Velike misli
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Velike misli

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Velike misli

Често нас „нацоше“ по форумима оптужују да „мислимо велике мисли“ и саботирамо „њих“ у „сређивању живота“... ццц... Но ајде да видимо како је то формулисао један од доајена интернета – Кењри Свињарски (латинично: Henry Chinaski)

Frustriran sam zato sto zivim sa vama u vasoj nakaznoj zemlji koju nemate nameru da civilizujete i uredite zato sto mislite velike misli kojima ste obuzeti. Svaki normalan covek je ovde frustriran. A po forumima cekam vas ideologe zla zbog koga sam frustriran da se pojavite, i onda se tu obracunavam sa vama kako znam i umem (i za sad mi dobro ide) , zato sto nemam para da kupim snajper i logisticki podrzavam primenu istog. - by Henry Chinaski
    Вероватно је Хенрија испиздела нека касирка која је била обузета „великим мислима“ о Сморалди, Љовисни и тако тиме... наравно он то преноси после на једну опцију, па и цео народ... Али факат је да се по форумима доста води та „велика политика“, факат је да и ја ту предњачим, а рећи ћу и зашто. Уосталом, једна свакодневна тема коју сам поставио и није имала неки одјек...

У окружењу у којем се крећем, радном пре свега, има много ствари које ми се гаде. Наравно, нећу о томе на форуму... Могао бих имати и проблема. А и сви ви наилазите на тако те ствари – од ситних намештаљки до много веће корупције. Мада сам ја ту ипак оптимиста, јер самим вишестраначким системом, па још законима који уводе „транспарентност“ то клатно у коме краде Курта, па кад он сјаше Мурта, имаће све мање осцилације. Закон природе који сам рад објаснити ако неко то жели.
    Но ипак, све то некако смрди и није страх од последица једини разлог што се не пише. Разлог је и што ако видиш да је једна гарнитура лоша, немаш ама баш никакав разлог да очекујеш да ће следећа бити боља. Ајде што би те онда смрад твог непријатеља жестоко запахнуо, него што ни пријатељи баш не миришу... Наравно неким стрначким зилотима, посебно оним реформским, све што је из њиховог клана је супер. Њихов проблем.
    Сад сагледајмо борбу против империјализма, америчке хегемоније, Запада уопште у том светлу. Да се њихов смрад осећа по целој планети, осећа се. Само кад га осећају сви, некако је лакше. А и ови на мојој страни. Па нису цвећке, али далеко су, па што бих се оптерећивао. Да, ја знам да Русија, Кина или Венецуела нису савршене. Вероватно су далеко до тога. Али ја не живим ни у Русији ни у Кини ни у Венецуели. Па што их онда не бих подржавао док пркосе Америци?!?

Има још једна позитивна ствар у вези тога. Кад видиш да си само незнатан део велике плиме. Па шта и да „наша ствар“ (талијански: Cosa Nostra) пропадне на овом форуму. Преживећемо, али ћемо дочекати промену односа снага у свету. Немам ја (претпостављам ни огромна већина слободомислећих на форуму) партијску обавезу да пишем и браним нечије ставове. За неке просто осећам да такву потребу имају.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Početnik
    Učlanjen
    05.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Velike misli

Citat Original postavio Duh Sekire
    Кењри Свињарски (латинично: Henry Chinaski)
    sad će petar luković da te krivično vija zbog autorskih prava na polju dvojezičnih/dvopismenih tekstova i značenja.
    Poslednji put ažurirao/la nostalgik : 27.04.2006. u 03:30

Zainteresovan član redrighthand (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2006.
    Reputaciona moć
    45

opet ova jeza iz sekire brrrrr :x

Početnik
    Učlanjen
    05.03.2006.
    Reputaciona moć
    0