DVD rezac nece da "zavrsi" zapocet rezanje !?!
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: DVD rezac nece da "zavrsi" zapocet rezanje !?!

Početnik
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Arrow DVD rezac nece da "zavrsi" zapoceto rezanje !?!

Kupio sam (posle nedelja premisljanja) NEC 4550A, i posle nekoliko 100% uspesnih rezanja DVD-ova poceo je da zeza. Prvi DVD mediji bili su Princo 8x, Verbatim 8x (obe vrste DVD-R) ali sam odlucio da kupim 25 komada Verbatim DVD-R 16x koji mi pri, tj. nakon rezanja dizu pritisak. Nakon odredjenog vremeno po startovanom procesu rezanja dvd-a, bufer (koji je u NERO-u prikazan kao prvi odozdo) jednostavno (citajte: nicim izazvan) pada na nekih 5-7% i tu je kraj price. Pustao sam ga i po 45min da vidim da li ce da se smiluje al' ni da mrdne. Kad abort-iram proces i ucitam DVD u pomenutom rezacu on "vidi" sve sto sam naredio da nareze ali "radi", tj. cita samo deo stvari (koje su do trenutka pada nivoa bufer-a i bile narezane). Ovo mi (kao nedovoljno iskusnom vlasniku DVD przilice) lici na nekome poznat problem pa Vas molim za pomoc.
    HVALA!
    PS:koristim NERO 6
    Poslednji put ažurirao/la mj3 : 23.04.2006. u 17:40

Aktivan član nature (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: DVD rezac nece da "zavrsi" zapocet rezanje !?!

probaj sa deinstaliranjem neraa ako nece format c pa sve iz pocetka i meni se tako desavalo da mi rezanje puca i resio sam instaliranjem windowsa

Zainteresovan član Kornel (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Tu bi jos dodao,da ako ni ovo ne pomogne,probaj drugi softver,npr besplatni Deep Burner(ne znam tacno link,googlaj),ako ni ovo nece, trazi,da ti zamene za drugi,posto predpostavljam,da imas garanciju.
    Ps:za rezanje dvd-a pozeljno je,da imas nero 6.6,ili noviji

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

kojom brzinom rezes, koliko imas memorije, i koliko prazno na C particiji

Početnik
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zlajat
    kojom brzinom rezes, koliko imas memorije, i koliko prazno na C particiji
    Probao sam na 8x, 6x i 4x (samo jednom od pet puta je uspeo da nareze ceo DVD kako valja, ne secam na kojoj od pomenute tri brzine). Na sistemskoj particiji imam 4,4 GB, tj. oko 25% praznog prostora. Imam 512 MB RAM memorije. Inace, NERO koji koristim je V6.0.020. Nije da ga branim, al' do sada nikakvih (ama bas nikakvih) problema mi nije zadavao, bar ne CD-ovima. Mozda bi trebalo da napomenem jos jednom da sa prethodnim medijima (Princo 8x i Verbatim - 'oni u boji' 8x) nije bilo nikakvih problema, tada sam rezao na 8x.
    Cuo sam da kod nas vlada "poplava" fush Verbatim DVD-ova i drugih medija. Ja sam ove kupio u 25pack-u, u prolazu ispod Doma Omladine. To je radnja gde dobar broj Beogradjana kupuje.
    Mozda bi trebalo da napomenem da mi je jednom prilikom pri aktiviranju screensaver-a pao nivo bufer-a (dok u ostalim slucajevima je sam od sebe prestao da se "trudi")

