kako prihvatiti....

makica10

Početnik
Poruka
8
tudje dete i da li biste mogli ga prihvatiti ukoliko partner-ka (razveden-a) koci nesto ozbiljnije izmedju vas, odnosno ni ne razmislja o detetu sa vama, a ima dete sa drugom zenom?
Da li je neko imao slicna iskustva?
:| :-| :neutral:
 
Mislim da prvo ti trebas da razmislis o tome sta ti zelis sa tim covekom. Ako ti je on direktno ili indirektno dao do znanja da sada ne zeli dete, niti ista ozbiljnije, a ti to zelis, cemu dalja prica? U slucaju da ste vi zajedno, u ozbiljnoj vezi ili braku, pa da postavis pitanje...ali ovde je prica da ti razmisljas o prihvatanju deteta coveka koji sa tobom ne zeli nista ozbiljno, ako sam ja dobro razumela?
 
Pa recimo, da je duga veza, ali je problem brak posle razvoda koji nije bio bas davno.
Obicno ljudi posle razvoda imaju problem da udju u drugi brak, ali kakve veze ja imam sa tim razvodom.
U vezi je sve ostalo OK, glavni problem je drugi brak...
 
После разода и није добро рано улазити у нови брак..кажу минимум две године...
А сасвим је разумљиво да неко и дуже није спреман за нову озбиљну везу, нарочито не за нови брак и за ''нову'' децу.....
Питање је само колико си спремна да чекаш....
 
makica10:
Pa recimo, da je duga veza, ali je problem brak posle razvoda koji nije bio bas davno.
Obicno ljudi posle razvoda imaju problem da udju u drugi brak, ali kakve veze ja imam sa tim razvodom.
U vezi je sve ostalo OK, glavni problem je drugi brak...

Знаш какве везе имаш ти са тим? Ти си БИРАЛА човека који се скоро развео и није спреман да поново пролази кроз све то. Ето такве!

Не можеш од њега очекивати да мисли и доживљава ствари исто као ти. Мораш имати мнооого стрпљења за њега, или много снаге и храбрости да га оствиш и нађеш неког који није прошао кроз развод и нема такву врсту трауме.
 
makica10:
Dve godine je proslo...a ja cu cekati dotle dok mi to cekanje odgovara, jer nemam nameru da zrtvujem zasnivanje svoje porodice zbog tamo nekih psihickih problema koje ljudi imaju zbog pogresnih izbora...

Душо, теби је очигледно више стало до удаје него до њега....а још мање до прихватања његовог детета...:roll:
 
Ma nemoj odma tako ostro, nije sve tako jednostavno....
Usla sam jer svi mi trazimo nekog koga cemo voleti i ko ce nas voleti...
Ne znam samo zasto se unistava nesto novo zbog starog, ako je sve u vezi krenulo dobro i ako smo se nasli, imamo dosta zajednickog, ne svadjamo se mnogo, razyumemo se u mnogim drugim stvarima, logicno je iz dugih veza izaci na dva nacina...ili raskid...ili brak...
Meni je stalo do njega i pokusavam prihvatiti to dete, ali cim ga vidim pitam se, gde je NASE dete, zasto nije tako pazljiv prema njemu...verovatno biste rekli da sam ljubomorna, i jesam u srazmeri koliko sva ta njegova proslost utice na nas i nasu buducnost....

I onda logicno pitanje, da li je to ljubav ako neko se ne usudjuje da sa vama udje u tako nesto....a ja ne zelim da se naturam...bolje i raskid nego duga veza bez perspektive...
 
Чуј, ја разумем твоју потребу за браком и породицом, али ако си већ изабрала разведеног човека онда мораш да прихватиш и његов страх од понављања свега и неспремност за поновно улагање.

Сасвим могу да разумем и тебе (удала сам се после 5 ипо година забављања)...али могу да разумем и њега јер, ево, пет година после развода још увек нисам спремна да улазим у нови брак, а ни на крај памети ми не пада да рађам још деце!

Једноставно, ваш проблем је што сте у различитим животни ситуацијама...и не можете да знате како је оном другом...
 
Hellen:
Зар је жеља за дететом мерило љубави?
ma ne,ne,ne...
nego pazi,kao vole se, lepo im je a neko od njih ne Želi dete sa ONIM DRUGIM.
na to sam mislila.
nije to merilo, naravno.
ali mi para uši da ......ne želi dete sa njom,a ima sa drugom.
kada se dvoje vole, takve teme nisu nikome ni kraj pameti:p
zar ne misliš tako?
 
milsim da kapiram na sta mislis... Lepo je imati razumevanja za drugog, za njegova (od ranije povredjena ili kakva vec) osecanja, ali je po meni normalnije misliti prvo i o svojoj potrebi.

Ti imas puno pravo da zelis brak i dete. I isto tako imas puno pravo da nemas razumevanja za njega... *******, znam da ovako zvuci ruzno, ali je tako...

Isto tako i on ima prava da ne zeli opet da se zeni...

