Treba mi pomoc za magistarske u USA

  • Začetnik teme Aaleksandresku
  • Datum pokretanja
A

Aaleksandresku

Gost
Cao drustvo!
Zamolila bih Vas za pomoc.Dobila sam vizu na godinu dana od sestre za USA-tacnije Cikago, sa tom vizom mogu, kako mi je receno i da upisem neki fakultet ili magistarske studije tamo. S' obzirom da sam ovde zavrsila ekonomiju, najvise bi mi odgovaralo da tamo ne sedim vec da nadjem neki univerzitet koji bi mi to omogucio.Najvise me interesuje Marketing & Management.
Da li je neko prosao vec ovaj put, da li znate neki sajt za? Svaka informacija bi mi dobro dosla! Da li postoji mogucnost dobijanja stipendije, da li trebam da polazem neke ispite Engleskog i koje?
Informacije mozete da mi prosledite i na mail:
aleksandresku@yahoo.com

Puno hvala!
Sandra :)
 
S obzirom da si zavrsila ekonomiju najbolje ti je da ides na MBA, ali da bi uopste mogla da konkurises moras da polazes TOEFL (znanje engleskog jezika) i GMAT test (test za ekonomiste) i naravno da imas sto visi skor.

Samo, zamolila bih te da mi kazes koju vrstu vize si tacno dobila, jer i ja isto planiram da odem u USA kod sestre i isto zavrsavam ekonomiju.
 
Hvala za informaciju, to kako sam ja dobila vizu je malo duza prica, ali sam u medjuvremenu saznala da je najbolje da odmah angazujes sestru da ti pronadje univerzitet, tj da ti obezbedi stipendiju. Ili sama da iscackas na netu njihove sajtove i da apliciras. Kad ti oni posalju poziv, onda sve ide lakse tj bez problema. Moj drug je dobio papire za nepunih mesec dana! Zelim ti uspeh!
 
Cao! Ja sam u USA, ali zavrsavam gimnaziju. Ne mogu ti pomoci oko stipendija i td ali ti savetujem da polazes gore pomenuti TOEFL. To je prvo pitanje posle opstih podataka na svakoj prijavi za bilo kakvu skolu - koliko poena na toefl-u... ja to polazem 17og pa ako te zanima mogu ti reci iskustva.

SRECNO U SVAKOM SLUCAJU! :)
 
Super, volela bih da cujem tvoje utiske posle TOEFL-a, posto se i ja spremam da ga polaze, mada cu ja to najverovatnije posle Marta.
Reci mi samo ako si upucena u to, kako se boduje TOEFL, posto se oko toga nisam bas najbolje raspitala kad je u pitanju usa. Zapravo, koliko je maximalno bodova i koliko je dovoljno, i sve ostalo sto znas o tome!
Hvala
 
SandraS:
Super, volela bih da cujem tvoje utiske posle TOEFL-a, posto se i ja spremam da ga polaze, mada cu ja to najverovatnije posle Marta.
Reci mi samo ako si upucena u to, kako se boduje TOEFL, posto se oko toga nisam bas najbolje raspitala kad je u pitanju usa. Zapravo, koliko je maximalno bodova i koliko je dovoljno, i sve ostalo sto znas o tome!
Hvala
Cao! Juce sam dobila pismo od toefl-a da nisam primljena (popunjena su sva mesta) tako da nisam sigurna kada cu polagati. Najverovatnije tek u maju. Tako da ces ti mene obavestiti kako je proslo. Kako funkcionise tu, da li moze da se polaze svakog meseca ili ...? Ako ne budem polagala ovde... Max broj poena je 660. Nisam sigurna za usa, ali ja sam se raspitivala za neke koledze po Evropi i svi traze rezultat preko 500. Svaki test ima posebnu skalu po kojoj se boduje. Nadam se da sam ti barem malo pomogla. Pozdrav!
 
