Ne radi shut down

ferdinand62

Početnik
Poruka
17
Pozdrav svima!
Zna li neko da mi odgovori zbog cega mi odnedavno ne radi shut down u start meniju?
Naime,dodje do plavog odjavnog ekrana,WINDOWS IS SHUTTING DOWN,i tako stoji,tako da moram da ga iskljucim na dugme na kucistu.
Koristim Windows XP SE,i nikakve izmene nisam vrsio skoro,problem se javio sam od sebe!
Hvala unapred!
 
win čeka neki proces da se isključi... a pošto se taj ne gasi, ovaj mora da ga čeka... i tako u nedogled... najbolje da ti nama ovde daš spisak procesa, pa ćemo da vidimo ukoliko se tu uvukao neki koji ne bi trebao. U krajnjoj liniji, windows repair (što je uz format c: u 99% rešenje svih windows problema) (pređi na linux ;))
 
Heh... retko se na forumu moze procitati bolji savet od ponovne instalacije sistema... sve sami majstori i pronalazaci... Kao da ne postoji ni jedno drugo resenje...

Cemu to, ako nije tajna, svaki problem dobija isti odgovor, ajde da zalepimo jednu temu koja bi nosila naziv Popravke OS-a, gde bi stajao samo jedan post tipa:"Formatiraj particiju i ponovo instaliraj OS". Tako bi svi problemi zauvek bili reseni, pa se posetioci foruma ne bi morali muciti sa pisanjem svojih problema. ;)
 
ajde ti daj neko pametno rešenje kad si već tako pametan i konstruktivan... ne shvatam čemu tvoj komentar....

ajde sada da obrazložim svoje rešenje: windows je jedno sranje neviđeno, dakle: najgori operativni sistem na svet. Ima toliko rupa, da je besmisleno gubiti vreme u pokušajima da se popravi nešto što je u ogromnoj većini slučajeva nepopravljivo. Uostalom, na ovom idiotskom forumu, teško da može da se nađe neko pametno rešenje vezano za tehniku. pogledaj elitesecurity ako ti treba nešto
 
Evo ovako mozda pomogne ovo(mozda mozes videti koji proces nedozvoljava windovsu da ugasi komp)
Tasc Manager pa aplications tu vidis koji program radi.Ako tu nemozes da vidis nista onda na processes tu vidis koji proces radi i ubijes proces.
 
Don Tadic:
ajde ti daj neko pametno rešenje kad si već tako pametan i konstruktivan... ne shvatam čemu tvoj komentar....

ajde sada da obrazložim svoje rešenje: windows je jedno sranje neviđeno, dakle: najgori operativni sistem na svet. Ima toliko rupa, da je besmisleno gubiti vreme u pokušajima da se popravi nešto što je u ogromnoj većini slučajeva nepopravljivo. Uostalom, na ovom idiotskom forumu, teško da može da se nađe neko pametno rešenje vezano za tehniku. pogledaj elitesecurity ako ti treba nešto


Windows je OK system ako znas kako da ga exploatises, dakle ako umes da ga koristis, kao i svaki drugi proizvod... OK jeste busan, verovatno zato sto i u ovom trenutku dok pisem ovo ko zna koliko hiljada zaludjenika sedi i trazi neki propust kako bi napisala neki virus i pokazala sta ume i zna. Sto se tice drugih OS... pazi... kada budu korisceni onoliko koliko i ovaj po kom pljujes, i z anjih ce postojati tona virusa, bas kao i za Windows. Sa druge strane, onaj koga su godinama napadali vremenom ce nauciti da se brani... onaj na koga krenu prvi put svakako ce ostati zatecen. ;)

Ali... ako se svaki problem bude resavao formatiranjem HDD-a onda bi trebalo po ceo dan sedeti pored racunara i drndati se sa instaliranjem.
 
@ferdinand62

Pokusaj da pogledas zapise u Event Veiwer-u, pod opisom System ili Applicatons, verovatno je napravio bila kakav zapis koji bi ukazivao na problem. On je verovatno opisam nekim sifrom ciji bi opis moga da nadjes na netu.
Dakle, pokusaj da iskljucis racunar pa kada blokne restartuj ga ili ga iskljuci pa ponovo pokreni. Kada ti digne system pogledaj Event-e po ovim opisima... verovatno ce ti nesto napisati.
 
cvetko_a:
Evo ovako mozda pomogne ovo(mozda mozes videti koji proces nedozvoljava windovsu da ugasi komp)
Tasc Manager pa aplications tu vidis koji program radi.Ako tu nemozes da vidis nista onda na processes tu vidis koji proces radi i ubijes proces.