Ali ne znam, te price "opekao se jednom pa sad vise nece..." Ja bih se pitala da li nece SAMNOM...

Imam primer u svojoj porodici. Brat se ozenio, dobio dvoje dece, sve "ok", i onda je usledio takav samar, prevara, (njena), jako ruzan razvod, stvarno trauma.

Ali kada je posle nekih godinu dana upoznao jednu finu i normalnu zenu, to ga uopste nije sprecilo da se u nju zaljubi, da sa njom pocne da zivi, i da se posle relativno kratkog vremena uzmu. I evo ih srecni i zadovoljni. (da kucnem o drvo)

Tako da je ne pijem tu "istraumirao se pa sad ne bi opet" pricu.

Ali svako ima pravo na svoje misljenje.
 
Јао, Мацо, драго ми је што не познајеш тај осећај....
Није да он не жели дете са ЊОМ, него човек није спреман на ''ново'' дете и нову породицу...
Кад се двоје воле, ако су млади а довољно зрели, онда је дете врхунац и круна једне везе...то се слажем...
Међутим, после развода....уф...то је компликована прича и тешко схватљива онима који нису прошли кроз то...
Свако ко се развео потпуно ће га разумети....
 
Slazem se sa Hellen. Meni se uopste ne cini da je sporan taj tip, vec makica10. On ocito zna vrlo dobro sta ne zeli i sta nece, a ona ne zna ni sta nece ni sta hoce, pa je u duploj dubiozi.......Ljudi dragi, to su bre zivotne odluke. MOzda m10 mora dobro da razmisli da li bi zelela brak/vezu sa bilo kojim muskarcem koji ne zeli da ima decu, ma koliko da se vole, odnosno da li bi mogla da podnese tu zrtvu zarad bivanja sa njim? Ili je zapravo problem sto je bivsi brak ostavio svoj trag u zivotu voljenog coveka u vidu malog novog zivota. Tako je ruzno odbaciti dete cije god da jeste. Ako ne mozes d aprihvatis njegovo dete onda dzaba ti poso, maki. BEz obzira da li cete vas dvoje imati dete ili necete, ako ti ne mozes da prihvatis njegovo, onda batali stvar.

Iskreno, ako hocete moje razmisljanje, ako nekoga volim, volela bi i njegovo dete (sem ako nije zli raspusteni rasplaz, ali i da je moje takvo jednako bi bila neprijatna prema tom karakternom deficitu!). A odluka da li mogu da osnujem vezu ili brak sa nekim ko mi je decidirano reako da ne zeli vise dece, jeste nesto sto je za moje licno razmisljanje i veoma tesku odluku. A sa prihvatanjem njegovog deteta to nema ama bas nikakve veze.
 
Jel ste bili u ovakvoj situaciji?
Nisam imala problem s detetom na pocetku veze, kupovala sam mu igracke, isli smo zajedno na razna mesta, stvarno sam se trudila, ali ako on gleda samo svoje interese i gazi ovo sto mi imamo onda je to gotova stvar za mene.
Ipak je najbitnija stvar da li neko moze da zamisli zivot kraj vas ili ne, i to se valjda zove ljubav, a ne da ulece u brak zato sto je riba zaglavila....
Hellen je lepo rekla da oni koji su razvedeni tesko se odlucuju za drugi, ja to kapiram, ali da zrtvuju kvalitetnu dugu vezu zbog STRAHOVA vezanih za proslost, i da je unapred osudjuju i stalno nesto nadgledaju.....KOME TREBA TAKVA VEZA U KOJU SE NE VERUJE....ON MENI NE VERUJE ZBOG SVOJE BIVSE ..ZBOG SVOJE PROSLOSTI...
Sta sam mu ja, neko ko ce da kupi svu njegovu negativnu energiju....
Ne znam stvarno mi je dosta svega..... :|
 
Strah je osjecanje i od njega se tesko moze(s) oteti.
Za ostatak price te razumjem maki...i moj decko je razveden i ima djecu i ja sam razvedena i imam dijete....mi hocemo djecu ali to je tako komplikovano.
Jednostavno....kad si razveden trista puta se preispitas....i to nema toliko puno veze sa partnerom, mislim, nije da on nece djecu S TOBOM ali je to sve tesko objasniti i jos teze razumjeti....
Kao sto Larra rece: ti imas potpuno pravo da cekas ili da ne cekas....jednostavno vidi koliko se tvoji i njegovi planovi poklapaju, i odluci...cekati ili otici.
good luck
 
Meni nije jasan naslov, mislim kakve veze ima to njegovo dete sa vašim?
Pretpostavljam da je dete kod majke, a da ga on samo viđa, i nije mi jasno da neko zna, unapred, da neće želeti dete za dve godine, ako ga ne želi sada.
Ima dve stvari koje su u ovoj priči, pa, ružne:
Prva je njegovo kategoričko odbijanje (tako sam shvatila) da ima još dece u budućnosti;
Druga je pogrešno usmerena ljutnja (dobro, dobro, znam da je izraz prejak) ka detetu koje već postoji i u kome nije apsolutno nikakva krivica za njegov (očev) strah. A pritom ne mislim na krivicu samog deteta, to se podrazumeva, već na njegovo postojanje, ne verujem da je dete koje već ima kočnica (za njega) da ih ima još.
 
