HELP!
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: HELP!

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano HELP!

CAO NARODE! DA LI BI NEKO MOGAO DA MI KAZE GDE BIH U NOVOM SADU MOGLA NABAVITI ZASTITNU MREZICU ZA SAMSUNGOV MONITOR OD 17"? ZVALA SAM PAR PRODAVNICA KOMPJUTERSKE OPREME, ALI SU ME ISTI OBAVESTILI DA SE TO VISE NE PROIZVODI... A JA VERUJEM DA SE TO NEKAKO MOZE NABAVITI. RADIM NEKAD I 16 H ZA KOMPOM I TO MI JE JEDNOSTAVNO NEOPHODNO. HVALA UNAPRED

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano Re: HELP!

kad su oci u pitanju, bolje uzmi novi monitor, ne krpi se sa kojekakvim mrezicama...
    nego, sta ce ti uopste to?
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ne treba ti!
    Sto rece pukovnik, bolje uzmi kvalitetan monitor i ne brini.
    ja radim najmanje 12 sati za monitorom, godinama, sa ocima je sve ok

Ističe se Zool (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

a sto ti je u avataru smajli sa cvikama?
    AMD Athlon 64 3000+ s754;Kingston 512 MB;MSI GeForce 6600 VIVO AGP 8X;MSI K8T Neo s754;Maxtor 200GB;NEC DVD-RW 3500AG;Chieftec 350W;Philips 190S5 TFT 19"

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@Offtopic...

Zool, znas li ti imalo za zezanje.. Avatar moze a i ne mora da ocituje nekog ko se nalazi u necem
    ...

Primjer ti je moj avatar.. Sta mozes da zakljucis iz njega???

Gotovo nista...

Dakle,

Ističe se Zool (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

pa ja se i jesam zezao
    mala sala
    be cool
    AMD Athlon 64 3000+ s754;Kingston 512 MB;MSI GeForce 6600 VIVO AGP 8X;MSI K8T Neo s754;Maxtor 200GB;NEC DVD-RW 3500AG;Chieftec 350W;Philips 190S5 TFT 19"

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ma nema problema
    Kad se drugari sale, to nije problem...
    Pozdrav obojici!

@GZ
    Nemoj da brigas

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

E sad da razjasnimo neke stvari: Zastitna maska, stakleni filter itd, kako god da nazoves to sto hoces da kupis, se koristilo kod monitora dok god nisu usli u upotrebu "low radiation" ili smanjeno zracenje-monitori sa tom oznakom imaju manje zracenje katodnje cevi. Koliko ja znam, da je taj problem prevazidjen sa 15 inch-nim monitorima, ali mozes da proveris. Prisloni gornji deo sake na ekran TV-a i prodji po ekranu i osetices kako pucketa, a na monitoru ne bi smelo da se to oseti. Sto se tice tih zastitnih mrezica i filtera, oni susluzili da zastite od toga, ali su smanjivali vidljivost, otezavali gledanje i zamarali oci do maksimuma. Ako sumnjas da i pored toga imas problema, skupi kintu i uzmi TFT monitor i to, po mogucnosti sa DVI izlazom i na njmu i na grafickoj kartici. Onda sigurno neces imati tih problema, ali ces imati finansiskih posto ce te ta kombinacija kostati preko 300 evra.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Da preko 300€ i to sa krsinom od TFT monitora na kojem ces videti duhove i ostale nemani, mozda cak i vidis neko groblje pixela iako je to prevazidjeno sa novijim TFT monitorima.
    Zracenje je svedeno na minimum minimuma jos od pojave standarda TCO 99 i TCO 03.
    Ako bas ne verujes, mozes naci specifikacije i jednog i drugog standarda na netu veomas lako, pa procitaj.
    P.S. zracenje od svega najmanje utice na oci, jer ono sto izlazi iz katodne cevi su neka vrsta beta (ili neka oslabljena gama, ne znam ni ja vise)talasa, a samo oni koji veze nemaju o zivotu mogu reci da zracenje utice samo na oci, jer zracenje utice na ceo organizam i skoro nemoguce ga je zaustaviti..
    Hy everybody

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Alo lafe ti sad ode na drugu temu. slazem se, ali ako tako gledas vise ti zraci televizor, sijalica, o fenu za kosu i usisivacu da ne pricamo.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5792

Realno oci vise zamara treperenje nego zracenje a ono je prisutno i kod TFT monitora.
    Ja mislim da stepen zamora zavisi i od samog organizma. recimo ja i jedan drug smo ceo dan radili nesto, on je posle par sati morao da ode na trosed da se odmori, meni nije smetalo.
    E da sad sam se setio. Ako nosis nocare (ne gledaj u codemakera) mozes na njih da stavis antirefleksni sloj koji kao malo pomaze u svemu tome (a mislim da mozes da stavis i na obicna stakla ako ih ne nosis)
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 25.04.2006. u 10:44
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

I jeste individualno, kako ko podnosi duzi rad na racunaru.
    Ja veoma cesto radim vise od 12 sati neprekidno i nikada mi nije nista smetalo. Znam ljude koji nakon sat vremena vise ne mogu, kako kazu da "bulje" u ekran, jer ih ili zaboli glava ili im suze oci ili im sve pocinje treperiti.
    Sigurno su nekadasnji monitori bili sa vise zracenja, treeperenja i lose boje.
    Danasnji su po meni mnogo bolji i genralno, nema nekih problema.
    Uglavnom se radi o individualnim razlikama, kako ko podnosi.

Početnik
    Učlanjen
    22.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na informacijama. Ne nosim naocare, za sada. Isla sam na pregled, misleci da mi treba dioptrija, ali doce kazu da ne treba. Malo su me cudno gledali kad sam trazila neke naocare koje bih koristila za rad na racunaru 8-) Evo kako stoje stvari: na poslu imam neki krs od monitora, 15" i bolele su me oci dok radim na njemu, znaci izdrzim maximalno sat vremena. Sve dok nisam nakacila sa nekog starog racunara zastitni filter. Od tada radim bez problema 8 pa i vise sati. Medjutim, kod kuce imam novi racunar, i receno mi je da je zracenje svedeno na minimum, cak mi je i rezolucija podesena, ali na njemu ne mogu duze da radim, vrlo skoro pocinju da me bole oci. Zato mislim da bi resenje problema bio neki zastitni filter, pa se dadoh u potragu...

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5792

a da nije frekvencija slucajno stavljena na 60Hz? i da zbog toga imas jako treperenje koje pravi problem?
    Ako imas ATI video kartu taj podatak moze da promakne onom ko ti je podesio racunar jer na bilo kom mestu ako podesis recimo 85Hz za racunar ce i dalje ostati 60 (i ako je izabrano 85) jer to moze da se podesi i da zaista ima efekta samo na jednom mestu (malo konfuzno sam pisao i ako je u pitanju ATI video karta javi se da malo preciznije objasnim foru)
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •