Akne rosacea
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Akne rosacea

Početnik
    Učlanjen
    24.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Akne rosacea

Može li neko da mi preporuči najefikasniji način lečenja akni rosacea? Imam ih već neko vreme, imam 27 godina (ako je to ovde bitno). Počela sam da koristim antiekcem kremu od Derma Medica, možda pomogne.
    Hvala unapred.
    Poslednji put ažurirao/la Lorenna : 21.04.2006. u 17:11

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Akne rosacea

Citat Original postavio Lorenna
    Može li neko da mi preporuči najefikasniji način lečenja akni rosacea? Imam ih već neko vreme, imam 27 godina (ako je to ovde bitno). Počela sam da koristim antiekcem kremu od Derma Medica, možda pomogne.
    Hvala unapred.
    Stvarno cu poceti da zakljucavam ovakva pitanja!
    Lepljiva "Kako postaviti pitanje..." MOLIM VAS.

A iz navedenog - za ime Boga, idite dermatologu, pa necete valjda kozne promene leciti preko foruma? Koliko puta je naglaseno da se dermatoloske promene mogu videti i da se o njima na forumu ne moze dati relevantan zakljucak i sud, a posebno ne predlog za lecenje. Nije ovo sajt Trgovcevic, pa da bacimo vracku i da nam se 'javi'. Pogresan i los savet mogu Vas uvesti u ozbiljni zdravstveni problem i izazvati ozbiljne posledice. Da li je to zaista ono sto zelite??
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Zainteresovan član Afrodity (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    47

Izvinjavam se sto upadam jer nisam strucna u ovom slucaju...
    WithdrawnWater, sve je u redu, nema potrebe za tako ostrim odgovorom, vidi se da je devojka ima tek par postova ovde, pa ako je nekom oprostena greska, onda je ona ortodoksni primer.
    I druga stvar, trazila je misljenje o tome kako se najbolje resava njen problem koji vec ima dijagnozu, dakle misljenje, koje moze da uzme u obzir ili ne ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Afrodity
    Izvinjavam se sto upadam jer nisam strucna u ovom slucaju...
    WithdrawnWater, sve je u redu, nema potrebe za tako ostrim odgovorom, vidi se da je devojka ima tek par postova ovde, pa ako je nekom oprostena greska, onda je ona ortodoksni primer.
    I druga stvar, trazila je misljenje o tome kako se najbolje resava njen problem koji vec ima dijagnozu, dakle misljenje, koje moze da uzme u obzir ili ne ...
    SLAZEM SE....Ne znam zasto i bez ljutnje molim,ali u poslednje vreme se dr. i WW bas zeste.Pozdrav za sve,posebno za dr,. i WW!

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Nemojte da se ljutite, ali WW je apsolutno u pravu. Nije ozbiljno leciti se na forumu, u smislu preporuke terapije - niti ce vam bilo ko to preporuciti. To je domen dermatologa, neophodno je videti promene i to leci samo dermatolog. Uzivo. Nikako na forumu.
    Poz

