Izolacija studija...

Пријатељу, узми азмафон, прави се у Крагујевцу али га имаш и по Београду. Куцни на гуглу па ћеш наћи и њихов сајт. Можеш и сам да га поставиш мада би било најбоље да консултујеш правог мајстора ако то веч ниси и сам. Пошто је соба у којој и живиш ресто времена кад не свираш ја бих ти препоручио тзв. "сендвич зид".
Пај' сад, на зид иде изолација, дрвена конструкција за ригипс плоче а онда и саме ригипс плоче. Спојеви се бандажирају, плоче изглетују и офарбају. То ти је то.
Соба има нормалне зидове у којима је изолација, кева задовољна, тебе не трују ситне длачице од изолацији и свима лепо.
Имаш јефтинију и не тако лепо варијанту, али никад се не зна, можда и испадне лепо.
иста изолација али не стављаш ригипс него изолацију офарбаш акрилном бојом.
Иначе ригипс није тако скуп али ти најбоље знаш колико имаш пара.
Изолацију за зид лепи акрилним силиконом који такође није скуп, чисто да не бушиш зидове због причвршћивања изолације дрвеним пакновима.
Ето, толико од мене, ако неко зна бољу варијанту тим боље.
Иначе, са азмафоном смо успели да изолујемо собу у којој госпођа свира клавир, и то у сред Београда и то концертни. Ако је азмафон успео да заустави толико октава онда ће зауставити и тебе.
 
I meni treba neshto za izolacijuu... U pitanju je podroom u kuci... Zidowi su dosta jaki i shiroki,ali iznad podruma zhiwe ljudi pa je potrebna izolacija.... Swi mi preporuchuju kartone od jaja,al ja nznm da li to da stawim ili stiropor mozhda...
 
pre bilo kakve izolacije prvo pozvati AKUSTICHARA!!! Kad taj majstor obavi svoja merenja po prostoriji odmah dobijesh i kakav materijal i gde i shta i kako da se radi! Niko od nas ovde i nema bash neke kvalifikacije da o tome pricha tako da nadji nekog dobrog akustichara i odradi posao, jeste skuplje tako ali ako hocesh kvalitetnu izolaciju sa sustain-om na shto je manjim moguce... morash ovako
 

Back
Top