Како вам се допада ова ЕУ ДЕМОКРАТИЈА ?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 59

Tema: Како вам се допада ова ЕУ ДЕМОКРАТИЈА ?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Thumbs down Како вам се допада ова ЕУ ДЕМОКРАТИЈА ?

SKINUT SA REPERTOARA ZBOG PRISUSTVA SAHRANI MILOŠEVIĆA
    SVET - LJUDI I DOGAĐAJI - Petak, April 28, 2006 13:02 RTS

Pozorišni komad Petra Handkea „Put u zvučnu zemlju ili umetnost pitanja“ neće biti postavljen na scenu slavnog pariskog pozorišta Komedi fransez - zato što je taj austrijski pisac prisustvovao sahrani bivšeg predsednika Jugoslavije i Srbije, Slobodana Miloševića.

Kako izveštava pariski 'Mond', Komedi fransez, jedno od najuglednijih evropskih pozorišta, odlučilo je da komad austrijskog pisca, koji živi u Francuskoj, ne uvrsti na repertoar za 2007. godinu pošto je upravnik Marsel Bozone pročitao njegov intervju nedeljniku „Nuvel Observater“.

Handke, koji je 18. marta prisustvovao Miloševićevoj sahrani, rekao je tom listu da je „srećan što je bio uz Slobodana Miloševića, čoveka koji je branio svoj narod'. Bozoneu se, kako je izjavio, „uskomešala krv' kad je pročitao tu izjavu, pa je naprasno odlučio da Handkea kazni izbacivanjem iz repertoara svoga pozorišta.

Где су сада "слободоумни", "мислећи", "напредни", "ЕУропски" РЕФОРМСКИ ТЕЛЕТАБИСИ ? И имају ли шта да примете на ову скандалозну вест ?
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Како вам се допада ова ЕУ ДЕМОКРАТИЈА ?

mogu samo da primetim da je taj upravnik bozone debil...
    i josh nesto-smisli nesto novo umesto eUropski i teletabisi..trula fora..smorila vishe..forum vishe nije u tom fazonu-sad smo svi fini i tolerantni i uchestvujemo u politickim debatama...shatro...

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Европа дуго није имала неког као Езру Паунда. Било је време.
    ДО ИСТРАГЕ

Zainteresovan član Wesley Earl Craven (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ništa Handkeu neće faliti. Sada može da igra na kartu disidenta, a takvi su vazda dobro prolazili. Disident u diktaturi političke korektnosti - divna titula.

Poznat _Milanche_ (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

ne bih ga ni ja uvrstio

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Cista politicka debilnost.

On je umetnik a kao covek ove planete valjda je slobodan da ide gde hoce i kada hoce (nas predsednik je odao postu u Srebrenici iako ga niko nije pitao, "vecerao" je na kraju sofre, kao najveci bednik a sutradan nije otisao da oda pocast u Bratuncu, gde bi bio lepo primljen, trazio da oda postu Dzibrahimu Rugobi i... on je i dalje "nas" predsednik)...

Ni opera "Figarova zenidba" nije bolje prolazila. Hocu reci, ljudi jos ne odvajaju umetnost i slobodu misljenja i govora od politike.
    Poslednji put ažurirao/la Kazanova : 28.04.2006. u 16:00

Primećen član Major_TOM (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio eremita

Pozorišni komad Petra Handkea „Put u zvučnu zemlju ili umetnost pitanja“ neće biti postavljen na scenu slavnog pariskog pozorišta Komedi fransez - zato što je taj austrijski pisac prisustvovao sahrani bivšeg predsednika Jugoslavije i Srbije, Slobodana Miloševića.

Kako izveštava pariski 'Mond', Komedi fransez, jedno od najuglednijih evropskih pozorišta, odlučilo je da komad austrijskog pisca, koji živi u Francuskoj, ne uvrsti na repertoar za 2007. godinu pošto je upravnik Marsel Bozone pročitao njegov intervju nedeljniku „Nuvel Observater“.

Handke, koji je 18. marta prisustvovao Miloševićevoj sahrani, rekao je tom listu da je „srećan što je bio uz Slobodana Miloševića, čoveka koji je branio svoj narod'. Bozoneu se, kako je izjavio, „uskomešala krv' kad je pročitao tu izjavu, pa je naprasno odlučio da Handkea kazni izbacivanjem iz repertoara svoga pozorišta.