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Zestim se, naravno jer smo postavili najvecim mogucim slovima (ja veca nemam a boldovanje je nemoguce!) kako se postavljaju pitanja i sta je moguce a sta ne, i sve sto se tice dermatoloskih pitanja i mogucih odgovora. I naravno da se zestim kad neko postavi ovakvo pitanje nakon sto po hiljaditi put obalavim jednom po jednom pricajuci istu stvar i molesci - aman ljudi pogledajte uvodne teme. Zestim se isto tako jer to sto je nesto dijagnostikovano ne znaci da se moze, mora ili treba isto tretirati kod dve osoboe sa istom dijagnozom, posebno kada se radi o kozi. To bi bilo kao da pitas "sta je najbolje za mladeze? ima neka krema, ta i ta, mogla bi d apomogne, ali sta vi ostali radite po pitanju uklanjanja i lecenja?" ???
    Kao sto ni svi mladezi nisu isti, nije isto koliki su, gde su, kolko ih ima, u kom broju, da li su upaljeni ili nisu, itditditd - isto vazi i za akne rozacee (da ne pisem po latinski). Nisu sve akne iste kod svih ljudi, niti isto locrane, niti isto iozgledaju, niti su istog stepena tezine, niti isto upaljene ili inficirane ili mirne, niti u istom broju niti iste na razlicitim tipovima koze. Naravno da se zestim jos i zato sto sam nebrojeno puta (pa i na ovom forumu!) cula ljude koji se zale u panici jer su koristili nesto sto im je komsija Pera rekao da je bas super za takav slican problem (I komsija sa treceg je pricao da ima akne i lecio ih je.....kortikosteroidima i njemu je bilo super!) - pa onda ljudi uvate i naprave sebi cudo na kozi, pa dermatologu treba godinu dana da ih izvuce i oporavi ako uopste to i uspe. Takve stvari nisu za igranje, promene na kozi se MORAJU VIDETI, terapiju MORA VODITI dermatolog, nema tu - sta mislite braco forumasi koju mastuljicu ili melem da zalepim na moje akne?! Kao sto sam i rekla korisniku - pogresni i laicki nestrucni saveti ( cak i od nas lekara jer promenu nemozemo da vidimo) mogu da izazovu OZBILJNE zdravstvene posledice. Je l' stvarno to hocete?! I naravno da se zestim kad se tako neozbiljno ponasate prema svom zdravlju. Zestim se jer je zdravlje najsvetije od svega sto nam je dato a tako se olako prema njemu odnosimo, tako zloupotrebljavamo tu finu masineriju bogom danu koja se zove nas organizam, da je to besprimerna bahatost ponekad. I zestim se zato sto zapravo svest ljudi o tome stoji na stravicno niskom nivou, a mi koji smo u zdravstvu i bolest gfledamo svaki dan i u svakoj formi znamo sta znaci zdravlje, sta znaci prevencija, sta znaci ne dovesti se u ono stanje kada si toliko zapusten da ni doktor ni Bog vise ne mogu da te zakrpe. Boli me nekad i kad vas slusam, majke mi! Pa ne derem se ja ovde zato sto sam skot nevidjeni, nego zato da se trgnete malo, pobogu, da stavite prst na celo i malo povedete racuna o svojoj licnoj odgovornosti za vas zivot i zdravlje, to je sve! Mogla bi da kazem ma boli me bre d u p e za vas i vase zdravlje, sta me bre briga za njenu kozu i njene akne - nek joj kaze neka budala (a nazalost ima ih i na ovom forumu, budale svuda niknu) da stavi neku GLUPOST na kozu od koje ce da joj eksplodiraju akne, ma sta se to mene pa tice, nije to moja koza niti je moje telo! Ali ja sam bre lekar, ne mogu tako da razmisljam, za mene je ljudski zivot svetinja, i ne mogu da ne reagujem na ovakve stvari. Zato se zestim i zato se ponekad derem i zato ponekad izgleda kao da sam strasno ostra i arogantna - ako ne mozete da shvatite da je zapravo jedino sto radim cuvanje vas samih ponekad od sebe, onda stvarno ne znam sta da vam kazem sem da se izvinjavam. Eto, dajte joj sad savet, kakav god hocete, recite joj da stavi i blato na glavu ako hocete, a ona nek vas poslusa - jer je nas svet sklon neverovatnoj zdravstvenoj neprosvecenosti i ko mi garantuje da i postavljac pitanja stvarno nesto tako ne bi poslusao. I uzdravlje onda svima.
    Sto bi reko matori panonac iz Nova Sada: "...Da ste mi sretni on i ti, ja cu se o'ma skloniti....."

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

THANK YOU, pikax!!!

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Nema na cemu...Delim tvoje misljenje

Zainteresovan član Afrodity (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2006.
    Reputaciona moć
    47

Ma ja sam i rekla da je sve u redu, jednostavno ne mozete ocekivati od svakog da poznaje forumska pravila, zivotna pravila, bilo kakva pravila...pa mislim da je samo suvisno rasipanje energije nervirati se oko toga.

