Moja prica

Oximoron

Gost
Poruka
11.835
Ex,sad...napisao sam pricu.Veoma kratku.Za sat i po vremena.Pa resih da vam pokazem.A vi,ako vas ne mrzi da citate,recite sta mislite.Ali iskreno xD

Pocelo je kada je imao svega 13 godina.Ili je barem tada prvi put shvatio da je u stanju za tako nesto.Kasnio je u skolu.Nije napisao rad za ocenu.Samo je malo prilagodio osecanja,dovoljno da to jednostavno nestane.Iz prve mora da je mislio da su svi to u stanju.Zato verovatno nista nije ni radio do tada.Jednog dana shvatio je da mora biti da je kod drugih drugacije.Umovi njegovih drugova stajali su kao kazaljke,koje je samo trebalo podesiti.Poklopiti I u odredjenom smeru.I postajali su sta hoce.Kako je vreme prolazio shvatao je dimenzije njegovog talenta,sta je sve mogao uciniti sa njim.Polako je postao samosvestan svojih mogucnosti.Mogao je ukrasi bilo sta iz prodavnice I niko se toga ne bi secao.Blokirao bi mozak svojih drugova pri igranju sportova I usetao se u go.Postao je mega-popularan u drustvu.Osecao se kao da je na vrhu sveta.Nista ga nije moglo spreciti.Bio je na vrhu.Vrh je bio ispod njega.On je odredjivao visinu vrha I ko ce se do njega popeti.
Voleo je prolaziti metroima punim ljudi,slusajuci,posmatrajuci.Obucen kao prosjak.Naravno prosjak nije bio.Raskosna suma od nekoliko desetina miliona dolara je isplacena na racun njegove majke.Nikome to naravno nije bilo cudno,niti je iko primetio.Njegova majka zivela je u uverenju da je milioner,I kuca,kola,posluga…nista od toga joj nije bilo cudno.Kao da je od kada zna za sebe zivela tako.Mozda I jeste?
Setao bi u sred pustinje,davajuci podstrek zrtvama pescane oluje.A kada bi pozeleo da se vrati najblizi jahac kamile bi skrenuo ka njemu I pokupio ga.I sutradan se toga ne bi secao.
Vreme je u njegovom svetu prolazilo veoma sporo.Bilo je skoro nemoguce odrediti koliko dugo je njegovo haranje svetom trajalo.


Jednog dana prolazio je 5 avenijom u svojoj prosjackoj odeci,duboko udubljen u umove drugih ljudi.Smatrao je sebe vrstom dobrotvora.A na neki nacin je I bio.Nebrojeni su ljudi koji su u zadnjem trenutku odlucili da ne okoncaju svoj zivot na veoma tragican nacin.Naisao je na veoma inteligentan,britak mozak,I pomogao mu da osmisli teoriju koja je zauvek promenila svet.Lezala je u njegovom mozgu.Jednostavno nije imao dovoljno podstreka da je pronadje.Pored Ajnstajna,pomogao je jos mnogo skrivenih genija u pronalazenju svog puta prema savrsenstvu.Mada bilo je I gresaka.Ucio je u hodu.Nekoliko puta morao je unistiti zaostavstinu svojih gresaka.Gresku koju je napravio tog dana mogao je smatrati najvecom.Hteo je,naravno,proci posred ulice kao sto je I obicno radio.Samo je dodirnuo um svih vozaca,zbunjujuci ih na par minuta ,dovoljno da prodje.Jedan vozac je,medjutim,sasvim normalno nastavio da vozi.A onda je odjednom stao.Osetilo se kako je 5 ulica okolo sve zanemelo.Umovi su im bili blokirani.Mogao je ovo da uradi sa manje od ¼ svoje snage.Ali nije.Ovo nije bilo njegovo delo.Put u umu je bio veoma zaobilazniji.Manje precizniji.Ovo je bilo tudje delo.Vozac kola koja su produzila a zatim stala je izasao.Pogledao ga je mrko.Zatim se pomalo nasmesio.Pa mu je pogled opet pao.
-Jel ti…?-upitao je umnim putem
-Da-glasio je odgovor
-Broj?
-Kakav broj?
-Pa nisi li registrovan?
-Ne shvatam?
-Daj,nemoj terati segu.Daj mi svoj broj.
-Zaista pojma nemam o cemu pricas-odgovori 16-godisnji decak.
-Oces da kazes da nisi registrovan?
-Verovatno,ne.Iako I dalje apsolutno pojma nemam o cemu pricas.
-Mi,koji imamo dar…nismo sami…Ti mislio nas dvojica jedini?
-Oces da ka…
-Da,da,ocu da kazem.Ima nas na hiljade.Kako to da nisi pronadjen do sada?
-Cekaj cekaj.Oces da kazes da ima hiljade ovakvih kao ja?Koji mogu…
-Da,decace,da!
Decaku se srce ispunilo radosti.Nije bio sam.Nije bio sam!Nije…Ali to je lose.Nemoguce.To bi znacilo kraj njegove apsolutne vladavine.To se ne sme desiti.A prvo sto mora uraditi je otkloniti ovog coveka.
-Decace?Pitao sam te nesto?Decace…sta radis?Pusti me!Odmah!
Mentalni napad je otpoceo.Coveka je pratilo iskustvo,ali ubrzo je saznao da se ne moze meriti sa moci decaka.Uskoro je bio prazan.Ljustura.Lezao je.A saobracaj se nastavio.