makica10:
Jel ste bili u ovakvoj situaciji?
Nisam imala problem s detetom na pocetku veze, kupovala sam mu igracke, isli smo zajedno na razna mesta, stvarno sam se trudila, ali ako on gleda samo svoje interese i gazi ovo sto mi imamo onda je to gotova stvar za mene.
Ipak je najbitnija stvar da li neko moze da zamisli zivot kraj vas ili ne, i to se valjda zove ljubav, a ne da ulece u brak zato sto je riba zaglavila....
Hellen je lepo rekla da oni koji su razvedeni tesko se odlucuju za drugi, ja to kapiram, ali da zrtvuju kvalitetnu dugu vezu zbog STRAHOVA vezanih za proslost, i da je unapred osudjuju i stalno nesto nadgledaju.....KOME TREBA TAKVA VEZA U KOJU SE NE VERUJE....ON MENI NE VERUJE ZBOG SVOJE BIVSE ..ZBOG SVOJE PROSLOSTI...
Sta sam mu ja, neko ko ce da kupi svu njegovu negativnu energiju....
Ne znam stvarno mi je dosta svega..... :|
Razvod braka jeste kompleksan problem, pogotovo ako su u prici i deca, to stoji. Medjutim, mislim da nije fer to sto je on krenuo u ozbiljnu vezu pre nego sto je dao sebi prostora i vremena da se stvari postave na svoje mesto. Ok bi bilo da se odlucio za neku neobaveznu varijantu, ali trositi vreme i emocije nekoga ko ulaze sebe i svoju buducnost u tu vezu, to nije fer. Mislim da iz tog razloga sama postavka u startu pogresna.
 
Хеј, није он никога присилио! Тај човек је њен избор! Она га је одабрала, баш њега, тако разведеног, са дететом и траумом од развода! Чак, он је толико фер да је не заварава него лепо и отворено каже да не жели више деце....
На њој је да одабере шта ће радити и како да се постави.
Ккао можеш рећи ''није фер што је кренуо у озбиљну везу''?
Зар можемо знати унапред да ли ће веза бити озбиљна или не? И по чему се мери озбиљност везе?
 
Nije rekao da ne zeli da ima decu, on se ne brani od tog da ce ih jednog dana MOZDA imati, a opet poludi pa kaze ko zna da li cu ja ikad vise nekoj ribi reci DA....
Ja jesam izabrala i rekla sam i zasto, valjda je i on hteo nekog kog ce voleti i ko ce njega ZAISTA zavoleti....ali posle brodoloma kapiram da ima gadne probleme, lako plane....
ALI TO NEMA VEZE SA NAMA....

Vidim da uskoro moram da presecem, ili da se on izbori sam sa sobom, ako mu je stalo do nase veze, u suprotnom raskid....
 
ha, znala sam da ce se na ovoj temi zakuvati:D

prvo, da li neko ima ili nema zelju da ima jos dece nema veze sa ljubavlju prema partneru..ima veze sa onim sto je u zivotu prosao, i za sta je spreman...
ako covek jasno i nedvosmisleno kaze da ne zeli vise dece, to nije samo po sebi ni dobro ni lose..to je njegova odluka, a gde si ti tu, maki, to je drugo pitanje...ako ti zelis decu, batali bre to...to su velika razmimoilazenja, i stalni izvor sukoba...
ja sam taj..mogu nekog da volim do neba...ali decu vise necu radjati..tacka:|
a drugo.....ko ne prihvata moju decu, moze mi eventualno biti ljubavnik-RAZBIBRIGA:twisted:
nikad i nikad ozbiljan partner..i to je tako...vecina ljudi koji imaju decu razmisljaju tako...

so , maki...razmisli i..neko ti lepo rece..uzmi ili ostavi8-)
 
Hellen:
Хеј, није он никога присилио! Тај човек је њен избор! Она га је одабрала, баш њега, тако разведеног, са дететом и траумом од развода! Чак, он је толико фер да је не заварава него лепо и отворено каже да не жели више деце....
На њој је да одабере шта ће радити и како да се постави.
Ккао можеш рећи ''није фер што је кренуо у озбиљну везу''?
Зар можемо знати унапред да ли ће веза бити озбиљна или не? И по чему се мери озбиљност везе?
Ma nije fer krenuti u ozbiljnu vezu, ako iz svojih razloga covek nije spreman na nju, bio on razveden, slobodan, svejedno. A ako imamo jedan profil devojke,tridesetih govina, koja je npr. odradila fax, izgradila karijeru, odgovorne i kompelne licnosti, za ocekivati je da nece uletati u neobavezne veze. Imam dosta takvih poznanica, i mnoge su bile, a na zalost i ostale veoma povredjene posle takvih veza.
 

Back
Top