Od zimus imam TP-Link TL-WN651G karticu imam problema sa njenim konfigurisanjem. Korisnik sam wireless-a na tehnicomnetu. Kartica radi savrseno ali ima svoj firewall koji mi pravi probleme! Firewall kartice mi blokira izlaz i ulaz podataka na racunar. Mogu normalno da surfujem tek kada ukucam proxy server provajdera i mogu da koristim sve programe kod kojih je moguce direktno podesavanje proxy servera(winamp,opera,yahoo&msn messenger...). Medjutim ne mogu da ostvarim konekciju nijednim drugim programom (internetbackgamon,hearts a u yahoo&msn messengerima nemogu da ostvarim audio i video komunikaciju). Pokusao sam razne testove TCP/IP u ovim programima i nemogu da ostvarim protok podataka. Isto je i sa socks serverima iako sam obavio gomilu razlicitih pokusaja podesavanja. Pokusao sam i da otkljucam portove na firewall-u ali ni to nije dalo rezultat. Dugo vremena pokusavam da prevazidjem ovaj problem ali izgleda da dupla konekcija(kartica se prvo konektuje na mrezu pa onda ostvarim broadband konekciju)sa razlicitim parametrima nikako ne funkcionise u mom slucaju! Pojedini korisnici wireless-a mi preporucuju da probam da promenim provajdera i predjem na nekog od provajdera koji ima HotSpot pristup internetu.
Da li mozete da mi preporucite nekoga (SBB mozda ?) , mozda bi to resilo ovaj problem koji imam. Usput trazio sam savete tehnicomove tehnicke podrske ali njihov odgovor je bio klasican:"Znate to bi trebalo sve da radi po default-u, kreirate konekciju , idete next,next,next i ukucate login" . Kada im navedem problem stize mi odgovor: "Svi administratori su zauzeti,kod nas je sve uredu,nikada nismo imali takav problem,problem je sa vasom masinom". Sve sto sam do sada naucio o IT tehnologiji naucio sam od prijatelja ili sam preko interneta.Ovde sam u cor-sokaku, zato mi treba vasa pomoc da bih i ja mogao da postanem clan broadband bratije bez ogranicenja. Hvala!