Где су сада "слободоумни", "мислећи", "напредни", "ЕУропски" РЕФОРМСКИ ТЕЛЕТАБИСИ ? И имају ли шта да примете на ову скандалозну вест ?
    Kakva je to glupost, da se repertoarska politika nekog pozorista u Parizu, odmah identifikuje sa pojmom Demokratije............
    Kao, satro........zbog toga sto je Peter skinut sa repertoara (inace, Handke je jedan od onih koji su voleli da dodju, malo da budu obozavani u Srbiji) ,, u Evropi je umrla demokratija

Kakav AGITPROP........ .............

Где су сада "слободоумни", "мислећи", "напредни", "ЕУропски" РЕФОРМСКИ ТЕЛЕТАБИСИ ?

Kako nisi sam sebi dosadio, sa ovim glupostima????

Zainteresovan član -dreamcatcher- (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Major_TOM
    Kakva je to glupost, da se repertoarska politika nekog pozorista u Parizu, odmah identifikuje sa pojmom Demokratije............
    Kao, satro........zbog toga sto je Peter skinut sa repertoara (inace, Handke je jedan od onih koji su voleli da dodju, malo da budu obozavani u Srbiji) ,, u Evropi je umrla demokratija

Kakav AGITPROP........ .............

Kako nisi sam sebi dosadio, sa ovim glupostima????
    Vi se nasli prozvanim,kao da ste Vi billy u Parizu.

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Jel' to isti onaj Handke koji je krao po buticima? I izljavljivao za to vreme vecnu ljubav srpskom narodu?

Primećen član Major_TOM (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio -dreamcatcher-
    Vi se nasli prozvanim,kao da ste Vi billy u Parizu.
    Ma pali, zemljace........narodnjaci su zakon...

Zainteresovan član Vangelis (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Markelja
    Jel' to isti onaj Handke koji je krao po buticima? I izljavljivao za to vreme vecnu ljubav srpskom narodu?
    Jok. Taj se zove Danijel Shifer. Mislim da je Jevrejin, al', nemoj me drzati za rec, jer ja nisam arijevska varijanta Simona Vizentala.
    How I wish, how I wish you were here... We're just two lost souls Swimming in a fish bowl, Year after year, Running over the same old ground. What have we found? The same old fears...wish you were here...

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

@ Vangelis

Ja ipak mislim da je to P e t e r. Ali nema veze. Sad ne vidim zasto je bitno dal' je Jevrejin. Nisi daleko

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

e,jeste bio shifer...peter je ipak klasa za ovoga..

Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

@ Vangelis

Ja ipak mislim da je to P e t e r. Ali nema veze. Sad ne vidim zasto je bitno dal' je Jevrejin. Nisi daleko
    Puj, puj...pa Simon je pokojnik! Ja bih da sam daleko.
    Ma, nije bitno da li je Jevrejin, nego mi negde ostalo u podsvesti...umem ja tako da permutiram, kao ti Petera i Danijela.
    How I wish, how I wish you were here... We're just two lost souls Swimming in a fish bowl, Year after year, Running over the same old ground. What have we found? The same old fears...wish you were here...

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moja greska. Izvinjavam se ako sam nekoga doveo u zabludu

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moje permutacije su daleko bezopasnije od tvojih

Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Moja greska. Izvinjavam se ako sam nekoga doveo u zabludu
    Mene jesi. Poceo sam da sumnjam utradicionalno nemacko postenje. Al', oprastam!
    U ime demokratije i tolerancije.

Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Moje permutacije su daleko bezopasnije od tvojih
    Sto, bre? Permutacije su permutacije. Pa, nisam valjda tako strasan u tvojim ocima?
    Ne mogu da verujem da me tako dozivljavas.

