Sindikat vojske

Zapravo, podneli ste PRIJAVU-OBAVEŠTENJE o osnivanju sindikata, a nakon održane osnivačke skupštine.
Ko je predsednik, i kako se zove sindikat, i koje kategorije zaposlenih mogu postati članovi?
 
HABEMUS SINDICATEM!
Pošto je prošlo 15 dana od informacije o prijavi sindikata, bez obzira da li je doneseno rešenje o upisu u registar, po zakonu se smatra da sindikat postoji!
Možemo li sada da dobijemo neke bliže informacije?
 
Здраво.
Синдикат како то лепо звучи само да још и функционише. Шала. Стварно мислим да је идеја-потез добар и треба да се оформи. Оно што ме, а мислим и друге, интересује КО, КАД, СТАТУТ, КОМЕ се јавити, ШТА чинити ИТД.:super:
 
Као што SS88 рече:"Sindikat je udruženje zaposlenih koji se bore za svoja prava i bolje uslove rada... a na ulicu vojska moze da izađe i bez sindikata, samo ako nekome 'pukne film."
Сумљам да ће војска икада изаћи на улицу ипак, без обзира на све, нисмо банана република. Мада се о томе (банана) може дискутовати.
Мислим да би то требало основати и поставити онако како би било на корист запосленима. Наравно, синдикат у војсци, не би требало у старту осуђивати јер ако се ради у оквиру постојећих закона и разних правила, уредби итд то само може побољшати стање у самој војсци. Знајући какви смо претпоставам да ће ова иницијатива бити дочекана са негодовањем, да се благо изразим, и вероватно са неком врстом мобинга (вршења притиска) на лица која то буду покренула.Поздрав.
 
Biće mobinga dok se prvi zlostavljač članova sindikata ne osudi, kada ga na sudu razapnu moćni i uticajni pravnici koje bi angažovao sindikat!
...a zlostavljača će braniti priučeni vojni pravnici koje će oni sindikalni sažvakati pred sudom.
 

Back
Top