ODAVDE DO TEČNOSTI

kojote

Elita
Poruka
18.634
Kad neko u snu počne da hoda po krovu, po strmim mestima i drugim pogibeljnim stranama, ne sme mu se ništa viknuti, jer je mesečar, nego ga pustiti da se lagano vrati u krevet.

Jedna Tanja u snu isekla svu posteljinu. Dr. Pikaxova pretakala ulje, iz flaše u bočicu, i ništa nije prosula. Kad je budna, pola istoči na pod. Mala Dana, kao crvenkapica sa košaricom, bila prva igračica okretne igre tango, ovde pocepala jedne zlatne cipele za noć i dobila nagradnu vazicu od češkog stakla. Vaza išla iz ruke u ruku. Dana nije. Sve će proći, proleće i cveće, samo naša ljubav uvenuti neće, omiljena rečenica terapijske grupice "Romantično Bunilo". Prijateljstvo, ljubav, sloga, srčani su izvori, držimo se uvek toga, to nam srce govori. Maja ćesto bunca: prvi i treći, drugi i četvrti red, moraju imati nešto slično na kraju: Ala je lep ovaj svet, onde potok onde cvet. Tebe Kralju, pozdravljaju tvoji verni sinovi, Belom orlu srce daju da nam zemlju obnovi. Poleti sivi sokole, poleti snagom svom, sa vrha naše Avale, nad zemljom Srbijom! Sutradan se ništa ne sećaju, nego ih boli glava. Buket ovog trajnog cveća, neka te na mene uvek seća.
Neočešljana, java il' san?
 
MESECARENJE

Normalan ciklus spavanja se sastoji iz četiri faze; pričanje i hodanje u snu se dešava u dve poslednje faze.

Način spavanja se razlikuje od osobe do osobe; neko može sedeti na krevetu a da je toga potpuno nesvestan, ili šetati po sobi, a ponekad čak i izaći iz stana ili iz kuće i mirno se šetati ulicom.

Osoba retko može da obavlja složene radnje kao što su kuvanje, pomeranje nameštaja ili čak vožnja automobila. Ako hodate u snu, ili ako živite sa mesečarom, budite na oprezu i sprečite nezgode.

Zašto ljudi hodaju u snu? Mesečarenje se može javiti u detinjstvu, zbog umora, nedostatka sna, briga (porodičnih problema) itd. U slučaju odraslih, razlozi su slični; razlozi mogu još biti lekovi, droga, mentalni poremećaji i drugo..... itd


dopao mi se topik.............KOJO
 
Ala je lep ovaj svet, onde potok onde cvet. Tebe Kralju, pozdravljaju tvoji verni sinovi, Belom orlu srce daju da nam zemlju obnovi. Poleti sivi sokole, poleti snagom svom, sa vrha naše Avale, nad zemljom Srbijom! Sutradan se ništa ne sećaju, nego ih boli glava. Buket ovog trajnog cveća, neka te na mene uvek seća.


ovo je tako lepo

sad bi rekla moj san ili moju javu:

davno nekada jedne godine moj dragi otac je poginuo ....i posle samo par meseci sam sanjala da ga vidim i i cujem, ustala sam iz kreveta, otkljucala vrata, sisla niz stepenice, izasla na ulicu i htela sam da ga poljubim.....;)

to je nesto sto se meni dogodilo...nisam mesecaraka ali sam ipak bila u prilici da se setam u snu ;)
 
kojot se pretplatio samo na ovaj podfprum,,,kaze puna cena mu skupa.

pre neki dan je moj kolega nekim ribicama uradio pirsing na pupkku.ja sam mu predlozilaideju sa avatara ali je on koristio kanilu...pazi kad mi to ne bi palo na pamet..verovatano ni je ni njemu al jukrao ideju..poprilicno je tup.
i onda asm ja resila da stavim jos jedan tatu na sebe jer mi je mama rekla da su joj simpaticni.

ne znam za mesecare,al jedna je na ekskurziji u vozu svasta pricala dok je spavala...put nam je prosao u veselju :-D :-D
 
kao klinjo sam mesecario, ali to se podrazumevalo da mozak pamti sta je radio i sta su oci videle ali ne registruje da je telo budno u da obavlja funcije. Tj kada se probudim shvatim da neke stvari koje sam sanjao nisu bile san vec stvarnost koju sam mislio da sanjam, nartavno tu mi treba pomoc od nekoga ko je bio prisutan da razgranicim period izmedju dva sna (kada sam prestao sanjati i poceo mesecariti i suprotno).

Vec dugo vremena ne mesecarim jer sam postao svestan svojih snova, nekada sam kontrolisao 100% ali sada sam se vratio na starih otprilike 40%. mada to nije vazno.

Ko od vas moze da zaspi pored basa od 20" 400 watt ??? Aj sad da vas vidim :)
 

Back
Top