Spomenari, dnevnici...

Ja vodim dnevnik od seste godine. U njemu ima puno lepih dogadjaja, prica, pesmica, slika. Sve ono sto je obelezilo moj zivot. Volim da vodim dnevnik. On mi je najbolji prijatelj. Zajedno delimo sve uspehe! Ponekada pisem dnevnik svakoga dana, a onda mi se desi da napravim pauzu i do dve nedelje. Onda se prisecam lepih stvari, koje su mi se dogodile. Inace, svi moji dnevnici su lepi. Roze boje i plisani. Imam nekoliko tomova, cak sam razmisljala i da objavim neke delove, jer bi sigurno bili jako zanimljivi. 8-)
 
bas sam pre neki dan citala dnevnik sa drugaricama,a pisala ga pre 5 god.tako je dobro kad se setis nekih lepih dozivjaja koje si u potpunosti zaboravio...cak mi je ponekad bilo lakse da dam drugarici dnevnik da cita kako bi saznala nesto sto sam samo u dnevniku pisala,posto mi bilo tesko da joj saopstim...dobar je dnevnik,kakav god bio...pisem ga i sada,mada nije bas pravi dnevnik posto ga pisem n svakih mesec dana,otprilike... :|
 
Vodila sam dnevnik od sedmog osnovne do 24 godine ali ne svakodnevno.Rasterecivalo me to.Pisala sam sve sto se desavalo samnom i oko mene a sto je meni bilo znacajno. I sve ono sto nisam smela ni mogla nikome da kazem.Bili su i prepuni mojih crteza koji su jasno simbolizirali i oslikavali moja dusevna previranja. Strasno mi je zao sto su nestali tokom rata. Procitala sam negde da sretni i zadovoljni ljudi ne pisu dnevnik nikad ili vrlo retko.
 
Dnevnik vodim i to u vidu pisama, kad god se naljutim, ili imam potrebu da nekome kazem da ga volim zapisem to u dnevnik. Ispisem i dogadjaje i sve sto me tih dana muci ili cini srecnom... Lepo je za citati kasnije. :p
Mala digresija: Da li ste znali ja je citanje tudjeg dnevnika krsenje decjeg i ljudskog prava? Naravno, nas pravosudni sistem je dovoljno nemaran da bi vas udavili kad biste im pomenuli krsenje prava na privatnost, ali kada biste se zalili sudu u Strazburu (sumnjam da bi neko tuzio mamu ili sestru, ali korisno je kao informacija) dobili biste novcanu odstetu!
 
Od neke dvanaeste godine sam pisala dnevnik... Do prosle godine, znaci vise od deset godina.
I sad nekad nesto napisem, ali retko, bas retko. Uglavnom pisem kad mi je tesko, kad sam usamljena, tuzna, kad imam neki problem... Retko citam sve sto sam napisala, jer ne volim da se setim nekih stvari i nekih osoba koje su me povredile, a opet vidim na koji nacin sam razmisljala i koliko sam se kao osoba menjala kroz sve te godine.
 
KOCKARKA:
Procitala sam negde da sretni i zadovoljni ljudi ne pisu dnevnik nikad ili vrlo retko.

Pa ovo mogu da potvrdim iz licnog iskustva. Pisala sam dnevnik u toku srednje skole, kad se nisam bas dobro snalazila sama sa sobom :)
Sada, ne pisem Dnevnik, ali kada mi je tesko, zapisem na nekom papiricu, cisto da se rasteretim. Ili pisem mail nekom od prijatelja.
 
pa sad...kad sam isla u neki 3. ili 4. razred, pisala sam dnevnik, ali to je bilo neozbiljno, znaci samo sam lepila neke gluposti iz casopisa a jedva sam pisala o sebi.
taj dnevnik sam bacila, a onda sam u 12. godini pocela da pisem dnevnik i to 'ozbiljan'.
Lepim svasta...stavljam slike razreda...moje slike...cisto da se prisetim kako sam izgledala tada kada budem godinama kasnije nasla dnevnik...naravno, meni je zavrseni dnevnik kao neka knjiga, i onda kad ga zavrsim ja se posle ismejem k'o luda na brasno kad procitam sve ono...
Znate sta: Najbolje vam je da zamaskirate dnevnik. Kupite neku debelu svesku, lepu ali obicnu, tako da niko ne posumnja da je to nesto u sta bi oni morali da guraju nos.
A ne one knjigice s katancima, na kojima pise "MY DIARY" i sta sve ne...
Mislim da mi jos niko nije procitao dnevnik. Zato sto ga jako dobro sakrijem. :P :D
Ali mama mi je sumnjiva... :)
 
Crazy in love:
Sta mislite o spomenarima i dnevnicima? Koliko dugo vodite dnevnik? Za sta vam sluzi spomenar? Kako ga uredjujete? Sta pisete u dnevniku?

