Avijacija-slike
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Avijacija-slike

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Avijacija-slike

au.ovde ima mnooooogo dobrih slika, e jedno pitanje ko u originalu pravi gazelu, znam da je mi pravimo po livenci

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Ako me sećanje ne vara mislim da su Italijani.
    U blizini sam...

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

francuzi

Zainteresovan član Backfire (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Francuzi i Englezi,zajednicki projekat

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

italijani nisu sigurno,ja tipujem na francuze a sad da li je zajednicki projekata sa englezima to ne znam a video sam da i rusi imaju slican helikopter

Zainteresovan član maligaleb (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Rusi imaju mnogo slicnih helikoptera... da ne kazem istih... Mnogo je tamo privatnih Gazella... Nemamo samo mi "tajkune"... Uzgred, njihovi piloti i tehnicki sastav dolaze kod nas na preobuku, odnosno tehnicku ucionicu, za isti tip helikoptera... Gazella inace pripada familiji EUROCOPTER... i tacno je da su najveci udeo u njenoj izgradnji imali Francuzi... Varijacija na temu opreme i sitnijih modifikacija ima puno, a Turbomeca je firma koja je izradila Astazou... jedan od najboljih helikopterskih motora svih vremena... Sve u svemu, rec je o velikoj kooperaciji, kao i kod vecina vazduhoplova... Tacno je da su i Englezi ucestvovali u prici, ali daleko manje nego komsije prekoputa... Sto ih naravno ne sprecava da u svojim redovima zadrze i dan danas veliki broj Gazella... Koriste ih uglavnom za izvidjanje, korekturu vatre i najvaznije od svega, za trenazu pilota TA (slicno kao nasa bivsa TO)... Tako da Gazellice lete po svetu za sve pare

Sto se tice nas... Nikada ih nismo proizvodili (mislim na Srbiju i Frusku Goru), radio ih je Mostarski Soko i to do samog raspada bivse drzave... Ali kad kazem radio, uglavnom mislim sklapao... jer su vecinu delova (motor i opremu)... dobijali u originalnoj varijanti, srecom!

Sa druge strane, Gazellica je vazduhoplov koji ce se najduze zadrzati u nasem vazduhoplovstvu... jer drzi primat najnovijeg... Pored VSCG i MUPova... Postojalo je i nekoliko privatnih, ali usled ucestalih nesreca, broj im se drasticno smanjio... Mislim da je jos samo jedna ostala u vlasnistvu TV Elmag iz Podgorice...

I da skratim... u celoj prici nema ni I od Italijana... bar koliko ja znam... a za sve detaljnije informacije o ovom i slicnim zrakomlatima...

http://avia.russian.ee/helicopters_eng/gazelle-r.html

Pozzdrav
    Poslednji put ažurirao/la maligaleb : 02.05.2006. u 14:51

Zainteresovan član Boba-No1 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Reputaciona moć
    54

Moja greška, nešta sam se prebacio, (mada su oni meni ista g...a).
    ranih sedamdesetih od Francuza smo kupili licencu tada vrlo modernog lakog transportno-borbenog helik. SA-341 Gazela, a tada kad smo je kupili Gazela još uvek nije ušla u naoružanje Francuza.Uzeli smo samo delimičnu licencu, najviše iz razloga da bi se izbeglo kašnjenje uvođenja tog helik. u upotrebu, izbegli smo izradu rotorske glave i slišnih elemenata jer bi dugo trajalo osvajanje tog dela procesa proizvodnje, i u početku nismo mogli da dobijemo licencu za proizvodnju krakova rotora koje su radili Švajcarci ali kada je Soko počeo da da radi neke delove za njih onda smo dobili i tu licencu.
    U blizini sam...

Slične teme

1. Europska avijacija
    Autor Majka Rusija u forumu Avijacija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.08.2007., 20:51
  2. Borbena avijacija
    Autor Gandi u forumu Avijacija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.12.2004., 17:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu