Budalasta žena...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
E tako, pošto vidim da na ovom podforumu ima baš onih spremnih da dele savete, možda biste mogli da pomognete mojoj kumi...
Žena se udala relativno kasno, i oko 36-e doblia prvo dete, posle dve godine i drugo...
Dotle je živela sama u stanu, koji je nasledila...
Kako se udala stan je prodala (razlozi su klasični, ali mislim da je "preporuka muža" dovoljna da vidite u kom grmu leži zeka), i par godina je živela vrlo lepo... Muž je njenih godina, tako nešto, oni sada imaju oko 46...
Deca su, dakle, još mala. Međutim, od pre neku godinu, muž se načisto promenio, pod izgovorom da mu se ona "ogadila" :shock: , žive u kući koja, ako se ne varam, pripada njegovom bratu, ili majci...
Bavili su se dugo privatnim poslom, njegovim, koji je sada propao, jer ga je on potpuno zapostavio, i našao ljubavnicu, (pih, u tim godinama, kakav izraz :mrgreen: ) u pitanju je Romkinja :roll: , lepa, njegovih godina... To su, mislim, tračevi, a i kuma je išla i pričala svima, pod parolom: "nemam čega da se stidim", tako da ne mislim da tračam :)
Uzgred, on ima izvor prihoda i sa druge strane, ali iz razloga očuvanja privatnosti, neću reći kojih, već ću samo reći da je legalan. Međutim, taj novac on troši na svoju ljubavnicu.
Kuma je vrlo snalažljiva žena, ali i lakoverna, tako da je, dok je još imala nade u supruga, pristala da mu bude žirant za izuzetnu sumu novca u nekoj banketini, koju on, naravno, nije vratio... A posao je propao. Sada je u dugovima, i to velikim.
Seku im struju, tako da ne mogu da rade i da imaju mašine, koje su prodali...
Ona sada pokušava da se izvuče praveći neke torbice i prodajući ih na pijaci i ne znam još gde... A on doslovno svojoj deci ne daje džeparac, već dođe kući i pojede ono malo što imaju, što je ona nekako nabavila...
Ne može ga, svakako, izbaciti iz kuće, a nije joj ništa drugo do - teret.
On joj vrlo jasno stavlja do znanja da je sa tom ženom i da ga ona i porodica više ne zanimaju, a ona je, budala, imala periode da ga prati, odlazi kod te žene i bije se sa njom :shock:
Nije, valjda, više znala šta će...
Šta biste vi uradili na njenom mestu? Gde da ode, šta da radi sa decom? Kako da ga urazumi, ili da ga ostavi, kada nema gde?
Ona je jedan "zmaj", sve može i sve ume, ali je u takvoj situaciji, da nema izbora.
Dalje, šta bi dobila/izgubila razvodom?
Hvala vam na mišljenju... :)
 
Izvini Lexa sto ti se ubacujem na temu ali imam slicnu pricu. On je imao neku firmu...ona zivi sa njim, imaju djecaka. Firma propala...odustao od nje, medjutim, uvalio se u dugove. Banka uzela kucu kao garanciju da ce vratiti dug (ne znam tacno detalje). Ona ne moze otici jer je kuca i na NJENO ime i ne mogu je prodati.
Najgore je sto se on ponasa kao pravi tenkre. Decko ima ljubavnicu. Sa njom visi noc i dan. Mislim, zenu i dijete je uvalio u dugove pa sad trazi relaxaciju valjda.
Mislim, prosto mi je nevjerovatno da takve osobe (u ovom slucaju zene) moraju da trpe takve stvari. I da je tako tesko naci neko razumno i zakonsko rjesenje.
 
Moracu da budem surova, ali mislim da je posle serije nepromisljenosti i budalastina koje je ucinila tvoja kuma, ocekivati da ce se nesto radikalno promeniti u njoj i da ce odjednom povuci neki pametan potez, ravno cudu. Neko je djubre, to stoji, ali neko je jednostavno sam po sebi problematicna licnost. Nije nemoguce da se bilo ko od nas nadje u situaciji da ga neko prevari, i da padne na dno..ali ako padnes, pa ti nije dovoljno i ti hoces jos i jos..onda je problem u tebi, a ne toj drugoj osobi. Neko te ispali, prodas stan, uvali te u dugove, nadje ljubavnicu, kaze ti otvoreno da ga ne interesujes, a ti ides i bijes se sa ljubavnicom??? Nema tu pomoci, svako je krojac svoje sudbine i svako snosi posledice svojih postupaka. Ne moze tu niko sa strane nista da pomogne, moze samo da se nervira, jer verujem da joj sutra taj isti muz dodje i kaze ...ajmo ja i ti ponovo...opet bi bila sa njim. Najpametnije je ostati po strani..verujem da ste je svi vi mnogo puta savetovali...a verujem da je i dalje radila po svome.

Ovo me podseca na one price, kada muz bije zenu, a ona bezi od njega u momentima kada je prebije, kod rodbine ili prijatelja, koje uvali u problem, a onda mu se vrati..jer nije on takav, bio je nervozan na poslu...i tako u krug, do novih batina. Jednostavno postoje takvi profili licnosti i tu nema mnogo pomoci.
 
Pitanje je jasno- sta da radi nesrecna zena?

Moje iskustvo- ne bas isto, ali slicno....
Otisla sam prvo kod psihijatra da sredim emocije i rascistim sta mi je u srcu, a gde je realnost i sta mi je vaznije, a sve u cilju da bih mogla bolje da razmisljam i usmerim misli na pravi put....Posle nekoliko razgovora vise nisam bila na staklenim nogama.
Prvo se mora misliti na decu i krov nad glavom.
Savet:racio na prvo mesto! Bataliti emocije neko vreme.
Obavezno konsultacije sa pravnikom-postoje pravni besplatni saveti pri Gradskoj kuci .
Savet takvog pravnika je najrealniji, covek ce najobjektivnije da joj kaze istinu sta moze postici i na koju stranu da krene.
Moj licni savet- da se sto pre razvede i bori za svoju decu i sebe.Jeste bolno, al' rekoh batali sad emocije, mukotrpno,dugotrajno, ali ce uroditi plodom . Natezanje na nacin kako sada radi je vrtenje u krug.
Problem je lociran. Sada ga treba predati strucnjaku u ruke!
Isto kao zub boli- idi kod zubara!
Mnogo mi je zao te zene, mogu da zamislim kako joj je....:(
 
Uh, drago mi je da ste razumeli temu, ona se čak povela i u nekom smeru koji razumem, ali je manje-više pogrešan, a to je kakva je ona žena (Sandy), hoću da kažem, tačno znam na šta misliš i imala sam posla sa takvom osobom (devojka je trebala biti moja, baš, kuma), ovo je mamina.
Poznajući njhov "kov" :shock: mislim, ali samo mislim, da se ne radi o nekim velikim emocijama, niti povezanošću, već o čisto egzistencijalnom problemu.
Nisam bez razloga turila naslov "budalasta žena", ali je on tu zbog njenih budalastih poteza (zajam, i prodaja stana na venčanju, čupanje sa tom ženom), ne zbog toga što je uistinu budalasta, naprotiv.
Kao što rekoh, žena je zmaj, jedna od onih uvek spremnih da pomognu, brzih, spretnih i snalažljivih, međutim, istovremeno je u pitanju starija žena, došla iz malog sela, tako da joj pojam razvoda jeste nešto zastrašujuće, bez sumnje...
Dakle, ne bih da nagađam da li ona ostaje sa tim čovekom iz ljubavi, ali znam da ostaje sa njim jer nema kud. Zato vas i pitam kud bi ona, posle razvoda.
U braku, obzirom na dugove, nije stekla praktično ništa, jedino što bi eventualno dobila to je alimentacija, pretpostavljam... A da se vraća kod svojih, nema ni govora.
Hoću da kažem, ona je jako povređena, i možda ta ideja o psihijatru nije tako loša, ne znam da li se do sada konsultovala sa pravnikom, niti šta joj je rekao, ali mogu da pretpostavim :?
Nije, dakle, ni mlada, ni nerazumna, ni budala, ali je u mnogo gadnoj situaciji.
Ljudi poneseni lepotom trenutka (venčanje) zaboravljaju na mogućnost lošeg ishoda, i ne misle na nekakvu sigurnost, i to joj se ne može zameriti.
Ona ima dva mala dečaka koji su u početku imali sve, a sada se bore za hranu i odeću... :(
Njena svekrva i dever (kuća je na nekom od njih) su na njenoj strani, ali su ipak svesni da im je on rod, stoga ne mogu ništa konkretno da urade. Svekrva čuva decu, dok ova ide da radi...
Upravo ne bih postavljala ovu temu, da joj se na neki način ne divim, znajući da je prema svima ostalima uvek bila i dobra i poštena, a sada je "spala" na to da svašta radi, ne bih o tome...
Mammy, slobodno piši, ova tema ako nema neku veću svrhu, može barem da posluži kao uteha svim ženama u sličnoj situaciji, da znaju da, jel' da, nisu same... :)
Zeznuto je to...
 
