Anatomski jastuci - odmor - san - ..zzZZZ.z.Zzz.

Da, ja koristim anatomski jastuk, ali ne one grbave sto ih reklamiraju na TVu (dakle ne onaj sto lici na pescanu dinu! :) ). Ja na njima ne mogu nikako da spavam, uzasno mi je neugodno. Ali imam italijanski jastuk, anatomski ne po obliku vec po tome sto daje anatomski polozaj vratu i glavi, inace je od nekakve specijalne sundjeraste gume, i sav je ...kako da ti kazem...pa sav je busan unutra, sav je na kao rupe...ma kao emetaler sir. Ima da se kupi i kod nas sada, videla sam ga u Tehnomarketu kod Fontane na N. Bgdu, unutra u centru gde se prodaju madraci, nije ni tako skup.
No, ono zbog cega sve ovo pisem je sledece: meni je stvarno pomogao jako. Ja imam hronicne probleme sa sinusima i devijaciju nosne pregrade sto mi izaziva poteskoce pri disanju kad lezim na ravnom. Uvek sam morala da koristim dva jastuka a onda me je naravno boleo vrat a od toga i glava...ma uzas, nisam mogla da se naspavam uopste i bilo mi je grozno godinama. Dok nisam kupila ovaj jastuk. On nije mnogo visok ali daje odlicnu podrsku glavi i vratnoj kicmi tako da nemam vise nikakvih problema. Do te mere da ga nosim sa sobom svuda kad putujem! :)
Dakle, anatomski jastuk da, samo voditi racuna o tome da bude dobar (sto kaze svet 'ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo). Pozdrav
 
....pa ako mozes da priustis sebi Tempur jastuk - kosta oko 100 evra onda ni jedan vise neces pozeleti :) ....a tek dusek - oko 1000 evra....cula sam da su najbolji a kod nas ih ima u nekom od onih butika u Merkatoru

....zaboravih...spavala sam jednom na njemu i super je ali ovi moji nece da mi ga kupe -kazu da je to samo za ljude koji mnogo vremena provode u krevetu :)
 
KOKO SHANELL:
Napravi valjkasti jastuk sa spuzvom debljine udubine svoga vrata! Najzdravije,provjereno drzi vratne prsljenove kicme u vodoravnom poliozaju prilikok spavanja.PRIJATAN SAN!
Teta Koko ljubim te u oko.. ma nisam sugarn da ti je to dobra ideja. Ko ce da se manta sa pravljenjem nechega $to mozhe da donese vi$e $tete nego koristi. Meni treba gotovo re$enje za pod glavu, uho, grlo & nos :)
 
Andreavk:
....pa ako mozes da priustis sebi Tempur jastuk - kosta oko 100 evra onda ni jedan vise neces pozeleti :) ....a tek dusek - oko 1000 evra....cula sam da su najbolji a kod nas ih ima u nekom od onih butika u Merkatoru

....zaboravih...spavala sam jednom na njemu i super je ali ovi moji nece da mi ga kupe -kazu da je to samo za ljude koji mnogo vremena provode u krevetu :)

Hrabro sam zaGooglao i izvukao: http://www.tempur.com/page5261.asp

Ova prva varijanta mi izgleda najbolje!

Pozvacu ih sutra da vidim koliko su blaga
 
Cek, samo malo, ako sam dobro razumeo jastuk vam treba za bolji san?
Ajde pored jastuka probajte moja pravila za dobar san ;)

Spavanje nije losa stvar. Ako ti je dijeta vecinom od voca potreba za spavanjem ce biti manja, ali odmor je i dalje potreban.
Trebalo bi stvarno da cuvate vase vreme za spavanje.
Dobar, uzivajuci san svake noci je kljuc za jakog sistema i zdravlja.

1/3 svog vremena provedete spavajuci! Pa, ljudi pogodite koje je najbolja ulaganje koje mozhete napraviti? Tako je, vrhunski udobni krevet.
Trebalo bi svakog jutra da se osecate osvezeno! Ako se budite sa bolovima u ledja ili ukocenosti onda promenite dushek shto pre i kupite nov.

Evo moja pravila za kvalitetan san, zvuce jednostavno ali deluju;

1) Treba ti izvor Svezeg Vazduha. Otvorite malo prozor (pazite da neko ne udje naravno) u spavacu sobu. Cirkulacija svezeg vazduha ce spreciti da bude zagusljivo u prostoriji i dace vam dublji san.

2) Potrebna vam je Tama. Kampovanje je zakon. Spavanje u prirodi. Mi trebamo da radimo kao biologichni sat. Kad postane mrachno, spavamo. Pokushajte da totalno zamrachite sobu. Poceo sam mnogo bolje da spavam kad sam zamrachio skroz sobu.

3) Treba ti Srednje Tvrda povrshina da spavate. Ne super mekana.

4) Koristite Ciste Posteljinu. Mogu se kladiti da neki od vas (specijalno mladji) ne mozhe da se sete kad su zadnji put promenuli posteljinu. Menjajte ih redovno. Niste li primetili da bolje spavate u chistoj posteljini? Radite to cesce.

5) Pobrinite se da bude shto veca tishina u prostoriji gde spavate.

Dremanje: Evo jedna od najboljih tajna za povecavanje oporavka. Uzevsi kratak san u sredini dana (kad god je moguce). Mnoge kulture posle podne spavaju da odmore telo. Pronadjite mesto gde da spavate za 30 - 60 minuta mozhe biti isto kao nekoliko sata sna. Ovo je jako korisno kad trenirate sa tezhinama. Povratice energiju kao nikad.
 
...ja mislim da je najbolji onaj zadnji TEMPUR Comfort jastuk koji izgleda kao klasican jastuk samo ga retko imaju - kazali su mi da im odmah prodje
...u METROU su imali neke jastuke koji su po strukturi dosta podsecali na Tempur a bili su bas jeftini - bilo ih je nekoliko u pakovanju i nisu bili skupi oko 1700din. ali ih nisam uzela bas zato sto nije bio ni jedan klasicnog oblika - sledeci dan se predomislim a njih vise nema...skoro da nije bilo razlike izmedju njih i Tempura ali ne mogu da se setim naziva firme Tarllington house ili tako nekako
 
Prilezi :)

Bio sam u toj radnji u Merkatoru juche gde prodaju Tempur jastuke i du$eke. Nemaju 'Comfort' model vec samo anatomske i cene su od 7-10.000 din koliko sam video. Uzeo sam im vizitku da proverim kad im stigne Comfort da ne dolazim dzaba, a mozda ce kupovina malo sacekati jer dolazi leto. Du$eci su pogadjajte 75.000 + dinara :O Mama mia! Inache oni su valjda jedini ovla$ceni distributeri u gradu (tako kazhu)

011/3130-459
021/548-386
 
gurmanci:
Imala sam kontur - strasno!!!! :sad:

Sad koristim neki kazu da je ekoloski sa nekim silikonima i to mi je idealno 600-1000 din , ne deformise se i polako smo zamenili sve jatuke u kuci tako da sada svi spavamo na takvim. Pere se u masini bez posledina, ma divota!!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
Pa nisu Kontur i Tempur jedno te isto. Tempur je (valjda) kewa.

Gde si uzela te silikone? Ko ih proizvodi. Napi$i neke detalje ili day sayt
 

Back
Top