Dnevnici sluze za to da u njih napises nesto sto ce svi saznati jednog dana i to tim pre ce saznati sto ga vise budes krila,zato sto je zanimljivo ono sto je sakriveno pa ce svako tu dobro zabosti nos i zapamtice sta tu sve pise.Ako zelis da nesto saznaju ljudi, a ne znas kako da ih slazes, ili jednostavno neces otvoreno da pricas o tome,ti to napisi u dnevnik.Ja sam u dnevike zapisala sve ono sto sam htela da se sazna o meni, i saznalo se. :D Strategija je uspela.A znala sam oduvek da ce ta strategija uspeti.To je stvar inteligencije.
U spomenare pisi uvek ono sto ce stvoriti odgovarajucu sliku o tebi, zato sto ono sto ostane zapisano uvek se duze pamti i ozbiljnije shvata nego ono sto neko kaze.
 
topmodelsica:
Dnevnici sluze za to da u njih napises nesto sto ce svi saznati jednog dana i to tim pre ce saznati sto ga vise budes krila,zato sto je zanimljivo ono sto je sakriveno pa ce svako tu dobro zabosti nos i zapamtice sta tu sve pise.Ako zelis da nesto saznaju ljudi, a ne znas kako da ih slazes, ili jednostavno neces otvoreno da pricas o tome,ti to napisi u dnevnik.Ja sam u dnevike zapisala sve ono sto sam htela da se sazna o meni, i saznalo se. :D Strategija je uspela.A znala sam oduvek da ce ta strategija uspeti.To je stvar inteligencije.
U spomenare pisi uvek ono sto ce stvoriti odgovarajucu sliku o tebi, zato sto ono sto ostane zapisano uvek se duze pamti i ozbiljnije shvata nego ono sto neko kaze.

ma da...izvini, ali meni je ovo teska zajebancija. pises lazi o sebi i jos namestis da ga neko procita...sorry...but...bolje da budes vise TI nego neko DRUGI.:D
 
Ja sam pocela da pisem dnevnik u 8 razredu i jos uvek ga pisem kada se setim,mrzi me.Ali sma zato uzela jednu veliku svesku i skoncentrisalla s ena jednu osobu i sve dogadjaje u vezi nje pisem i tako da vidim sta ce se desiti,a ta osoba je moja simpatija.Tako cu da vidim sta se to desava samnom...joj ne znam al serem...Pisala sam i sms i pesmice imala sam 9 sveski mislim jos imam...bla..bla
 
Sta mislite o spomenarima i dnevnicima? Koliko dugo vodite dnevnik? Za sta vam sluzi spomenar? Kako ga uredjujete? Sta pisete u dnevniku?

Imala sam hrpu dnevnika i spomenara i leksikona.Medjutim mnogi ustvari skoro nijedan nije sacuvan...Trazim jednu pricu iz spomenara pa me interesuje da li je iko zna,veoma mi je bitno.

TAJNA STARE CRKVE

ovako otprilike ide text koliko se ja secam price...

PODNE JE.NA UGLU STARE CRKVE STOJI ONA.....

Ynam da tako pocinje a dalje u prici se pominje
kako je ona devojka koja je postala lutalica nakon sto je izgubila svog voljenog.

SIRECI RUKE PREMA SUNCU DOCEKALA JE NOVO JUTRO...

DECA NJENI VERNI PRATIOCI VUKLI SU JE ZA NJENU POCEPANU BELU HALJINU
GORELI JOJ KOSU SIBICAMA...

JEDINI SKRIVENI TIHI SVEDOK NJIHOVE LJUBAVI BILA JE STARA CRKVA....


Ostalo ne bih mogla da se setim.

AKO IKO OD VAS YNA ILI ZNA NEKOG KO ZNA ZA OVU PRICU I DA MI JAVI
BILA BIH VAM ZAHVALNA!

Ideja mi je sinula posle procitane price o BOGATSTVU<LJUBAVI VREMENU SUJETI....
 

Back
Top