Kada iskljucuje racunar, ne moze videti nista vise do samo plavog ekrana... zar ne?

Na task manageru se vide samo definisane grupe objedinjenih procesa, dakle to sto vidi nije samo po jedan proces koji se pod tim imenov izvrsava, vec ko zna koliko njih... Ne kazem da nije moguce naci bas taj koji zabada, ako je to problem, vec da je jako tesko to odraditi... ne i nemoguce. Sve radi dok ne krene u Shutdown... nemam pojma... ali rekao bih da ce tu jako tesko uspeti bilo sta da uoci...
 
Don Tadic:
ajde sada da obrazložim svoje rešenje: windows je jedno sranje neviđeno, dakle: najgori operativni sistem na svet. Ima toliko rupa, da je besmisleno gubiti vreme u pokušajima da se popravi nešto što je u ogromnoj većini slučajeva nepopravljivo. Uostalom, na ovom idiotskom forumu, teško da može da se nađe neko pametno rešenje vezano za tehniku. pogledaj elitesecurity ako ti treba nešto

ahm, a sto onda koristis win? (ako ga koristis), ja isto tako mogu da kazem da je formula 1 sranje, zato sto ne znam da vozim tu formulu....win xp je sasvim dobar OS

elem, sto se tice, problema, nek onaj koji je pitao proveri ACPI podesavanje u biosu, i kaze koje su vrednosti podesene.
 
Obersturmfuehrer:
ahm, a sto onda koristis win? (ako ga koristis), ja isto tako mogu da kazem da je formula 1 sranje, zato sto ne znam da vozim tu formulu....win xp je sasvim dobar OS

elem, sto se tice, problema, nek onaj koji je pitao proveri ACPI podesavanje u biosu, i kaze koje su vrednosti podesene.

ko je rekao da koristim winXp? Koristim ga za igrice (2h nedeljno) ali sam ga koristio ranije, dok se nisam urazumio i nasao alternativu. Win Xp nije dobar OS, vec nasminkan OS. A za formulu 1 stoji... mozes da kazes da je sranje, ali razlika izmedju tebe i mene je sto ja znam da linux nije sranje a windows jeste a ti ne znas za bolje od windowsa...
 
Hvala svima sto ste pokusali da mi pomognete.Problem sam resio na nacin kako je objasnjeno na ovom forumu,XP Tricks,strana 5,pod naslovom brzi shutdown,koji je poslao Leka!
Izvinjavam se na smetnji,puno stvari je vec napisano,samo ne treba biti lenj,treba prelistati sta su ljudi vec pisali!
 
ferdinand62:
Hvala svima sto ste pokusali da mi pomognete.Problem sam resio na nacin kako je objasnjeno na ovom forumu,XP Tricks,strana 5,pod naslovom brzi shutdown,koji je poslao Leka!
Izvinjavam se na smetnji,puno stvari je vec napisano,samo ne treba biti lenj,treba prelistati sta su ljudi vec pisali!

Pametno od tebe... Sasvim ima dobro napisanih stvari i treba ih potraziti..

@Don_Tadic..

Pljuvanje po Win-u i favorizovanje nekog drugog OS-a je tvoj izbor.. Takodje procjena necijeg znanja i favorizovanje svojeg, je takodje stvar tvojeg misljenja, sto moze a i ne mora da bude tacno..

Na kraju krajeva nije uljudno pljuvati po necem sto ne koristis dal, cesto ili nikako..


Bez uvrede...
 
Covek je sigurno programer ili System administrator ili engineer, cim ima tako jasno definisano misljenje ("to je sranje"), verovatno upuceno ozbiljnim problemima koji su mu se javljali prilikom expolatacije nekog MS systema.
Sada ako bi trebalo da pored toga sto je napisao da je neki OS sranje da definiciju toga, na sta se to odnosti, ne bi umeo. Ili bi na netu morao da nadje, procita i prepise, sta je to sto ne valja. Nje ni bitno o tome se prica, zasto i sam ne bi ispiricao nesto sto je vec negde cuo, sta god to znacilo.
Naravno, podrazumeva se da je sam nasao gomile bezbednosnih propusta u Windowsu koje su ozbiljno ugrozile njegovo poslovanje, a najverovatnije je iste koristio cak i za pisanje virusa. Mislim... on ipak zna...
 
