Zujanje i CPu Speed

MonteCarlo

Zainteresovan član
Poruka
129
Vec nekoliko puta kad upalim komp. pocne da jako zuji,kad ga iskljucim i ponovo upalim radi normalno.Danas je opet poceo da zuji i nije se podigao Windows vec me upozoravao nesto je pisalo CPU Speed 2400 pa me dalje upozorovao da proverim-nastelujem neku brzinu,tako nesto. I vec nekoliko dana CD ne reaguje. U cemu je problem? Da li da zovem majstora ili mogu nesto sam?
 
Jesi probao da klokujes procesor???
Ovo se pojavljuje ako jesi....
Greske se ispravljaju u BIOS-u, tako da ako nisi bas nacisto sa BIOS-om zovi nekoga ko zna sta radi...

MAJSTORA NE ZOVI NIKAKO, SAMO CE DA TI UZME PARE (i to puno para)... :D
 
MonteCarlo:
Vec nekoliko puta kad upalim komp. pocne da jako zuji,kad ga iskljucim i ponovo upalim radi normalno.Danas je opet poceo da zuji i nije se podigao Windows vec me upozoravao nesto je pisalo CPU Speed 2400 pa me dalje upozorovao da proverim-nastelujem neku brzinu,tako nesto. I vec nekoliko dana CD ne reaguje. U cemu je problem? Da li da zovem majstora ili mogu nesto sam?

Ako je komp normalno radio i onda iznenada poceo da zuji, bruji to je zujanje iz nekog ventilatora od procesora, grafike, napajanja ili ako ima na sasiji. otvori se stranica compa pa se prvo lepo usisa, posle se pazljivo iskljucuje jedan po jedan ventilator (pazi se struje) i kada se vidi koji zuji malo se podmaze (obicno ispod neke nalepnice) uljem od sivace masine jedna mala kap a ako i to ne pomogne mora da se promeni taj fen, ja sam do sada menjao za procesor a skoro i za graficku 6200.
Uradi tako ili odnesi da ti to neko uradi, bios bi pravio probleme ako si ga dirao a azko nisi ovo je resenje tvog problema
 

Back
Top