Isto tako postoje ljudi koji poentu ne shvataju ( ne zele da je shvate, kako god hocete) ukoliko je saopstena na 'stroziji-odbojniji'' nacin, tako da je dovoljna samo jedna neutralna recenica koja odgovara na pitanje, jer ima tu dosta onih koji su u prolazu, nemaju nameru da se zadrzavaju, treba im hitan savet, ili se tek upoznaju sa forumom, nema potrebe 'traumirati ih' strogocom i stavom, iako su oboje na mestu.

Savrseno mi je jasno da su neki od moderatora, ako ne i svi, umorni vise od ponavljanja nekih stvari mnogim ljudima, ali ne zaboravite da ima i onih ljudi koji grese samo jednom i dovoljno je mnogo manje od opomene pa da shvate da nisu na pravom koloseku, tesko je prepoznati ih i zbog toga se pribegava generalizaciji gde ce se naci uvek neko sa uvredjenom inteligencijom.

Takodje, velika cinjenica jeste da smo poprilicno zdravstveno neprosveceni, ali to je samo jedna u nizu neprosvecenosti svojstvenih nasem narodu, mnogi cak i ne znaju iz cega su sve neprosveceni, ukljucujuci sve strukture, pocev od najskolovanijjih pa do onih drugih...I zato WithdrawnWater, svaka cast na visokom nivou svesti, emocionalnosti i etike, retki su takvi ljudi, i i po mom misljenju nikad ne dobiju zasluge koje zasluzuju upravo zbog preterane emocionalne komponente koja prilicno opterecije njihove sjajne kapacitete...

Ovo sad nije vise vezano za devojku koja je postavila pitanje, ovo se odnosi na uvek prisutnu situaciju na forumima.

Samo toliko htedoh reci. Veliki pozdrav svima i sorry za offtopic!

Početnik
    Učlanjen
    24.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

1. Bila sam kod dermatologa, koristim lekove, kreme i primam inekcije.
    2. Želela sam da čujem mišljenje i drugih koji su upoznati sa mojim problemom.
    3. Ne vidim po čemu se moje pitanje razlikuje od drugih. To bi značilo da svi postavljaju glupa pitanja, što bi dalje značilo da je ovaj forum glup (sem što ga posećuje par "pametnih" likova).
    4. Naravno da ovaj forum ne leči, al bar može da pruži neke korisne (više ili manje) odgovore.
    5. Kad neki reše svoje privatne probleme, nek se tek onda vrate na forum, a ne da napadaju druge.
    6. Toliko od mene, hvala na nerazumevanju.
    7. Zbogom.

Vragolasta Amfibija
    Guest

zbogom Lorenna,svidja mi se tvoja muzika :-D

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Citat Original postavio Lorenna
    1. Bila sam kod dermatologa, koristim lekove, kreme i primam inekcije.
    2. Želela sam da čujem mišljenje i drugih koji su upoznati sa mojim problemom.
    3. Ne vidim po čemu se moje pitanje razlikuje od drugih. To bi značilo da svi postavljaju glupa pitanja, što bi dalje značilo da je ovaj forum glup (sem što ga posećuje par "pametnih" likova).
    4. Naravno da ovaj forum ne leči, al bar može da pruži neke korisne (više ili manje) odgovore.
    5. Kad neki reše svoje privatne probleme, nek se tek onda vrate na forum, a ne da napadaju druge.
    6. Toliko od mene, hvala na nerazumevanju.
    7. Zbogom.
    Pitanje se razlikuje u tome sto u svom prvom postu nisi napisala ovo sto sad stoji pod tackom 1. i 2.
    Zato i postoji lepljiva tema 'pre postavljanja pitanja..."

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Nisi formulisala pitanje tako, vec si trazila najefikasniji nacin lecenja rosacee, a cilju tvog zdravlja ti je ukazano na cinjenicu kakva opasnost moze proisteci iz mogucih raznoraznih predloga tipa lekovitih sredstava, a 100 % prirodnih...Drugo, efikasnost sredstava je prilicno individualna stvar...
    Nema potrebe da se ljutis...
    Sve najbolje...

Slične teme

1. Akne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Autor cwetuljak u forumu Žene
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.03.2009., 23:51
  2. AKNE u pomoc
    Autor Lapaloma u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.10.2005., 21:43
  3. akne