U sledecih godinu dana decak je upao u krizu.Shvatio je da postaje sam.Jednostavno,kada gospodaris svime,dosadno ti je.Ali postoji ta…ta…organizacija.Morao je saznati kako je doslo do toga.Morao je saznati kako se desilo da oni mogu kontrolisati umove drugih ljudi.Morao ih je naci.Otvorio je svoj um.Krenuo je da trazi.Samo ovaj put vise nego ikada do tada.Njegov um se prostirao od Cikaga do delte Nila.Od Severnog pola do Vladivostoka.I nasao ih je.Bilo ih je vise od 1000.Mnogo vise.Krili su se.Delali su,ali su se krili.Morao je saznati prirodu svoje mutacije.Smatrao se nicim vise nego tim.Mutantom.Uzdrzao se od bozanskih kompleksa.Njegov dar nije ni blizu Bozjeg.Nije bilo tesko ubediti coveka da mu da helikopter,kao ni doci do tamo.A oni su ga cekali.


Umna komunikacija bila je veoma prosta vestina.Reci su se lakse prenosile,sve je bilo jasnije.U nekim slucajevima reci nisu bile potrebne.Jednostavno bi preneo sliku svoga uma.I ovaj bi shvatio.A on je shvatio da mora doci do Arhive.Nije znao sta je to,niti gde se nalazi.Ali osetio je to u umovima cuvara koji su sada lezali na ulazu u dvoriste skriveno samo mentalnim stitom.Brzo je zakljucio da je njegov talenat jedinstven.Cuvari su pruzili odistinski malo otpora.Skoro nikakav.Stit im je veoma brzo pao.Krenuo je potragu.Rezidencija je bila sva u krugu.Kruzne prostorije.Kruzna vrata.Ali to ga sada nije zanimalo.Kretao se kroz svetlo-zelene hodnike njuskajuci kroz umove slucajnih prolaznika.Shvatio je da je u pitanju hotel.Hotel za takve kao on.Onda oseti jak blesak.Iz necega sto je podsecalo na salu.Unutra su ga cekali.Bilo ih je 5.Obuceni u tunike,nejasnog lica.Pozdravili su ga.
-Imate dosta toga da objasnite.
-Gde je arhiva?
-Ah,necemo biti tako direktni-rece zena u tamno-plavo-braon tunici.
-Rekao…sam…gde…je…ARHIVA?
Sve se desilo veoma brzo.Zena u tamnoj tunici,koja je bila neka vrsta vodje je krenula prva.Odbacio je u stranu.Zatim jos jednog.Pa jos jednog.Zatim posla mentalni udar u radijusu od kilometar.


