Једна свакодневна ствар

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Наслушали смо се критика о "србендама" које мисле велике мисли, не среде свакодневен, животне ствари. Имам намеру да пишем у одбрану тога, па и да цитирам аутора таквих изјава, али прво о једној наизглед "небитној", у сваком случају нимало "великој" ствари. Тема је политичка јер свака одговорност има своје име и презиме.

Наиме, ко је дозволио државним службама да врше "француска спајања" празника!?!?!? Тако је Пошта суботу прогласила својим празником, у сваком случају нерадним даном. Последица - ја данима не могу да подигнем тринаесту плату без понижавања чекањем у реду.
Тиме су прекршена моја два неотуђива, уставна права:
- Право да државни органи раде у интересу грађана
- Право располагања приватном својином по властитом нахођењу.

Није реч о томе да немам паре, питање је ово принципа. Ја могу разумети жељу да се омогући радницима Поште Велика субота, али Велик је и четвртак и све у вези Васкрса је Велико. Ово кажем без сарказма, мада сам огорчен. Најзад и грађани имају право на Васкршње празнике, а овде се зајебавају милиони да би се удовољило хиљадама службеника. Зна се шта је државни празник а шта није. Да и не говорим о томе да радници Поште и да хоће неће моћи ово да надокнаде - размислите мало и доћи ћете до тог закључка.

Питање је политичко, јер директор Поште (одговоран за ово) има своје име и презиме и постављен је од стране Г17+. Да нису они, била би нека друга странка. Ја то не спорим. Ја кажем да одговорност има име и презиме, а грађани имају право да је захтевају од одговорних.
 
Praznici, generalno uzev, kod nas poprimaju dimenzije kolektivnog ludila. Mene najviše nervira "pretpraznično raspoloženje", gužve po ulicama i prodavnicama, dok po firmama moraš da juriš ljude ne bi li neko koliko-toliko završio neki posao na "radni" dan. Dakle, ne samo što se spajaju praznici, nego kada se tome doda i bar dva dana pretprazničnog raspoloženja (dan pre se kao po obavezi izlazi ranije), kao i jedan dan posle kada se prepričava šta se (nije) radilo preko praznika.

Uopšte, smatram da praznici ne treba da postoje. Najozbiljnije. Ovih dana radim kao da su obični dani, dakle - subota i nedelja su slobodni, a ostalo pišem prekovremeno. Ma, Japan je keva!
 
Претерано је негирати празнике, али факат је да "предпразнична" атмосфера иде на ганглије. Мене ту највише нервира Нова година.
Индикативно је да у неким другим земљама та претпразнична атмосфера се користи за потрошачку грозницу (што опет није добро из неких разлога), а код нас да се демонстративно, али баш тако демонстративно не ради. Док не постоји однос са странкама и ако нису државне службе ајде, али ако је другачије по оба питања :-x :-x :-x :-x
 
Duh Sekire:
Претерано је негирати празнике, али факат је да "предпразнична" атмосфера иде на ганглије. Мене ту највише нервира Нова година.
Индикативно је да у неким другим земљама та претпразнична атмосфера се користи за потрошачку грозницу (што опет није добро из неких разлога), а код нас да се демонстративно, али баш тако демонстративно не ради. Док не постоји однос са странкама и ако нису државне службе ајде, али ако је другачије по оба питања :-x :-x :-x :-x
Zamislite gradjanina kome je, recimo iskljucen telefon na Veliki Cetvrtak, on zeleo da izmiri neplaceni racun pa nije mogao ni u petak, subotu i nedelju :confused:
Sad ce neko reci, pa sto je dozvolio da mu se telefon iskljuci (verovatno nije imao novac ili je
"smetnuo s uma" ali, covek bio 4 dana bez telefona :razz:
 

Back
Top