Gasi mi se hard

A

anakin

Gost
gasi se, zuji, klikce....
uradila sam back-up za svaki slucaj. da li mu ima pomoci??
jedino pomaze kad ga malo zveknem nogom (sad je napolju, pored kucista)....proradi, prestane da stuca.
da li da ga jos jednom zveknem za kraj ili.... :shock: :?:
 
Iskustvo mi kaze sledece :
Radio je normalno,onda je poceo odjedanput sam od sebe da zakucava ( lampica svetli on kulira ).To mi je bila puna 40-ica.Molio sam boga da izdrzi dok nekupim 80.I tako je on jebavao.... I na kraju je stigla 80.Jednom se desilo isto.Drugi put se ugaio komp.Svetlela je lampica kao da je otisao u stand-by.Ja da ga upalim on nece.Ja ga ugasim i kad sam ga upalio desila se naj tuznija prica mog zivota......
Gledao sam moj voljeni hard ( posto mi je otvoreno kuciste i gledan u njega) kako gori.......
Od tog dana se jos nisam oporavio,posebno jer sam imao 60 Gb podataka.Poruka (znam da sam smorio ) glasi : ako sumnjas na napajanje mnogo je jeftinije da ga zamenis nego da prodjes isto kao ja.Veruj mi mnogo boli.Ako ti nemozes da ustanovis jel napajanje odnesi u service, opet ces da prodjes jeftinje ( hard + napajanje)... :D
 
evo mene opet....
kupila sam novi hard koji je takodje poceo da se ponasa. cakce!
ustvari....nije se ni pokazao prilikom dizanja (sram me bilo). ugasila sam komp, otvorila, skinula jednu povecu hrpu prasincine sa napajanja i onda se pokazao.
ali evo ga, opet cakce i blokira. da li je ovo ipak napajanje?
da li su razni simptomi kad je kabl i kad je napajanje?
 
Moje misljenje je da su ili kablovi ili dzekovi losi.
Sad imam jedan hard od 2 Gb i on je izgleda mnogo manjenje osettljiv na ta sranja ali kao sto sam ti savetovao ili idi do majstora dok jos mozes pa nek proveri celo napajanje ili skupi pare za neko bolje
( ja radim na skupljanju para ali tebi do tada moze biti kasno i izvini ako sam previse pesimisticki nastrojen ali Mnogo mi je bio drag onaj hard )
 
napajanje je jos i jeftinija varijanta..... nisam hteo da te plasim, ali ukoliko nije ni napajanje (ukoliko je ono u redu) onda je IDE kontroler na ploci, sto resavas ili kupovinom kontrolera u PCI varijanti (tesko se nalazi osim verzija RAID kontrolera koji umeju dosta da kostaju) ili zamenom ploce. Daklem pozajmi napajanje od nekoga i proveri da li je problem u njemu....

mogu cak da budu i instalacije u stanu, pa da smetaju odrzavanju stabilnog napona u kompu, ali tesko.
 
u daljoj buducnosti planiraj kupovinu UPS-a
jer cak i najslabiji UPS moze da smanji ili pusti odgovarajuci napon racunaru a ne da ti mreza je... racunar
UPS je veoma dobro resenje a kosta negde oko 50 eur
 

Back
Top