Don Tadic:
Koristim ga za igrice (2h nedeljno) ali sam ga koristio ranije, dok se nisam urazumio i nasao alternativu. Win Xp nije dobar OS, vec nasminkan OS. A za formulu 1 stoji... mozes da kazes da je sranje, ali razlika izmedju tebe i mene je sto ja znam da linux nije sranje a windows jeste a ti ne znas za bolje od windowsa...

znaci, ipak ga koristis.
razlika izmedju tebe i mene nije ona gore navedena, posto ja znam da linux nije sranje (a ovo mogu da tvrdim kao neko ko koristi linux dosta dugo) kao i sto znam da windows nije sranje (sto opet mogu da tvrdim kao neko ko jos duze koristi win)...

inace, win xp je sasvim dobar OS, nije nasminkan (sta god to znacilo), a ti ako vec lepis etiketu 'sranje' na nesto bi mogao to i da obrazlozis...
 
a ja mislim da vi neozbiljno serete o ozbiljnim stvarima... informisite se sami, ako imate potrebe za tim... vidim da nema svrhe da se raspravljam sa decurlijom. To sto ja koristim neki drugi OS jeste moja stvar. A bila bi i vasa stvar da ste za isti platili. Gledajte ovako> ms je monopolista> zasto? zato sto spaja ugovore sa drzavama, bankama i slicnim organizacijama> to je dovoljan razlog da se kaze da je nesto sranje> jer da bih pogledao bankovni racun preko neta> moram da posedujem IE6! To je samo jedan od primera, a sedi i razmisli malo, mirne glave, koliko boli svet sto postoji jedan takav monopolista, pogledaj sajtove i procitaj nesto. (www.google.com> richard stallman)
 
Sve je to poznato... presipanje iz supljeg u prazno, dakle nista novo, tvoja stvar je to sta ces koristiti. Ali ako si vec dovoljno sposoban da pljujes po necemu neka ti alat za to ne bude google, vec zanje i iskustvo.
Ako negde na pretrazivacu dobijes rezlutat pretrage koji ce reci da je trava zuta, to valjda znaci da ces napisati negde da je zaista zuta... bla, bla... Procitao si negde da je nesto lose pa drvis o tome a pojma nemas sta tu ne valja i zasto je to lose. Vec kao pravi majstor sa systeme bahato preporucujes formatiranje.
Nabavi neku literaturu, mogu ti i preporuciti nesto ako hoces, upotpuni sliku o svemu tome. A imaces priliku da saznas i nesto sto sada sigurno ne znas...
 
dakle ovako :)
1. Smešan si.
2. šta novo oćeš? oćeš da te neko ovde zabavlja? Pričamo o činjenicama, ako su ti suvoparne, olovke i bojice u ruke i stvaraj novu vrednost.
3. Spreman sam da pljunem, i pljujem. Da li si čuo za čoveka kog sam naveo? Da li si svestan da postoji neko ko je pametniji od tebe. Ja priznajem da postoji pametniji od mene. To je ovaj čovek, svakako. Čovek kome svi IT stručnjaci trebaju da se dive.
4. mogao bi da koristiš google. Ne boli, a puno stvari možeš da pročitaš. Ni čitanje ne boli.
5. trava ume da bude žuta, pogotovo ujesen.
6. Pročitao jesam, mogao bi i ti. Ali ono što je bitnije i što nisi (umeo) pročitao ili ti je promaklo slučajno je da pričam iz iskustva.
7. bahato, može mi se
8. ti da mi preporučiš literaturu!? Nemoj molim te... nemoj mi te Windows guru literature... nemoj... stvarno mi se povraća od te vrste literature..,. nije loša za brisanje dupeta
 
@don tadic
kojim cinjenicama?
preporucio si jedno ime, za pretragu po guglu, i to bi trebalo da bude cinjenica?
evo, i ja cu da ti kazem jedno ime: Don Box, pa trazi po guglu...
inace, to sto je neko ili nesto monopolista, nema veze sa kvalitetom proizvoda, bar ne u ovom slucaju...
inace, sto se tice stalmana, imao bih kojesta da komentarisem, ali to sad nije tema...
 
jedno ime za početak ;) za početak sasvim dovoljno ;)
nije činjenica... uzmite i probajte nešto, ako vam je stalo do vašeg znanja, a vidim da nije...
zabole me da tražim... ja sam našao šta mi je trebalo...

itekako ima veze... nemoj biti smešan ;)
pa nije ni ovo tema, slobodno komentariši :D
 

Back
Top