Sedenje za kompjuterom vise od 6 sati dnevno

  • Začetnik teme cmp_freek
  • Datum pokretanja
cmp_freek:
dr:
Oćoravićeš,zračiš se,kriviš kičmu,sediš u zatvorenom...oladi malo sa kompjuterom!

Kad cu da ocoravim ? Jel cu umreti od radijacije ? :) , kad ce poceti bolovi u ledjima, kad cu izaci napolje, kad cu ostaviti ovaj kompjuteeeeeeeeer .....neeeeeeeeeeeeeee

Bolove u ledjima ces vrlo brzo osetiti... Neces moci da spavas... A da ne pricam sto ledja mogu da ti se iskrive...
Razmisljas "sta me briga" ali kad budu poceli bolovi,kajaces se...
 
pravi pauze! pored toga sto komp zraci, polozaj u kom si je nezdrav za kicmu!
ja se godinama setam od klavira do kompjutera (u pitanju su takodje sati i sati) i ledja su mi toliko stradala da ne mogu da stojim duze od 15 minuta a da ne odlepim od bolova :cry:
ojacaj misice ledja (plivanje, vezbe) i setaj se po dnevnom svetlu sto vise, da ne bi bio grbav i bledozelen za par godina. :wink:
 
E nasmeja se...dobri ste...

Ma znam da ce kicma da mi otpadne, al sta ces , u zivotu moras nesto da zrtvujes za nauk brzog kucanja....salim se....

Zaludjenik sam za sve zive programe, cim instaliram neki program , ne odvajam se po 4h min. od kompa. Citam help, ucim ga ...nikako da me nesto natera da se specijaliziram za nesto konkretno!

A sto se tice sporta, trenirao sam ceo zivot plivanje u Partizanu, do pre 2 godine, tako da su mi ojacani misici ledja, samo cemo da vidimo dokle!

Najvise mi se svideo komentar da se IZIVIM 25h!

Da znas da cu to morati da probam!
 
cmp_freak:
E nasmeja se...dobri ste...

Ma znam da ce kicma da mi otpadne, al sta ces , u zivotu moras nesto da zrtvujes za nauk brzog kucanja....salim se....

Zaludjenik sam za sve zive programe, cim instaliram neki program , ne odvajam se po 4h min. od kompa. Citam help, ucim ga ...nikako da me nesto natera da se specijaliziram za nesto konkretno!

A sto se tice sporta, trenirao sam ceo zivot plivanje u Partizanu, do pre 2 godine, tako da su mi ojacani misici ledja, samo cemo da vidimo dokle!

Najvise mi se svideo komentar da se IZIVIM 25h!

Da znas da cu to morati da probam!
Misli malo o zivotu ostavi racunare :!:
 
Zzika:
cmp_freak:
E nasmeja se...dobri ste...

Ma znam da ce kicma da mi otpadne, al sta ces , u zivotu moras nesto da zrtvujes za nauk brzog kucanja....salim se....

Zaludjenik sam za sve zive programe, cim instaliram neki program , ne odvajam se po 4h min. od kompa. Citam help, ucim ga ...nikako da me nesto natera da se specijaliziram za nesto konkretno!

A sto se tice sporta, trenirao sam ceo zivot plivanje u Partizanu, do pre 2 godine, tako da su mi ojacani misici ledja, samo cemo da vidimo dokle!

Najvise mi se svideo komentar da se IZIVIM 25h!

Da znas da cu to morati da probam!
Misli malo o zivotu ostavi racunare :!:

Ma muka mi je od zivota
 
cmp_freek:
Imam 18 godina. Koje posledice cu da pretrpim ...

Ajde zaplasite me malo i dajte par saveta...

Pozdrav

Sad sam tek video da je neko naceo i ovu temu
Necu puno da ti pametujem, jer je i moj posao vezan za racunar ali posledice stvarno mogu da postoje. Mome bratu je ustanovljena povreda Repetitive Strain Injury (ili RSI) koja se cesce javlja kod ljudi koji dugo sede za racunarom, stresa...Pogledaj i na netu o tome. Radno vreme mu je sad ograniceno na cetiri sata. Imao je blaze simptome vrtoglavicu, bol u ramenu i vratu, hladjnje ruku. Pokazali su mu u bolnici i kako izgledaju teski slucajevi gde dolazi do telesnih deformiteta.

Ono sto moze da se uradi kao neka preventiva je kao prvo da se podesi visina stolice i stola na kome ti je racunar, da ruke obe u potpunosti budu na stolu spustene, ako pocnu da se hlade spustiti ih.
Da se podesi udaljenost monitora.
Nikad ne sedeti vise od 15min u kontinuitetu, ustajati sto je moguce cesce.

Toliko, pozdrav
 

Back
Top