jednostavno treba sve da budemo pametne i koliko god nekoga da volimo treba da mislimo na sta bi bilo kad vise ne bi bilo.
imam jedan razvod iza sebe....tad sam si obecala da si nikad vise necu dozvoliti da nemam plan B
Nadajmo se najljepsem
Budimo spremne za najgore.
 
gurmanci:
Sandy je u pravu i to je objektivno, ali kad se licno nadjemo u problemu osim racionalnosti tu je i mesavina svakakvih emocija.

Dobro, to sebi i mozemo da dopustimo dok se u nasim zivotima ne pojave deca, ali tada je vec sve u funkciji dece. Meni je, kao roditelju, najprirodnije i najlogicnije resavanje svake dileme odabirom varijante koja je najpovoljnija za decu, sve ostalo je na dalekom drugom mestu.
 
On joj vrlo jasno stavlja do znanja da je sa tom ženom i da ga ona i porodica više ne zanimaju, a ona je, budala, imala periode da ga prati, odlazi kod te žene i bije se sa njom

Лекса, ја мислим да је ово ипак потврда да је Санди била у праву....јер овај потез расправљања и чупања са љубавницом у ствари говори да та жена не прихвата одговорност свог супруга, него да тражи кривца у другима (љубавници)...
Самим тим, њено затварање очију ју је довело до ове ситуације. Да је била реална приметила би шта се спрема и можда на време избегла потпуну пропаст..или се бар некако осигурала...

Овако..не знам шта може сад да учини кад је већ толико касно....
 
a sta ona hoce? da ga vrati?

ona zivi u kuci sa svekrvom i deverom, plus sa muzem koji uglavnom nije tu, samo dodje da jede (gde spava? su zajedno u spavacoj sobi?), ne placa stanarinu, ali joj ovi ni ne daju za hranu, pa se sama snalazi od torbica. ali svekrva iako nece da hrani unuke ipak ih pricuva. zasto on ide kod zene da jede a ne kod npr majke?

hehe unprofor online?
 
Eh mislim da sad tesko da moze nesto konkretno da se uradi.Po tvojoj prici sve je i pocelo naopako, iako njima nije izgledalo tako, samim tim sto ju je on nagovorio da proda taj stan.Mislim svi znamo da se nekretnine ne prodaju ni pod razno, osim ako covek nije u nkim teskim novcanim problemima.Zasto nisu izdali taj stan,tako bi im neke pare stizale svakog meseca.Ali dobro sad,sta je bilo bilo je....
Moj savet je da nadje neki posao gde moze da zaradi dovoljno da plati stanarinu u nekom manjem stancicu,a onda mozda moze da povede i decu sa sobom posto ih ionako samo ona hrani.
 
