receptikon
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: receptikon

Zainteresovan član GoshuMaster (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano receptikon

Na koji nacin i sa kojim dodacima pripremate sojine odreske >?<
    "la vita bella"

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Podrazumevano Re: receptikon

Sojine odreske , kako cujem, redovno pohuju u brasnu, jajima i prezli. Ja licno mislim da je to najlosiji nacin za pripremu te namirnice. Na taj nacin ima ukus pohovanog kartona, i malo je verovatno da se to ikome dopada.
    Predlazem da ih skuvas u vodi sa nekim zacinom tipa vegeta, ubacis mlevenog kima, bibera,soja sosa, par cenova belog luka. Kada provri, skloni sa ringle i poklopi dok se ne ohladi.
    Moze se peci na ulju dok ne dobije koricu sa obe strane, ali onda malo prska po kuhinji.
    Drugi nacin je da se iseku kolutovi luka u vatrostalnu posudu, preliju uljem i malo zapeku u rerni. Onda se poredjaju odresci pa se prelije mesavinom od par jaja, pavlake i persunovog lista. To se lepo zapece i super je, ali je mnogo kaloricno.
    Sojine komadice mozes napraviti kao raznjice tako sto ces ih na isti nacin skuvati pa ocediti. Kada se ohlade uvaljati u brasno sa alevom paprikom (kao za ribu) i peci u dubokom ulju dok ne dobiju koricu. Tako vruce ih ubaciti u sitno iseckan i osoljen luk pa poklopiti na par minuta (kao rostilj).
    Ima tu jos mnogo nacina, za pocetak probaj pa kazi sta ti se svidelo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.09.2005.
    Reputaciona moć
    47

Meni su najlepsi kad ih ubacim u becar paprikas, jer su tako socni, a i ukus im je najlepsi, tj. izgube ukus "kartona", sto kaze Marge. Ko ne zna da je soja, nema sanse da provali. Moj cale je bio ubedjen da jede curece belo.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

nisam bas shvatila, to neko priprema sojine odreske a da predhodno ne skuva iste u vodi sa vegetom? :shock:

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •