Zivotna dilema...

wisemen

Početnik
Poruka
28
Jedno pitanje... Zamislite da mozete da birate:

1. Knjigu iz koje biste citali i znali sve (mislim bukvalno sve)
2. Kutiju iz koje bi vadili novac u neogranicenim kolicinama (bas neogranicenim)
3. Ogledalo koje bi moglo da vas ucini da izgledate kako god zelite
Sta biste izabrali? I zasto?
 
sto se mene tice... ja bih uzeo kutiju...
a zasto? pa veoma jednostavno: kad-tad bih sa tim parama kupio i knjigu i ogledalo...
Razmislite o tome... verujte mi, svima vama bi kad tad dosadile i knjiga i ogledalo!
 
Ništa ne bih izabrala već bih nastavila onako kako sam do sad. Uputstvo za život nam niko ne može pisati, novac nam ne može zapravo pomoći dok takvo ogledalo može davati samo iskrivljenu sliku koja za sobom povlači mnogo toga.
 
Lutjena Tinuvjela:
Ništa ne bih izabrala već bih nastavila onako kako sam do sad. Uputstvo za život nam niko ne može pisati, novac nam ne može zapravo pomoći dok takvo ogledalo može davati samo iskrivljenu sliku koja za sobom povlači mnogo toga.

jako si to lepo napisala, ali poenta je u smislu zivota... niko ti nece bukvalno dati takvo "carobno" ogledalo ili kutiju ili knjigu... izabirom jednog od ta tri "objekta" donekle pokazujemo nas odnos prema zivotu, shvatanje realnosti... itd..itd...
 
Lutjena Tinuvjela:
Ništa ne bih izabrala već bih nastavila onako kako sam do sad. Uputstvo za život nam niko ne može pisati, novac nam ne može zapravo pomoći dok takvo ogledalo može davati samo iskrivljenu sliku koja za sobom povlači mnogo toga.

A ovde se kaze da zamislimo da moramo izabrati...Mada,sad bih korigovala i prethodni odgovor,jer sto manje znas to si manje nesretan...Ali posto ni novac ,ni ogledalo ne znace srecu,niti nista u sustini...ipak broj jedan...
 
Novac.
Knjiga iz koje se može sve pročitati je izmišljena i dostupna mi je. Zove se - Internet :?
Ako se radi o zemaljskim stvarima, u suprotnom bih birala tu knjigu, ali bi i ona izgubila na značaju samim tim što je knjiga - postala bi dostupna i drugima, i sve bi istine iz takve knjige isplivale, pre ili kasnije, i pojelo bi nas toliko znanje, bojim se da pomislim kako bi bilo kada bismo svi sve znali.
Ogledalo bih birala da sam deset godina mlađa, oduvek sam maštala da sam nevidljiva i tome slično... Sada mislim da bih bila suviše lenja da se prerušavam.
Tako da se svede na, ipak, novac.
 
Mislim da bi bilo zanimljivo za vas ostale da zamislite posledice postojanja te vaše knjige, posledice po svet i njegov opstanak, po ljude i njihovu psihu, i po vas lično, ukoliko je ne biste nikome pokazali.
Ako, čitajući je, možete SVE saznati.
 
wisemen:
Jedno pitanje... Zamislite da mozete da birate:

1. Knjigu iz koje biste citali i znali sve (mislim bukvalno sve)
2. Kutiju iz koje bi vadili novac u neogranicenim kolicinama (bas neogranicenim)
3. Ogledalo koje bi moglo da vas ucini da izgledate kako god zelite
Sta biste izabrali? I zasto?

Knjigu.
Oduvek sam zeleo da neko sedne ispred mene i prica mi i prica, a ja samo da upijam i ucim. Ne zbog sebe, naivan kakav jesam, vec da bih postao bolja osoba, bolji covek.
Naravno biti bolji covek u moru nakaza je jednako drzanju pozicije naspram sila koje jure na tebe pod punim naoruzanjem.
Ostane ti samo da skrgutnesh zubima i nadas se da ce tvoj oklop izdrzati...
 
Lexa:
Mislim da bi bilo zanimljivo za vas ostale da zamislite posledice postojanja te vaše knjige, posledice po svet i njegov opstanak, po ljude i njihovu psihu, i po vas lično, ukoliko je ne biste nikome pokazali.
Ako, čitajući je, možete SVE saznati.

upravo se o tome i radi.... privlaci me ta opcija kontrolisanja poretka.... znam da je jako sebicno, ali me i dalje zabavljaju izrazi lica.... imam ja nesto bas pakosno u sebi....
 
Jao, jao kakve ponude...

Recimo da knjigu NIKAD ne bi uzela...nije napomenuto da se ''sve saznati''odnosi samo na strucha i korisna znanja...a kad bi saznala mnoge stvari, mislim da bi bila toliko nesretna, pa bi pod takvim teretom uginula od tuge...a i sigurno da bih zbog mnogih saznanja ostala bez glave...

Pare su odlichno reshenje, jer se njima mogu kupiti knjige sa ono malo znanja koliko mi treba, a i konkretno pomoci nekome, s tim da bi me neko mogao capnuti i zbog para...pa bash komplikuje...i lijepo je shto sad ispade, da zbog kutije sa parama sam materijalista koji ne cijeni znanje, vec pare...ehehehe sad...

Trece i nema neku vrednost...jer sve ima pochetak i kraj i ne moze usreciti
 
sjenka:
Drzim, da kad bi spoznao Sve, usao bi u stanje bez Zelja. Zelje su mjera nesavrsenosti zivota, a nesavrsenost je znacajan dio njegove ljepote.
Ima nedje dostojevski opisanu neku opkladu, zatvor i neogranicena biblioteka... Kad je istekao rok koji je po opkladi covjek morao da provede u zatvoru a slobodno citajuci, on vise nije zudio da izidje, niti za cim drugim... Presao je rijeku zauvjek i vise nije bilo nazad...
Pa ja ne bi zeleo da znam sve...samo dovoljno znanja da dobijem ono sto zelim...ostalo me ne zanima.
 
sjenka:
kad takvu knjigu otvoris, ona bi te rastvorila na nespojive komade... bojim se da je svejedno koje bi slovo vidio, i jedno bi bilo previse... Ne bi mogao birati... Moc Sveznanja bi te samljela, dezintegrisala u bezvremeno kratkom trenutku , da ne kazem tacki.
Ako znas sve onda i znas kako da zaboravis sta ne zelis da znas.....ja ne verujem u te price ne treba se igrati Boga....da stvarno imam mogucnost probao bi da iskoristim znanje da bi dobio ono sto zelim,a ostalo da zaboravim....a ako me dezintegrise...yebiga,bar sam pokusao.Sto rece Dell Boy:"He ho dares......"
 

Back
Top