Evo i ja sam se malo raspitala i to izgleda ovako ovde. Ne radi se kompijuterski,vec kao i uvek uz pomoc stapa i kanapa-rucno! Polaganje ima sad pa u Martu, pa posle nisam sigurna ali mislim u Junu.
Osim toga drugarica me je obavestila da u Budimpesti ima svake nedelje polaganje tako da mozda i to moze da bude alternativa.
Naravno da cu ti preneti utiske!Pozdrav
 
ja sam polagala TOEFL i GRE u Zagrebu sto svima preporucujem. tamo je computer based i rezultati su dostupni odmah posle testa.
testiranje se obavlja na Ekonomskom fakultetu, Trg Dzona Kenedija 6. koga zanima, mogu da ostavim br. telefona centra za polaganje.

za univerzitete u USA se trazi 213 poena za TOEFL na computer based testu (550 na paper) i 1000 poena za GRE.
 
mladozenja:
anakin:
ja sam polagala TOEFL i GRE u Zagrebu sto svima preporucujem. tamo je computer based i rezultati su dostupni odmah posle testa.
testiranje se obavlja na Ekonomskom fakultetu, Trg Dzona Kenedija 6. koga zanima, mogu da ostavim br. telefona centra za polaganje.

bilo bi super ako moze broj tel! i jos mozda neke informacije!!super si hvala


sajt: www.sic.hr

tel: 99 385 1 2315 179 ako nisu promenili.

proveri pa javi!
 
anakin:
mladozenja:
anakin:
ja sam polagala TOEFL i GRE u Zagrebu sto svima preporucujem. tamo je computer based i rezultati su dostupni odmah posle testa.
testiranje se obavlja na Ekonomskom fakultetu, Trg Dzona Kenedija 6. koga zanima, mogu da ostavim br. telefona centra za polaganje.

bilo bi super ako moze broj tel! i jos mozda neke informacije!!super si hvala


sajt: www.sic.hr

tel: 99 385 1 2315 179 ako nisu promenili.





Interesuje me kada si polagala TOEFL, koliko novca kosta, odakle si spremala ispit, koji je rok trajanja TOEFL-a?
 
gost gost:
Promenjeno je, sad je polaganje u Jovanovoj ali ne znam koji broj(nije institut)!Kazu da moze da se prepisuje!

jeste, u Jovanovoj je, ne znam detalje, ali ako te interesuje, izvesna gospodja Jovanka (ne znam prezime), radi u Amerckoj ambasadi, organizuje TOEFL... sto se prepisivanja tice, stvarno, TOEFL je lacha, nemoj uopste time da se opterecujete...
 
za ispite iz engleskog najbolje svrati do britanske citaonice - oni su ranije bili glavni za organizovanje svih Cambridge ispita (FCE,CAE,CPE) za nasu zemlju , a mislim i za TOEFL ali nisam sigurna. Britanska citaonica se nalazi an terazijama u istoj zgradi kao Halo-oglasi (ulaz izmedju skecersa i nekadasnjeg replay-a). Veoma su ljubazni, a tamo sigurno mozes naci i pripremne knjige i testove za spremanje ispita ...
Kada sam ja polagala CPE ('98-e) oni suorganizovali 2-3 puta godisnje testiranje . Sigurno ima u junu, samo raspitaj se sto pre, jer je tada moralo da se prijavi par meseci unapred!
Nadam se da sam bar malo pomogla! Ana

p.s. jel mozes da mi napises ako saznas makr nesto kako ide kod nih sa dobijanjem stipendija za postdiplomske - ja zavrsavam Elektrotehnicki fakultet-smer Racunari i htela bih da nastavim na nekom dobrom faxu.
 
TOEFLE kosta ovde 130$(kao svuda u svetu) + 2500 din(koje maznjava ne znam ko), tako da su kod nas skuplje nego na drugim mestima. Prijava je par meseci unapred.
Sto se tice Zagreba to ne znam, ali sam cula za varijantu Budimpesta koja je isto dobra. Polaze se dosta cesto i kosta samo 130$. Koga jos interesuje neka pogleda na njihovom sajtu.
 

Back
Top