Једна свакодневна ствар
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Једна свакодневна ствар

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Једна свакодневна ствар

Наслушали смо се критика о "србендама" које мисле велике мисли, не среде свакодневен, животне ствари. Имам намеру да пишем у одбрану тога, па и да цитирам аутора таквих изјава, али прво о једној наизглед "небитној", у сваком случају нимало "великој" ствари. Тема је политичка јер свака одговорност има своје име и презиме.

Наиме, ко је дозволио државним службама да врше "француска спајања" празника!?!?!? Тако је Пошта суботу прогласила својим празником, у сваком случају нерадним даном. Последица - ја данима не могу да подигнем тринаесту плату без понижавања чекањем у реду.
    Тиме су прекршена моја два неотуђива, уставна права:
    - Право да државни органи раде у интересу грађана
    - Право располагања приватном својином по властитом нахођењу.

Није реч о томе да немам паре, питање је ово принципа. Ја могу разумети жељу да се омогући радницима Поште Велика субота, али Велик је и четвртак и све у вези Васкрса је Велико. Ово кажем без сарказма, мада сам огорчен. Најзад и грађани имају право на Васкршње празнике, а овде се зајебавају милиони да би се удовољило хиљадама службеника. Зна се шта је државни празник а шта није. Да и не говорим о томе да радници Поште и да хоће неће моћи ово да надокнаде - размислите мало и доћи ћете до тог закључка.

Питање је политичко, јер директор Поште (одговоран за ово) има своје име и презиме и постављен је од стране Г17+. Да нису они, била би нека друга странка. Ја то не спорим. Ја кажем да одговорност има име и презиме, а грађани имају право да је захтевају од одговорних.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Zainteresovan član Wesley Earl Craven (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Једна свакодневна ствар

Praznici, generalno uzev, kod nas poprimaju dimenzije kolektivnog ludila. Mene najviše nervira "pretpraznično raspoloženje", gužve po ulicama i prodavnicama, dok po firmama moraš da juriš ljude ne bi li neko koliko-toliko završio neki posao na "radni" dan. Dakle, ne samo što se spajaju praznici, nego kada se tome doda i bar dva dana pretprazničnog raspoloženja (dan pre se kao po obavezi izlazi ranije), kao i jedan dan posle kada se prepričava šta se (nije) radilo preko praznika.

Uopšte, smatram da praznici ne treba da postoje. Najozbiljnije. Ovih dana radim kao da su obični dani, dakle - subota i nedelja su slobodni, a ostalo pišem prekovremeno. Ma, Japan je keva!

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Претерано је негирати празнике, али факат је да "предпразнична" атмосфера иде на ганглије. Мене ту највише нервира Нова година.
    Индикативно је да у неким другим земљама та претпразнична атмосфера се користи за потрошачку грозницу (што опет није добро из неких разлога), а код нас да се демонстративно, али баш тако демонстративно не ради. Док не постоји однос са странкама и ако нису државне службе ајде, али ако је другачије по оба питања :-x :-x :-x :-x
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Domaćin Plava Bilja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio Duh Sekire
    Претерано је негирати празнике, али факат је да "предпразнична" атмосфера иде на ганглије. Мене ту највише нервира Нова година.
    Индикативно је да у неким другим земљама та претпразнична атмосфера се користи за потрошачку грозницу (што опет није добро из неких разлога), а код нас да се демонстративно, али баш тако демонстративно не ради. Док не постоји однос са странкама и ако нису државне службе ајде, али ако је другачије по оба питања :-x :-x :-x :-x
    Zamislite gradjanina kome je, recimo iskljucen telefon na Veliki Cetvrtak, on zeleo da izmiri neplaceni racun pa nije mogao ni u petak, subotu i nedelju
    Sad ce neko reci, pa sto je dozvolio da mu se telefon iskljuci (verovatno nije imao novac ili je
    "smetnuo s uma" ali, covek bio 4 dana bez telefona :razz:

Slične teme

1. Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 03.02.2010., 00:07
  2. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 13.09.2008., 23:27
  3. Једна добра вест!
    Autor eremita u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 26.08.2008., 23:26
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.03.2008., 14:49