Kada vas telefon lupi po dzepu
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kada vas telefon lupi po dzepu

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Podrazumevano Kada vas telefon lupi po dzepu

Ovu temu nacinjem ovde jer mislim da se fiksni telefon najvise tice porodice i domaceg budzeta.
    Od 1. 05. su stidljivo , i , onako usput, najavili poskupljenje telefonskih usluga. Ako se zadubite u to shvaticete da, ako sa nekim, ko vam je udaljen dvadesetak minuta voznje od vas pricate 10 minuta, to kosta 90 dinara.
    Takodje, ako trosite 40 sati interneta, to na telefoskom racunu znaci jos 1200 dinara, plus sati koje cete platiti negde kod provajdera.
    Pa, dakle, nema inflacije, samo je sve poskupelo par stotina posto.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: Kada vas telefon lupi po dzepu

А они рекоше на ТВ пре неки дан, као, мало је закукуљено, али кад се све прерачуна поскупљење ће укупно бити просечно око 10%.......

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

po informaciji koju sam ja procitala cena najjeftinijeg i najcesceg lokalnog poziva bice uvecana za 100%.
    to sto ce da snizavaju neke internacionalne pozive meni apsolutno nista ne znaci...
    ako vec racunaju prosek poskupljenja u redu bi bilo da ga racunaju tako sto bi u obracun uvrstili i koju tarifu gradjani procentualno koliko koriste...

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Ja sam shvatila da ce poskupljenje biti oko 100% za razgovor u lokalu,za inostranstvo 4x ...
    Marge znas li tacno koliko je cena impulsa za lokalni,medjugradski,medjunarodni poziv?

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ja sam razumela da ce promeniti cenu tarifa
    ali i smanjiti broj tarifa, tako da ce neke jeftinije tarife biti obuhvacene skupljim i obrnuto :?
    tako da ce, recimo, biti ista cena razgovora mladenovac-bg kao bg-bg sto do sada nije bio slucaj.
    mislim i da sam procitala da ce ino da pojeftini...ali sad ne mogu da se zakunem u to...nelogicno mi je da ino poskupi, posto je kod nas inostrani poziv ionako vec skup...verovatno ima info na njihovom sajtu...

kada sam ugledala naslov ove teme pomislila sam u prvi mah da se radi o vapaju roditelja kome su deca napravila veliki racun pa trazi savete na forumu. hvala bogu da je ipak samo poskupljenje.

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Znaci, manje interneta, manje i foruma :-(

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ja uskoro prelazim na adsl

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

A ja na kablovski internet posto Adsl nema u mom gradu....

Neproveren član Oximoron (avatar)
    Učlanjen
    05.11.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Marge Simpson
    Ovu temu nacinjem ovde jer mislim da se fiksni telefon najvise tice porodice i domaceg budzeta.
    Od 1. 05. su stidljivo , i , onako usput, najavili poskupljenje telefonskih usluga. Ako se zadubite u to shvaticete da, ako sa nekim, ko vam je udaljen dvadesetak minuta voznje od vas pricate 10 minuta, to kosta 90 dinara.
    Takodje, ako trosite 40 sati interneta, to na telefoskom racunu znaci jos 1200 dinara, plus sati koje cete platiti negde kod provajdera.
    Pa, dakle, nema inflacije, samo je sve poskupelo par stotina posto.
    Pa,kao prvo,do sada je 10 minuta bilo 70 dinara,ne vidim u chemu je gigantska razlika.Ako idesh preko provajdera u vetjini sluchajeva platjash samo vreme a ne preko telefonskog rachuna,a ako idesh preko 042 to je tvoj problem.Ne vidim zashto dramite.

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Cena u prvoj zoni je po minutu nesto oko 30 para plus porez, sto nije mnogo, ali pitanje je sta obuhvata prva zona.
    Cena u drugoj zoni je oko 1,5 dinar plus porez, ali ne za minut, nego za 12 sekundi, sto znaci da je minut, grubo racunato 9 dinara.
    Dakle, postoje samo dve zone a niko ne zna da mi kaze sta obuhvata prva zona. Ukoliko je to neki pojas od pedesetak km, onda u redu, ali to se ne zna.
    Na sajtu telekoma nista ne pise o tome , ni o bilo kakvom poskupljenju. To im je valjda nacin da nas oderu za ono sto su nam "besplatno" dali imenike, koji, uzgred budi receno, nicemu ne sluze. Ne sluze zato sto je sve po opstinama, i ja, ako zelim da saznam broj neke osobe iz nekog sela moram da listam po opstinama brojeve, a na tom broju, koji moze biti sa istim imenom od nekog iz drugog mesta ,ne pise iz kog je sela.
    Sto se tice interneta, placa se vreme lokalnog poziva, jel tako ? A taj lokalni poziv je bio tri puta jeftiniji jer su impulsi isli na tri minute. Bilo je i povlascenog vremena od 15 - 17 i od 21 - 07 sati gde su impulsi isli duplo sporije. Sada se ukida termin od 15 - 17.
    Ako neko zna tacniju informaciju od ove, neka je napise. Ovo je ono sto sam ja shvatila iz raznoraznih novina i vesti pa je mozda nesto i pogresno. I bas bi volela da nisam u pravu i da sam kao prava plavusa samo sve pogresno shvatila i da ce me racun za telefon razuveriti.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ima nesto i na sajtu...dok je jos bilo u fazi pre donosenja konacne odluke...ali trebalo bi da je to to...
    http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=3261
    ukida se 150 besplatnih impulsa koji su ulazili u pretplatu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

prva zona je mozda isti pozivni broj? ne znam recimo za bgd ako se zove 011/8*** da li je to 1 ili 2

isto cujem da poskupljuje duplo ali nije zvanicno, en znam koliko je bilo do sad. sve u svemu.....nema zezanja nego da se radi !! ko nema posao nek izvoli pushiti za pare strancima

Slične teme

1. Srbija udara Amere po džepu
    Autor Darksis u forumu Politika
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 10.03.2008., 14:28
  2. Lupi nesto???
    Autor Hollow_man u forumu Arhiva
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.10.2006., 00:21
  3. lupi glavom: OFFDE!
    Autor ® u forumu Arhiva
    Odgovora: 10