Jos su se culi bolni krici zrtava njegovog udarca.Lezali su na patosu,zgrceni,deformisanog lica.Ali nije bilo bitno.Znao je lokaciju arhive.Poslednji uzdah zeninog uma rekao mu je to.Jurio je kroz hodnike.Levo.Desno.Opet levo.U lift.Ukucao je sifru S-T-E-N-D-E-J-K ,I lift je krenuo nevidjenom brzinom.Prakticno se stropostao I uskoro se osecao slabasan udar.Vrata su se otvorila,I otkrila razocaranje.Bila je u pitanju manje-vise obicna soba.
A unutra covek.Cekao ga je.Kako ga nije osetio?Nije mogao da se sakrije tako dobro,bio je mocniji od svih u toj rezidenciji zajedno.Covek je bio celav.Stariji.U invalidskim kolicima.
-Dobar dan mladicu-rece on
Decak odluci da krene opreznije
-Dobar dan
-Kako ste?Izvinite za poteskoce na putu.Sedite.
-Zanima me…
-Savrseno dobro znam sta te zanima.Ne,nemoj pokusavati da mi preturas po umu.Nemoguce je-rece on uz blagi smesak.
Decak je bio zbunjen.
-Pretpostavljam da zelis objasnjenje za sve ovo,sto brze?Tako sam I mislio-nastavi on ne cekajuci na odgovor.
-Kao sto si shvatio.Nisi jedini.Ima nas hiljadu.Mnogo vise nego sto mozes zamisliti.
-Postajem nestrpljiv.
-Smiri se-strogo zapovedi covek
Tada je krenuo mentalni napad.Decak je nasrnuo iz sve snage.I zaspao je.Pao je u nesvest.



Plasim se da smo izgubili jos jednoga…
-Da sam mogao da izbegnem znas da bih.
-Bio si previse grub.
-A on je bio previse nadmen…
-To stoji.Nikada ne bi bio dobar.
-Da…


Izvestaj 2.1.6.9 - 2006
Nakon jos jednog neuspesnog pokusaja regrutovanja pocinjem da imam sumnje sto se tice osnivanja ovoga odreda.Jednostavno,toliko njih je toliko samouvereno I prepotentno.Jos jednu jedinku smo izgubili,cisto iz razloga sto nije bio u stanju da prihvati da nije jedini.Napadao me je I napadao,cak I kada sam hteo da ga ostavim zivom on je nastavio nasrtati.Predlazem prekid delanja.Sto pre.Jedan odred dovoljan je za citavu galaksiju.Kraj.



Re:Izvestaj 2.1.6.9 – 2006
Nazalost,doslo je do previse izvestaja poput tvog.Nakon pazljivog razmatranja odlucili smo prekid informacija.
Moras shvatiti-nije nam drago sto ovo radimo.Ali jednostavno,nedostaje nam ljudstvo.Moc,sredstva.Uostalom,imamo I drugih briga.Mozda cemo jednom moci da zavrsimo zadatak koji sada nismo uspeli.A do tada se moramo posvetiti vaznijim pitanjima.Moramo saznati ko je rasuo seme coveka po citavoj galaksiji.Moramo saznati kako je to uspeo.A nakon toga cemo uzdici planete koje to same nisu uspele do svemirskog nivoa.Ukoliko zelimo da ljudska rasa bude trijumfalna,moramo posvetiti dosta truda kako bismo to I ostvarili.Kraj.
 
Dobro je...sta vise....samo mi deluje kao da je suvise radnje ugurano u kratku formu, deluje vise kao koncept za nesto vece.
Ideja ima svezine, i materijala za jednu manju novelu, steta bi bilo da ostane samo na ovome.

