Politikin Zabavnik

ja ga kupujem bash dosta godina - jedno 10 unazad...
a i nashao sam nekog lika koji mi je prodao celu '89 Zabavnike za 200 dinara.

inace super casopis, prilicno edukativan, tekstovi iz svih oblasti, a i imaju stripove koji valjaju, koliko toliko, a ne ko oni budjavi SH stripovi iz onih nekih magazina da sada ne prozivam!
 
I ja sam odrastao uz Zabavnik a i danas ga čitam, iako nije kao nekad.

Pozitivno je što list pokušava mlade usmjeriti prema nekim stvarnim vrijednostima. U prošlom broju bio je tekst o manipulacijama istorijskim podacima koje radi Den Braun za potrebe svojih romana, imaju dobre tekstove o klasičnim rok-grupama (Cukić je mnogo bolji kao novinar nego kao muzičar), često objavljuju vrlo kvalitetne stripove... Nikad nisam prežalio činjenicu da više nemaju ugovor sa Diznijem, Struja Antić je za vrijeme sankcija nešto spetljao.
Jedno vrijeme se pričalo da je list nerentabilan i da će ga Politika morati ugasiti. Ne znam da li je sad situacija stabilnija ali ako Zabavnik nestane to će biti prava kulturna katastrofa. (Bolje da ugase dnevnik Politika, od kad im je Smajlovićka došla ionako je gori nego ikad).

Dakle, čitajte Zabavnik. Ja danas, po obrazovanju i kulturi, među ljudima iz moje generacije gotovo bez greške mogu prepoznati one koji su djetinjstvo i mladost proveli uz njega.

Politikin zabavnik
 
Politikin Zabavnik je jedini list koji volim da citam. Oni su stvarno najbolji! Samo u poslednje vreme nema toliko zanimljivih tema kao nekada... Ili mene vise nista ne zanima. :lol: A i ne kupujem ga tako cesto vise :cry:
Ali svejedno su oni najbolji! Jeeeeeeeeeeeee! za Zabavnik!!!
 
Citam ga od detinjstva i redovno ga kupujem - prva asocijacija na petak je upravo "Zabavnik".Uprkos misljenju mnogih da je Zabavnik nezanimljiv u poslednje vreme,cinjenica je da je uspeo da prebrodi krizu koja ga je zadesila pre godinu-dve,a sadasnji obim i sadrzaj su sasvim ok :)
 
Jeste od 7 do 107 a ima i dobar razlog za to, jedan covek koji je imao vise od 77 zalio se na tu cifru pa eto. Sjajan je Zabavnik. To je jedino sto citam jer znam da imam i sta da procitam pametno tamo. Kupujem ga redovno, ne bas od 7 ali ako dozivim 107 i tada cu.
Pozdrav svim ljudima koji citaju Zabavnik:)
 

Back
Top