Mislim da ti je kuma stvarno budalasta, ali da ne tupim mnogo - moze svakom da se desi.

Zar ne moze da preduzme neke zakonske mere? Da se razvede, trazi alimentaciju itd. Nemam pojma kako to funkcionise u Srbiji, ali otac bi morao da bude odgovoran (materijalno) za svoju decu... Inace, cini mi se ti je kuma u problemima do guse, i ne znam kakve bi to trebalo da budu torbice pa da jaj pomognu da prehrani porodicu, vrati dugove itd. Bolje bi joj bilo da se picne i nadje nekog drugog muskarca, odgovornog i situiranog (moze da bude smor, sta je briga, zabave je ionako bilo dosta) nego da se maklja sa Cigankom :) pardon Romkinjom.

Sve najbolje
 
Drage dame, praštajte što se mešam, ali možda ima nade.
Ovo vam advokati neće reći, ako ih ne poznajete lično, jer ne spada u "etična" rešenja, ali kad su tu deca i kad je potreba - nema etičnosti i estetičnosti.
U ovoj državi, bez obzira na sva zaklinjanja, ženi neće pomoći niko bez masnice pod okom.
Mummina drugarica je u boljoj poziciji, jer je deo kuće na njenom imenu. Samo je pitanje kako da svom bivšem dragom pomogne da spakuje kofere i da se goni iz njenog života na ulicu. A kada ste u nekretnini sami, bez obzira na broj vlasnika, onda sud, što se vaše strane tiče, može da traje i 100 godina, a obično traje nešto duže.. A muž može da vam pljune pod prozor.
Znam za slučaj gde je žena tri puta digla šerpu za sebe. I onda dreka, larma, milicija. Pošto je tri puta dobro razmislio, a noć u pritvorskoj jedinici duga, a krevet tvrd, a pandurima dosadno - muž se ubrzo spakovao i napustio kuću.
A da dokaže da joj nije to on učino - nema šanse. Žena živi u njihovoj zajedničkoj imovini, pravda je, uglavnom, više spora nego dostižna, zemaljski dani teku...Tako i ova, pa nek primi podstanare ili šta ja znam, ali je u poziciji da ucenjuje bandu.

Nevolja je tamo gde nema imovine. No, ako joj ništa ne preostane, prvi put kad se vrati kući, malo plača i dreke da čuju komšije, pa šerpom sama sebe po glavi, pa kod doktora na pregled, pa u prihvatilište, pa na sva zvona, pa "kako mi to štitimo naše žene, sad, kad je konačno donet zakon...", pa valjda nešto i ispadne.
Ali masnica ispod oka je jedini mogući adut. A prstom na njega.
A ovako, mirnim putem se iz situacije koja je odavno zaboravila mir, može, uglavnom, u nigde.
 
Hehehehe, jesu vam blesavi predlozi, ali imaju smisla :shock:

Nego, samo da objasnim zašto je poštujem i ne osuđujem, činjenica da se tukla sa muževljevom švalerkom, i da je brak za nju (verovatno) svetinja, ne potiče iz njenih karakternih osobina, već iz vaspitanja (malo selo, starija žena). Tako mi se, barem, čini.
To je onaj "nepokret" o kome sam govorila, a sa kojim se jedna "pokretna duša" teško bori, no nebitno...
Mislim da je najrealnije da nađe drugog muža :shock: ali, Bože moj, nije ni to lako ženi sa dvoje dece...
Može, u suštini, da bude đubre prema njemu, kao što je on prema njoj, samo je pitanje koliko je spremna na to. :)
 
MA bre, sta serpom na sebe, neka ona serpom njega - pa nek se on posle dokazuje. Istini za volju, ja bi samo u njegovom odsustvu zvala majstora da promeni sve brave na kuci, a onda spakovala gospodinu kufere s astvarima i sve izbacila u dvoriste (ako ga imaju) tj. ispred vrata! Pa nek ga zbrinjava svalerka!
 