Zainteresovan član Kornel (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Probaj Deep Burner,ne kazem ti,da i ostanes kod njega,ali bar ces znati,da li je do softvera. Mislim,da je oko 5mb instalacija.
    Ovaj Nero sto ti kazes,je starija verzija,sa cd radi dobro,ali uvek moze nesto,da ti zas.re.
    Sto mozes jos uraditi,da premestis temp direktorijum u Nero na particiju,gde ima vise slobodnog mesta.
    POZ!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Uzmi Nero 7.
    Ja imam problema sa Verbatim 16x. Verbatim 8x reze bez problema, ali 16x ne. Pokazuje ih kao 4x a i tad pucaju (-R). Firmware je najnoviji.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Eh problemi, problemi, ne moze se bez njih, a nis sa njima.
    Ono sto se desilo mom prijatelju je da na jednoj masini nije mogao da nareze nijadan jedini DVD+ medij. Problem je bio sukob stare i nove tehnologije. Ima Intel PIII (Slot I) na 600MHz, ne znam koju plocu... Problem resen updateovanjem BIOSa.
    Racunar novije generacije, DVD brener (sto Svabe kazu) jednostavno zajebava na sve moguce nacine. Problem resio sto ga je stavio na Master.

I da ne pisem dalje ima jos kamara toga, probaj prvo sa novim BIOSom za tvoju plocu, novim firmwareom za rezac, a pre toga sa novim Neroom ili nekim drugim programom.
    Hy everybody

Početnik
    Učlanjen
    14.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Resio sam problem, bar za neko krace vreme! Instalirao sam NERO 6.6, najnoviju verziju koja mi je bila dostupna. Sada radi (5 ili 6 DVD-ova je narezao bez greske), do duse nisam ga forsirao, rezao sam na 8x jer sam u fazi pred obaranje Windows-a pa zelim svoje GB-te da sigurno sacuvam. U pojedinim trenutcima bufer mi se bas poigravao sa zivcima-jednostavno je igrao izmedju 7-8% i 100%, pa nisam hteo da iskusavam srecu i uzalud trosim preostale DVD diskove "terajuci" ga na vece brzine.
    Hvala na svim savetima i sugestijama, svime time cu se vise pozabaviti kad reinstaliram OS.

PS: ako imate jos neku ideju na sta bi trebalo da obratim paznju, samo napisite. pozzzz
    Poslednji put ažurirao/la mj3 : 25.04.2006. u 19:02 Razlog: glad

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

baki moram da ti kazem i ja sam imao tih problema kad sam kupio dvd rezac ima istine oko diskova a i nero hoce da zeza ali uvek pazi kad uvek izaberi najmanju brzinu i nebrini nista mora da nareze disk da je neznam kakav.Ja sam tako kupio isto diskove na 16 pazi kad mi je svaki drugi puko u rezanju,ipak je to uredjaj koji ne dozvoljava da rezes ceo dan par diskova pa ga odmori ,bolje me poslusaj duze ce da ti traje nije isti uredjaj ovaj i obican cdrw

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

pazi ovo, resenje tipa `bili gremlini`!
    pre 2 dana dodje ortak sa vrlo slicnim problemom.`ajde ja da se potrudim da provalimo zajedno o cemu se radi i veslamo mi tako i ovom temom i drugim forumima, i nista konkretno ne nadjemo.
    znaci, simptomi bili-pada bafer, na pola javlja gresku i sl.i vec smo bili spremni da damo dijagnozu-servis.
    ajde da proverimo jos jednom dzampere i ostalo-ma sve ok.
    a posto ima 4 uredjaja, vezao je na prim. HDD /ma/ i cdrw /sl/, a na sec.HDD /MA/ i dvdrw sl, i decko je ispravno dzamperisao.
    ajde da promenimo mesta-i VOILA! sve radi.samo smo DVDRW dodelili status master na sec grani, a HDD 2- slave.
    moje znanje ne dohvata do varijante zasto je to tako,pa smo zasluge dodelili gremlinima
    Poslednji put ažurirao/la mshone : 28.04.2006. u 06:24

Slične teme

1. Kina "neće vječno" kreditirati američko gospodarstvo
    Autor gru_sekcija u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.12.2008., 02:56
  2. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 03.04.2008., 20:19
  3. Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 14.12.2007., 20:55
  4. KAKO DA PODESIM REZAC DA RADI U "DMA"MODU
    Autor stele u forumu Hardver