Maya 7 (3D)

Otisao sam...

Ističe se
Poruka
2.245
Ima li neko da se bavi animation?
Treba mi mala pomoc...

Ne znam kako da nemastim kompresiju u Maya 7...
Predhodnu animaciju koju sam uradio bila je 20 sec, a 704 MB...
Koje vrednosti na ovim slikama treba da se upisu i nameste?
Pomagajte...

13eo1.th.jpg

27ih3.th.jpg
 
U Maya programu ne mozes komprimovati video zapis. Renderuje se sirov materijal koji se kasnije komprimuje u nekom programu kao sto je Combustion ili Premiere. U Maya moras prethodno da udesis rezoluciju, broj frejmova i ostale parametre. Doduse, u Maya postoji opcija podesavanja kompresije na probnom snimku ( playblast ) ali kako rekoh, u finalnom ne postoji.
 
Problem resen...

1.) Imam 512 MB Kingdton, a pozeljno je za takve programe 1GB pa preko...
2.) Kompresija s evrsi u tga formatu...
3.) VirtualDub pretvara tga u AVI...

Ali rendering mi sa mojih 512 trajao 6 sati za 20 sec... :roll:
 
Pored targe koristim i TIFF koji je dosta " manji ". Najbolje je renderovati frejm po frejm ne samo zbog eventualnog prekida posla nego zbog mnogo vecih mogucnosti obrade u postprodukciji. U posptrodukcijskom renderingu finalni proizvod komprimujem Ligos Indeo kompresorom jer ako bi finalna animacija sacinjena od targa frejmova nekomprimovana ostala bi jako velika. Znaci, kompresija je skoro uvek neophodna.
 
I da dodam: 512 Mb rama je dovoljno samo za prve korake u Maya programu. Neophodno je minimum 1 Gb, pozeljno je 1.5 do 2 Gb uz neki jaci procesor. Maya je hardverski jako zahtevna i koliko god jaku masinu kupili preslaba je u slucaju da zelite da se ozbiljnije bavite 3 D animacijom.
 
King 7:
U Maya programu ne mozes komprimovati video zapis. Renderuje se sirov materijal koji se kasnije komprimuje u nekom programu kao sto je Combustion ili Premiere. U Maya moras prethodno da udesis rezoluciju, broj frejmova i ostale parametre. Doduse, u Maya postoji opcija podesavanja kompresije na probnom snimku ( playblast ) ali kako rekoh, u finalnom ne postoji.


Sta ti znaci ovo komprimuje
 
To ti je isto ka sto bi moj drug rekao fakscila umesto fascikla
ako vec znas kako se pravilno pise i napisi ga tako

PS. Pisi kako govoris citaj kako pise
Vuk Karadjic
 
damir24:
To ti je isto ka sto bi moj drug rekao fakscila umesto fascikla
ako vec znas kako se pravilno pise i napisi ga tako

PS. Pisi kako govoris citaj kako pise
Vuk Karadjic
U mojoj okolini svi kazu " komprimuje " pa tako ne vidim problem. Ako si ovde da ispravljas krivine, pogresio si mesto. Pricajmo o Maya programu.
 
3D Max nisam nikad otvorio kao i bilo koji drugi 3D program osim Maya, tako da ti ne mogu nista reci konkretno. Mislim da je svaki pogodan za pocetak ako se pristupi radu na pravi nacin, znaci - osnovni koraci, upoznavanje sa poligonima, nurbs-ima itd. pa sa kasnijim upoznavanjem sa teksturama, svetloscu, karakternom animacijom, animacijom i da ne nabrajam. Maya je najglomaznija ali i najvise nudi sto ne znaci da treba ostale programe podceniti. Mozda valja probati i Max i Maya pa se odluciti kasnije.
 

Back
Top