Neka cudna alga

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.591
Pre par dana sam u nekoj prodavnici kineskih zacina kupila algu, cini mi se da su rekli da je Bakata, Bakapa ili nesto slicno. Potopi se, pa se ubaci u jelo i ima lep ukus mora- ko to voli, a ko ne voli, smrdi mu na morske trave.
Zna li neko nesto vise o toj algi.
Kada je osusena, a osusena se i kupuje , lici na listove duvana.
 
prodavnica kineskih zacina :shock:

a sto sramota, pa to je kao kul da jedesh kinesko... ali nisam znala da ima tih radnji, mada sto ne bi bilo kad ima i odece.
ma da bez veze napushavam izvini, ne kupujem to njihovo pa ni ne znam sta ima, ne znam sto ne kupujem hranu
 
Eto, u zivotu svasta volim da probam i da vidim i uopste me nije sramota da odem do kineskog centra u bloku 70 kada se nadjem u Beogradu. I kada god putujem, a putujem mnogo, u mesto u koje dodjem, prvo odem na pijacu jer ti je pijaca pokazatelj mentaliteta ljudi i mozes svasta nauciti i saznati tamo.
Tako sam u tom kineskom centru naisla na pomenutu prodavnicu. Nisu tu samo zacini, ali vecina njih jeste. Ima raznih gljiva, mlevenih biljaka, nekog svezeg povrca, pa i tih algi koje sam izmedju ostalog i kupila.
Napravila sam supu od njih, kao da jedes more. Stavila sam ih u kung -pao piletinu (slatko kiselu piletinu sa kikirikijem) i tu je bilo mnogo dobro. Nije meni problem da spremim neko jelo, problem je taj sto ne znam dali je na primer dozvoljeno termicki obradjivati tu biljku i dali postoji preporucena kolicina koja bi se trebala uneti u organizam. Takodje me interesuje i sta korisno ima u njoj i, nedaj Boze, sta je stetno.
 
Alge se unose u jako malim kolicinama u organizam! Prepune su minerala, joda, ne treba preterivati.Puno bi se moglo o njima, ali me nesto mrzi da kucam.Pogledaj malo po nekim sajtovima zdrave hrane gde dosta pise o algama.Ja ih cesto jedem, ali iskreno nesto se ne usudjujem da ih kupujem kod kineza.Platim ih skuplje u prodavnicama zdrave hrane i znam sta sam platila...
 
ako je alga wakame (a mozda ovako mogu da se koriste i druge alge) uzmi taj list i osusi ga u rerni (na 150, kratko) a za to vreme proprzi susam na tiganju...
u avanu istucaj susenu algu i susam i pomesaj sa morskom soli...
to bi trebalo da je zdravo i puno minerala...dodajes u hranu kao so...
 

Back
Top