Molim za pomoc hitno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dejancodex

Obećava
Poruka
82
imam sledeci problem, :confused:
nece masina da upali posle podesavanja u biosu podesio sam letenciu memorije -2-3-3-7 Posle restarta comp je upalio ali kod butovanja zakocio i naravno morao sam da resetujem, posle restarta nece da upali, resetovao sam bios i nista, vadio memoriju, isprobao ispravna je,neznam sta se desilo, komp ne pisti nema ono bip osim kada izvadim memoriju cuje se bez prestanka bip...bip...bip non stop, :confused:
Delovi su sledeci
GA-K8NS
SEMPRON64 2600+@1940
2X256
GEFORCE 6200
ATX 350W
 
ako ima struje, i sve radi on bi trebalo da se upali ako je BIOS dobro podesen ili RAM zeza

ovo drugo nije, znaci po hiljaditi put resetuj bios ovako:

dok maticna ima napajanje radi lampica, racunar ne, izvadi bateriju, dzamperisi, upali komp, ugasi komp, vrati bateriju, upali komp izmedju svakih radnji 10 sec pauze

ako ni onda ne proradi nesto je crklo !!!
 
@torrente_bg
E ajde batali nas tih komentara, covek je klokovao procesor 300mhz i nemoj da postujes ako nemas nesto pametno da kazes

@Dejancodex
Mozda si z*****o bios.Mozda ce morati na reprogamator
Probaj kod njega http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=100556
Doduse covek je iz Beograda pa ako te ne mrzi da dolazis...
naravno ovaj korak preduzimaj samo ako si siguran da je bios u pitanju...ustvari konsultuj se sa covekom on se sigurno razume u te stvari
 
Ja sam skoro overklokovao moj AMD 2000+ i takođe sam imao problema sa startovanjem kompa, ali sam preko jumpera resetovao BIOS i sve je bilo ok. To se dešava jer pri bržem radu procesor se više zagreva i pritom prelazi onu maksimalnu granicu toplote, kada se sam gasi. Pametno su to smislili. Planiram da kupim jači kuler za procesor i da ga ponovo overklokujem.
 

Back
Top