Oxi pregledaj ponovo malo Curciceve i Dikove radove, oni su se bavili slicnim temama, posebno Dik, da ti pomognu u daljoj razradi.
 
Da ne bese onih izvestaja na kraju mogao sam da se zakunem da se ovde radi o jednoj epizodi iz x-men serijala(mutanti ...naj mocniji psycker je celav i u kolicima...)
al sve u svemu nije lose samo se slazem sa enderom da bi ovo bio dobar KONCEPT za neku vecu pricu
 
Само као концепт се ово може прихватити.Оваква прича се не може сместити на пола стране.Ако наставиш написаћеш одличан роман :)
 
Jedino mogu da kazem da me interesuje kako ce da se zavrsi, jedino mi se nesvidja onaj deo sa tranzistorom nekako mi je neznam tacno sta nerealan ,glup a mozda sam to samo ja (najverovatnije ovo zadnje), a sto se tice kraja moras da zavrsis ozbiljno, bez kalasa, bombi ili neceg drugog.
 
Miki 13991:
Нисам знао како ћу да кажем да тамо време протиче брже од нашег :)

Mozda si to mogao da ubacis u kraj, kad se vrati u sadasnjost (ako se vrati) da misli da je proslo npr. 8 godina od kad je upao u Dunav, pa pocne da smislja nacin kako da obljasni svoj nestanak dok ne naleti na trafiku i vidi u novinama koj je datum. Na primer moglo bi tako nekako da bude bolje zvuci nego tranzistor, mislim kako je preziveo vodu da nije slucajno bio u kesi sa ruckom pa ostao suv.
 
Miki 13991:
http://forum.krstarica.com/threads/74824&highlight=Kuda+teče+reka

Ово сам се мало зезо с форумашима на Сваштари...Али ово је исто само идеја за нешто веће...Погледајте па реците каква је :) И што више критика,то ћу боље да пишем :)
prica je odlicna. ako si napisao jos daj da citamo!!:)
mali savet skromni amaterski..
u jednu ipo recenicu si sabio reku,camac, vir i budjenje u proslosti, a tu ima matrerijala za bar dve strane.. zanimljive.
lepo pises. razvuci slobodno :)
 
Mislim da je Fry u pravu, neki detalji malo previse podsecaju na X men.

Samo par predloga za buducu duzu verziju price:

- recimo da glavni esper bude zensko i da je ona izgubila sina prilikom sukoba sa nekim ranijim odbeglim esperom koji joj je pobegao
Onda bi imali dramu njenih osecanja duznosti, zelje za prenesenom osvetom i majcinskog instikta da zastiti bilo koje dete.

- pa recimo da ona ima cerku koja je decakovog godista, ali normalka, sto bi dalo mogucnosti za jednu ljubavnu pricicu u okviru glavne price.

- tu bi se jos mogao pojaviti i treci lik, prethodni pobunjeni esper kao glavni negativac.
 
ОК људи хвала на коментарима,видећу да развучем и да додам још :)

Није ваљда да смо само ја и Окси писали нешто?Ае не стидите се,пошаљите вашу причу :)
 
Miki,pricha ti je veoma dobra.MAda mislim da si morao nekako objasniti taj vir koji te je odveo u proshlost.Prochitaj pochetak romana 'Kamichak na nebu' , mozhda dobijesh neku ideju.Takodje,shta mislish o tome da objasnish taj alternativni svet kao alternativni univerzum?Mislim da je malo nerealno da smo pobedili Turke 1389,a da je stanje u sadasshnjosti ostalo isto,shto bi znachilo da je ono hvatanje vesti preko radija malo krnje...
Sve u svemu,pricha ti ima veoma veliki potencijal,ako odluchish da je pretvorish u neshto vetje xD
 
Ја сам и мислио да је то други универзум,али сам рекао "Стварност".А што се тиче радиа,то ћу исправити...Иначе имам идеју за остатак пиче :) Хвала на коментару :)
 

Back
Top