DVD BLOKIRA RAČUNALO????

QuickTime

Početnik
Poruka
40
Dogodilo mi se na mom kompu da kad priključim DVD ROM -Samsung (pri tome je priključen i CD ROM-Teacov) da mi blokira rad i podizanje systema traje po deset minuta, a i sam rad je nemoguć na računalu. Pa sam kombinirao isključiti CD Rom, pa prebaciti na drugi izlaz na MBO i sve uzalud dok ne iskopčam DVD, zatim sve radi OK.
E sad dolazi drugi slučaj, neovisno o ovome čovijek mi ispriča isti slučaj kod sebe, s tim što je u njega DVD Pržilica LG. Formatirao disk, nosio na servis i slučajno otkači DVD i računalo radi OK.
ZAŠTO, pitanje je sad? Zna li neko, da li se susretao s ovim i ima li kakvo objašnjenje?
 
Koju plocu imas?
Imao sam slican slucaj /ne sa mojim kompom/.
EPOX ploca je bila u pitanju i isto samsung dvd-rw.
Decku u ni jednoj kombinaciji nije hteo da radi kako treba,a posto je istrajao u pokusajima cak je i maticnu doveo do ivice kraha.DVD je potpuno ispravan ali na toj epox ploci jednostavno nije hteo da radi.Kad se stavi na drugu konfiguraciju radi super.
Verovatno je u pitanju neki sukob komponenti ili sl.
Na kraju ubacili ASUS DVD-RW i radi ok.Ali samsung jednostavno ne.
 
Sta da ti kazem?
Menjaj rezac za drugi ako je pod garancijom.
Naravno oni ga nece hteti jel je rezac najverovatnije ispravan,pa im lepo odnesi svoje kuciste da ga oni stave ako moze.Tako je bar moj ortak uradio.Posto nije moglo dali mu drugi koji je hteo da radi.
 
Zanimljivo.
Ono sto bi trebao da vidis su jumperi, jer desava se nekad (ne znam tacno u kojoj kombinaciji) da i ako ih pogrsno raspodelis, sistem moze da se digne, ali ne mozes da radis normalno, drugim recima isti simptomi kao i kod tebe.
Drugo je ono sto se zove Kina. Ne kostaju Dell-ove, IBM-ove, HP-ove i ostale konfiguracije 50-60, pa i vise % skuplje.
Jednostavno se desava da sve ti lepo povezes, a ononece da radi. Ja sam pre par godina imao slucaj sa MSI KT4V (VIA KT 400 cipset) i LG CDRW. Nijedan CDRW potpuno ispravan na ovoj ploci nikako nije hteo da radi, a na svim drugim hoce, cak i na drugoj MSI ploci hoce, a na ovoj pomenutoj ga ne prepoznaje nikako.
 

Back
Top