ej ja bih takvog skota kastrirala majke mi!a i mi zene,mi smo opet prica za sebe!
Ja licno kad bi bila u iole slicnoj(nedaj boze)situaciji ne znam mozda bih gledala decu najvise tu!
kad vec pricamo o toj temi,naj drugarica moje mame je dozivela manje vise istu situaciju,naime nju je muz posle 15 godina braka ostavio sa detetom na dan kad su njoj javili da joj se otac ubio!ednostavno se pokupio i otisao a objasnjene mu je bilo otprilike ovako*znas ja sam ponovo pronasao svoju ljubav iz studenskih dana pa sam odlucio da pokusam ponovo s njom!*I sta ce ona ostala sa detetom sama i gomilom njegovih dugova i kredita,i nekako se uspela izvuci veci dio je platila sa novcem od porodicne kuce koju je prodala i sad se preselila ovde u Srbiju a inace je iz Bosne,sad krpi kraj sa krajem a on skot ni detetu ne salje nista ma strasno!
 
TREBA POCETI SVE OD NULE.SVE IZ POCETKA A TOGA NEMA NA TRULIM TEMELJIMA.NE TREBA SE KALKULISATI STA CE SE IZGUBITI JER TO JE SITNO U ODNOSU NA POBOLJSANJU KVALITETA KASNIJEG ZIVOTA.PRVA GODINA SAMOSTALNOG ZIVOTA JE PRETESKA ALI IMAS SANSU DA UREDIS ZIVOT PO SVOJOJ MERI,NEKI PLAN I REDOSLED MORA DA POSTOJI.BILO KAKAV POSAO,RAZVOD,DOBIJANJE STARATELJSTVA NAD DECOM,PRESELJENJE U STO JEFTINIJI SMESTAJ ZA PRVU RUKU.PRICUVACE SVEKRVA DECU I NAKON TOGA JER NECE PRESTATI JOJ BITI UNUCAD.TREBA TRAZITI POMOC I OD RODITELJA I IZNETI IM NA VIDELO KOMPLETNU SITUACIJU BEZ ULEPSAVANJA.UVEK MISLIMO DA SU NAM RODITELJI 3 PUT KONZERVATIVNIJI NEGO STO STVARNO JESU.PONEKAD KRIJEMO STVARNO STANJE SRAMECI SE SVOG IZBORA I NEUSPEHA ILI TOBOZ STEDIMO OD STRESA SVOJE RODITELJE,NJEGOVE,DECU.ALI TO SE MORA PROCI.TU JE I ONA NASA STANDARDNA ZENSKA STATICNOST I STRAH OD NOVOG.PO SISTEMU ZIVOT MI JE BEDAN I NEIZDRZIV ALI NA OVE SAM PROBLEME NAVIKLA PA CU DA GURAM PO STAROM JER KO ZNA STO BI SE IZDESAVALO DA SVE IZ KORENA PROMENIM.AKO JE NESTO NOVO I NEIZVESNO NE ZNACI DA JE LOSIJE.DRUGACIJE JESTE A VREMENOM SVE BOLJE I BOLJE A UZ TO IDE I SATISFAKCIJA DA SMO ZA SVAKI USPON I PAD SAMI ODGOVORNI .NE GOVORIM BEZ VEZE JER SVE SAM TO PROSLA I BILA SAM U PUNO LOSIJOJ POZICIJI OD TE KUME
 
drugarici treba da kažeš da se odlepi od te kuće i tih ljudi i da sama gradi život. a baba može da posećuje decu i da materijalno pomogne. dok je tu nema sreće...nije joj kasno, nek vidi neku kombinaciju, samo neka se ne plaši. za decu je bolje da odu iz te situacije jer oni to sve vide i pate. budi joj podrška jer će joj to trebati.
 

Back
Top