Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature

Thumbs up Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature

[Sorry na repostu iz Softver grupe]

Pre par godina sam u slobodnom vremenu napravio malo programče koje ja i nekoliko prijatelja i dalje koristimo, pa sam odlučio da ga svima dam na raspolaganje, potpuno besplatno, naravno.

Funkcija programa je veoma prosta: u bilo kom Windows programu, kada ukucate CX, pojaviće se 'č'. SX je 'š', ZX je 'ž', CQ je 'ć'. DJ se pretvori u 'đ'. To je sve! Programče se zove "Srpskey" (igra rečima, čita se "srpski").

Znači, uz pomoć Srpskey-a, možete i dalje da koristite US/UK (ili bilo koju drugu) tastaturu, ali na veoma jednostavan i lak način možete da kucate srpska slova č, ć, š, ž i đ. NE morate da prebacujete raspored tastature kada kucate tekstove na srpskom. Nikakva dodatna konfiguracija nije neophodna - program se instalira za 2-3 sekunde (takođe i deinstalira, Control Panel, Add or Remove Programs) a velik je svega 32 KB!

http://users.onvol.net/srpskey/

Ako vam se svidi, preporučite ga prijateljima!

Srpskey je potpuno besplatan, i uvek će biti potpuno besplatan!

Nadam se da će Srpskey-a malo pomoći da ne budemo uvek primorani da čitamo tekstove bez svih 30 slova srpske abecede.

Ako imate bilo kakva pitanja, pošaljite ih na srpskey@onvol.net

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature

Ajde mod, molim te premjesti ovo u All Freeware od loppa, mada je i dobro jer je domaci softver a besplatan je..

Nije losa ideja... Cestitam..

Obećava DzoA (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature

Cenim tvoj trud ali mislim da je totalno nekoristan ovaj tvoj program. Valjda mi je lakse da prebacim sa engleske na nasu tastaturu pa da kucam (ako me ne mrzi) nasa slova. Lakse je da samo uradim alt+shift i to je to...
    Covek pred ocima treba da ima cilj, a ne prepreku!

Aktivan član ArkantoS-Vrbas (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Ко што Џоа каже... НЕКОРИСНО.... бај д веј... Ја имам УС тастатуру ХЕХЕХЕ

Smile Re: Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature

Citat Original postavio DzoA
    Cenim tvoj trud ali mislim da je totalno nekoristan ovaj tvoj program. Valjda mi je lakse da prebacim sa engleske na nasu tastaturu pa da kucam (ako me ne mrzi) nasa slova. Lakse je da samo uradim alt+shift i to je to...
    Možda je "totalno nekoristan" tebi, ali, veruj mi, ima dosta ljudi kojima je itekako koristan. Meni lično nije lakše da uradim Alt+Shift pa da posle nijedan specijalan znak ni znak interpunkcije nije tamo gde sam navikao da bude. Em ne moram da prebacujem tastature, em je interpunkcija tamo gde treba da bude, em brže kucam.

Stvar potrebe - probaj da zamisliš koncept postojanja drugih ljudi sa drugačijim potrebama i navikama. Verovatno je to nova ideja za tebe, ali ako nemaš potrebe za ovakvim programom, zadrži suvišne komentare za sebe i usredsredi energiju na produktivnije stvari.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

dzoa je verovatno hteo da kaze MENI je NEKORISTNO
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    dzoa je verovatno hteo da kaze MENI je NEKORISTNO
    Ne znam šta je hteo da kaže, ali rekao je "mislim da je totalno nekoristan ovaj tvoj program". Čista zloba, bezobrazluk i prostakluk, da ne kažem nešto gore.

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio srpskey
    Ne znam šta je hteo da kaže, ali rekao je "mislim da je totalno nekoristan ovaj tvoj program". Čista zloba, bezobrazluk i prostakluk, da ne kažem nešto gore.
    Nemoj da se trzas covjece, pusti puste price, svaki program je dobar i svaki od njih ce da koristi nekome.
    A ovakve postove onih koji nikada nisu ni culi za c++/delphi ili sta ti vec, a kamoli da su nesto svoje napravili u njima, samo ignorisi.
    pozdrav

Smile Re: Srpskey - besplatna alatka za lako kucanje srpskih slova šćžčđ bez promene tastature

Citat Original postavio Sucur
    Nemoj da se trzas covjece, pusti puste price, svaki program je dobar i svaki od njih ce da koristi nekome.
    A ovakve postove onih koji nikada nisu ni culi za c++/delphi ili sta ti vec, a kamoli da su nesto svoje napravili u njima, samo ignorisi.
    pozdrav
    Hvala brate.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Postoji vec na softveru.
    Hy everybody

Slične teme

1. Srpskey
    Autor srpskey u forumu Softver
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.06.2006., 10:12
  2. SRPSKEY
    Autor srpskey u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.06.2006., 12:40
  3. Instalacija srpskih slova tj. tastature.
    Autor Milojko Vasic u forumu Muškarci
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 29.11.2005., 01:34
  4. Konjska alatka!!!!!
    Autor Aleksej_BASO u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 10.09.2005., 23:08
  5. Majmunova Alatka
    Autor klon u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.06.2004., 15:38

Pravila za slanje poruka