
Kad ga volite, znate to, ali znate isto tako da ste sa njim iz navike, da vas on nervira, da ga ne zelite vise, da zelite da ga se resite...
jedan deo srca vam kaze ne
dok drugi deo srca zeli slobodu
sta je to ..
ima li toga ikada

Верујем да је свако прошао кроз тако нешто у животу.
Кад је већ тако, онда је напоштеније прекинути лепо, културно...објаснити ствар.
Много гора варијанта је ''сад ћу да се понашам као кучка да би он попиздео и шутнуо ме''! То ми је одвратно и слабићки, пребацивање одговорности на другог.
Још гора варијанта је ''прво ћу да потражим неког другог, па кад се обезбедим да нећу бити сама, онда ћу да шутнем овога ''!

После дуге везе најбоље је бити сам неко време, да се све слегне, среди у глави. и срцу... Лоше је бежати по сваку цену у нову везу. Сучити се са собом и са својом самоћом - то нам помаже у одрастању!
 
Hellen:
И, да одговорим на питање:
то је се често дешава и симптом је да је једна веза завршена, да треба ићи даље!

tako nesto i ja mislim
mislim da je to ipak kraj
nemam nameru da ga povredim ali ce biti povredjen
bilo sta da uradim on ce se osecati prevarenim, jer znam da me voli isto onoliko kako prvog dana, zato se dvoumim.
nisma neka kucka koja ce to lako i ostro da uradi, ali svi mi gresimo u nasem biranju, i svi mi cinimo iste ovakve greske.......zato sam htela da vidim, kako je to naj-bolje da se uradi
oprezno ali treba reci sta se oseca.........;)
 

Back
Top