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma taman posla da si strasan. Ti si pravi primer tolerancije i ljubavi izmedju vera

Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Ma taman posla da si strasan. Ti si pravi primer tolerancije i ljubavi izmedju vera
    Vidis kako se ti i ja dobro razumemo.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wesley Earl Craven
    Ništa Handkeu neće faliti. Sada može da igra na kartu disidenta, a takvi su vazda dobro prolazili. Disident u diktaturi političke korektnosti - divna titula.
    Бити дисидент, било је лагодно само код нас. Михиз и друштво из Симине 9, одлично су живели као "дисиденти". Нисам сигурна да је дисидентска позиција тако лагодна на Западу.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Иста ти је ситуација и код нас. Имају пролаз они који највише пљују по Србији и Србима: Биљана Србљановић, Горчин Стојановић, Борка Павичевић, Ненад Прокић, Бранислав Лечић, Мира Карановић... Позоришни клан Дејана Мијача и Јована Ћирилова одлучује о томе ко ће да се игра, шта ће да се игра и где ће да се игра, преко 30 година. Сходно томе, само се по себи разуме да се искључиво у том кругу и обрће, за наше услове, огромна лова. А то што се због тога потпуно уништава савремена српска драма и српско позориште уопште, на жалост, готово да се ни једну власт не тиче!

Писци, редитељи и глумци, који би желели да негују домаће, национално стваралаштво и који имају анти-глобалистички поглед на свет, су безочно осујећени и онемогућени од горе поменутих и гурнути у буквално сиромаштво.
    Poslednji put ažurirao/la Strela : 28.04.2006. u 20:06

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio Strela
    Иста ти је ситуација и код нас. Имају пролаз они који највише пљују по Србији и Србима: Биљана Србљановић, Горчин Стојановић, Борка Павичевић, Ненад Прокић, Бранислав Лечић, Мира Карановић... Позоришни клан Дејана Мијача и Јована Ћирилова одлучује о томе ко ће да се игра, шта ће да се игра и где ће да се игра, преко 30 година. Сходно томе, само се по себи разуме да се искључиво у том кругу и обрће, за наше услове, огромна лова. А то што се због тога потпуно уништава савремена српска драма и српско позориште уопште, на жалост, готово да се ни једну власт не тиче!

Писци, редитељи и глумци, који би желели да негују домаће, национално стваралаштво и који имају анти-глобалистички поглед на свет, су безочно осујећени и онемогућени од горе поменутих и гурнути у буквално сиромаштво.
    Слажем се потпуно са тобом Стрело када је у питању прецизна дијагноза у сфери културе код нас... али овај скандал се догодио у тако "слободној", тако "напредној", тако "еУропској" земљи као што је Француска и то у сред Париза!
    Такви ИСПАДИ ПОЛИТИЧКЕ ПРИРОДЕ У СФЕРИ КУЛТУРЕ су се код нас дешавали једино у време Броза, колико знам, јавног забрањивања појединих личности из области културе није било ни за време тзв."диктатора" Милошевића.
    Било је и онда а и данас нарочито лукавог "избегавања" појединих уметника, измишљања разноразних разлога за одбијање њиховог учествовања у култури - али оваква свињарија се јавно није догодила.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Слажем се потпуно са тобом Стрело када је у питању прецизна дијагноза у сфери културе код нас... али овај скандал се догодио у тако "слободној", тако "напредној", тако "еУропској" земљи као што је Француска и то у сред Париза!
    Такви ИСПАДИ ПОЛИТИЧКЕ ПРИРОДЕ У СФЕРИ КУЛТУРЕ су се код нас дешавали једино у време Броза, колико знам, јавног забрањивања појединих личности из области културе није било ни за време тзв."диктатора" Милошевића.
    Било је и онда а и данас нарочито лукавог "избегавања" појединих уметника, измишљања разноразних разлога за одбијање њиховог учествовања у култури - али оваква свињарија се јавно није догодила.
    Јавно не, али тајно, прећутно и потуљено се стало дешава...
    А што се тиче овога скандала са Хандкеом, ја не гајим никакве илузије по питању европске демократије, тако да ме то уопште не чуди.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

a kakve iluzije i mozesh da gajish?niko ovde nije debil da ne vidi da svaki sistem ima bezbroj mana,al' ja nesto i nisam chuo za bolji od demokratije

Slične teme

1. Руска демократија
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 03.09.2007., 00:34
  2. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.04.2007., 12:19
  3. Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.07.2006., 16:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor