PUT AMERIKE.............

God Bless America

Here they go again,
The Yanks in their armoured parade
Chanting their ballads of joy
As they gallop across the big world
Praising America's God.

The gutters are clogged with the dead
The ones who couldn't join in
The others refusing to sing
The ones who are losing their voice
The ones who've forgotten the tune.

The riders have whips which cut.
Your head rolls onto the sand
Your head is a pool in the dirt
Your head is a stain in the dust
Your eyes have gone out and your nose
Sniffs only the pong of the dead
And all the dead air is alive
With the smell of America's God.

Harold Pinter January 2003

Mora biti da je i ovo neki Indijanac?
 
Nije ............Ali pored pesme copy i kritiku iste.........ovo je deo , da ne davim one koje ne interesuje delo Pintera..........he ones who couldn't join in

The others refusing to sing

The ones who are losing their voice

The ones who've forgotten the tune.

The light touch one wants for parsing bad poetry simply eludes me while reading this stuff. Would it help to point out to Pinter that the classical model suggests spondees are the best foot to substitute for dactyls? No, this is simply too vile. Maybe there are meaningful arguments against war with Iraq. But Manhattan on September 11 was the place where the gutters were literally clogged with the ashes of the dead. The Kurds and the Marsh Arabs are the ones who lost their voices under Saddam Hussein, and the destroyed Christian and Jewish communities are what have been eliminated because they wouldn't join in. Pinter's view of the world can exist, even in its own narrow logic, only by never mentioning the facts. It is Harold Pinter who has forgotten the tune. He concludes:

The riders have whips which cut.

Your head rolls onto the sand

Your head is a pool in the dirt

Your head is a stain in the dust

Your eyes have gone out and your nose

Sniffs only the pong of the dead

And all the dead air is alive

With the smell of America's God.

I can't say "Your eyes have gone out and your nose" is much of a line of poetry. (A note to Andrew Sullivan: How about starting a new prize category? Call it the "Pinter Prize for Bad Political Verse" or the "Your Eyes Have Gone Out And

Your Nose" Award.) The two previous five-line stanzas didn't lead us to expect a concluding eight-liner. And isn't this supposed to be where the poem reaches past sarcasm to achieve high moral seriousness? "Pong" is a massive failure of diction.

But the point is: America stands for death. That's expressed in such an anti-religious way, one gathers Pinter thinks God Himself stinks of death, which, in truth, the elderly playwright probably does--the old Swinburnian double bind in which Christians are denounced as childish at the same time that Christianity is blamed for killing off the childish joy of the ancient pre-Christian world: "Thou hast conquered, O pale Galilean; the world has grown grey from thy breath; / We have drunken of things Lethean, and fed on the fullness of death." (Still, at least Swinburne, unlike Pinter, actually understands how a three-beat metrical foot works.) But America is Pinter's burden here: America the violent, which stands so much for murder that its very God is death.

Absent from all of this, of course, is any hint of argument. Great political poetry is not impossible; try Andrew Marvell's Horatian Ode upon Cromwell's Return from Ireland, for example, which ends in subtle warning: "The same arts that did gain / A pow'r, must it maintain." But such poetry has to argue something, and the old European culture seems now incapable of serious argument. "A civilization in decline digs its own grave with a relentless consistency," the theologian Bernard Lonergan once wrote. "It cannot be argued out of its self-destructive ways, for argument has a theoretical major premise, theoretical premises are asked to conform to matters of fact, and the facts in the situation produced by decline more and more are the absurdities that proceed from inattention, oversight, unreasonableness, and irresponsibility."

That's the real lesson in Pinter's poem--and Andrew Motion's, for that matter: the irresponsibility of it all, the posturing that takes the place of thought, the faded images that substitute for argument. The wrongness of America's descent upon Iraq is entirely a failure of American motives to be good enough to withstand these Europeans' scrutiny--primarily because (in a marvelous example of circular reasoning) America is by definition so corrupt that it cannot have a good motive for anything.

Are America's motives really that bad? You can see in them some self-servingness (beginning with the reasonable self-servingness of wanting the events of September 11 never to be repeated), and you can also see in them considerable idealism about the rights of freedom around the world. I tried once myself to write a poem that admitted we had sinned and, no doubt, would sin again--but are not thereby relieved of our duties. In a 1932 exchange in Christian Century, prompted by the question of whether the United States should intervene against the Japanese in Manchuria, the well-known Christian ethicist H. Richard Niebuhr wrote of what he called "the grace of doing nothing"--to which his brother, the even-better-known Reinhold Niebuhr, replied that the desire to wait for perfect motives translates into the inability ever to act. Because human beings are what they are, our motives will never reach perfection. We must attempt to do what ought to be done, despite the tangle of our natures, and act most times in imperfection.

Though Harold Pinter thinks that means "all the dead air is alive" only with "the pong of the dead," the air would be even deader--the pong of the dead even stronger--in his self-righteous world of mortal inaction.

J. Bottum is Books & Arts editor of The Weekly Standard.
 
dr.HOOK&medicine_shaw:
Mržnja prema Americi postala je znak prepoznavanja, ona omogućava udaranje u prsa, vatrene reči i dela koja prijaju muškarcima. U njoj postoji izražena crta hipokrizije, ona je mržnja prema onome što se najviše priželjkuje, a postoji i element gnušanja nad samim sobom ("Mi mrzimo Ameriku zato što je ona od sebe stvorila ono što mi od sebe ne možemo da stvorimo".) Amerika je optužena za uskogrudost, prihvatanje stereotipa, neznanje – upravo za ono što bi oni koji je mrze videli kada bi se pogledali u ogledalu.

Salman Ruždi


..covek koji mrzi nemoze biti srecan.Mrznja prema usa ima korene u slabosti i zavisti.
 
f19605lw.gif
 
doktore citao sam, ali sam zaspao za stolom :D. izvini, evo trgo sam se sad pa ko velim, obecao sam ;) pre pisanija koje ce ti siguran sam biti jako smesno :D samo da podsetim - nisam slucajno razumnom i inteligentnom objasnjenju srdnjestatistickog americkog pop-intelektualca (ovo drugo vazi i za ruzdija dabome) suprotstavio lirsko i poeticno misljenje nekog kako kazes gramzivog filozofa indijanca. to sam uradio jer ne negiram nista od toga sto si citirao, nijedan domet te civilizacije - negiram jezik i model misljenja i zivljenja koji te domete poradja.

dr.HOOK&medicine_shaw:
Ja se ne slažem sa relativistima - apsolutno.
Postoje tri osnovna elementa po kojima je Zapadna kultura objektivno najbolja. Oni su suštinske vrednosti ili suštinska dostignuća Zapadne civilizacije, i ono što je učinilo Ameriku velikom.

skroz se slazem. svaka stvar na svetu ima najmanje tri elementa. i ovi indijanci ovde vole tu cifru, kazu - bog voli trojicu. e sad, ako se ne slazemo recimo sa kako kazes relativistima, to jos ne snaci da smo automatski postali objektivisti, je li... objektivno najbolja kako vidim iz poslednjih par reci - najmocnija, najsposobnija da vlada i nadvlada nad drugim civilizacijama. opet se skroz slazem. ali...

necu sad da se igram malog besnog kriticara pa necu mnogo o tome da je ovakvo linearno povezivanje toliko razlicitih i toliko banalizovanih predstava o razvoju drustvene i politicke svesti karakteristicno samo za tu zapadnu civilizaciju. zato cu reci da ako se tako postavi kako je ovde napisano, sto je naravno potpuno netacno ali ajde kao nema veze, recimo i da ovo stima. ja cu se sa opozicijom Razum vs Otkrovenje sloziti, ali Doktore moram da ti skrenem paznju da amerikanci nazalost nemaju jaku filozofsku skolu pa zato cesto ne znaju da se zapravo radi o istorijskom sukobu Logosa i Nusa, tj Razuma i Uma, ako vec ulazimo u pricu o grckom filozofskom i politickom nasledju... (*mala digresija: ... koje veze nema sa onim gore opisanim - demokratija??? u grckoj? razum??? eee, mozda u staloneovom filmu, a inace znamo dela Platona koji lezi u osnovi zapadne doktrine, a o misticima kao sto su Heraklit i Pitagora ne moramo ni da diskutujemo nadam se)
rado cu ti objasniti (i kolegi americkom genijalcu ;) ) podrobnije taj momenat sukoba saznajnih nacela, ali ako tebi bude do toga jednom.

rezultat: da, zaista je vera u logiku pobedila. vera u jezik, u mogucnost apsolutnog uvida u svet kao superstrukturu sa setom zakona i kodova koji sezu do samog bica, ta je vera zaista pobedila. i to je cisto zapadno civilizacijsko naslednje. zato kod nas na istoku za taj svet kazu da je RAZuman jer je bezUMan. jer zivimo u svetu informacija koje sve vise gube INFORMATIVNOST - objasnjavamo princip i strukturu neke tamo teorije polja i istog momenta shvatamo da zapravo poma nemamo kako radi sijalica. ispada da NOVOST koju otkrivamo na jednom mstu potpuno negira neku od fundamentalnih razumnih 'istina' na drugom. znanje postaje deo problema i prestaje da bude deo resenja. mozda ti to izgleda nevazno i apstraktno, ali prati pazljivo razvoj novih tehnologija.... to je alhemija - niko vise ne zna kako rade, zna samo da rade i to je sve. probaj za koju godinu da shvatis kako radi kvantni racunar... a radi upravo kao paradoks s tacke gledista pozitivizma.
samo, eto vidis, od 40-ih, 50-ih na ovamo, racionalisticka i pozitivisticka dogma u diskursu kako glavne nove drustvene discipline (semiotike, semiologije i dobrim delom psihoanalize i sociologije) tako i u diskursu vodece i danas jedine ciste prirodne nauke (fizike) - JE OBORENA. a posto u diskursu politickom a pogotovo na nivou masovne kulture naucna znanja bivaju usvojena sa dokazanim kasnjenjem od oko pola veka (u poslednjih 300-400 godina), taj relativizam o kojem ti pricas je samo probni balon stravicnog talaza defetizma i kraha sistema vrednosti zapadne civilizacije. njihovi vodji iz svih oblasti to jako dobro razumeju... i rade danas sve da amerika 'propadne', ili lakse receno, da se rastvori u kulturnom smislu u svojoj iluziji (sto nema veze sa ocuvanjem njene fizikalne/fizicke i delimicno materijalne moci). neki svesno, vecina nesvesno.

ja se sve tri cinjenice slazem, ali to su zapadne cinjenice. a poziv na borbu protiv nihilizma i relativizma je zapadni poziv zapadnog coveka zapadnom coveku. sta ce tebi RAZUM kada vreme koje ide nece moci da se spojmi strukturno? pa i sam razumes da danas i najprostiji fenomen, i drustveni i prirodni zapravo nosi toliko komplikacija da ga je nemoguce opisati. rat u iraku?opisi ga u celini? rad sijalice?opisi ga u celini? energija? opisi je u celini? materija? opisi ... i tako redom. a, da - demokratija: opisi je u celini...................

zivljenju je kraj. pocelaje borba za opstanak. a amerikanci ce na celu sacelom atlantskom civilizacijom nazalost osetiti sav defetizam i sav nihilizam koji su drugi preziveli zbog njih. entalpija i entropija, da se tako pozitivisticki i razumno izjasnim. patriJote to zovu jednostavno - Usud.

p.s. :( izvinjavam se na jezivo necitkim i nerazumljivim mestima, ebiga, ne stizem za diktatom ;)
 
untouchable:
Ahaaa...

The playwright Harold Pinter last night likened George W Bush's administration to Adolf Hitler's Nazi Germany, saying the US was charging towards world domination while the American public and Britain's "mass-murdering" prime minister sat back and watched.
http://www.guardian.co.uk/uk_news/story/0,3604,975048,00.html

...na jednom Americkom forumu Nemac Peter napao Amere da su fasisti i poredio Busha sa Hitlerom a ovi mu odgovaraju "Ti ces da nam pricas....pobili ste 6000000 Jevreja...mi pomazemo siromasne....koliko smo para dali samo za zrtve cunamija" :)
....glupo je mrzeti i optuzivati ceo jedan narod zbog politike a jos gluplje voleti ga zbog iste te politike....takvi nikom nisu potrebni a najmanje Americi :)
 
Kakve veze ima neki Nemac Peter sa zlocinima Nemacke pre 60 godina i kako zlocini Nemacke opravdavaju zlocine Amerike kroz drugu polovinu XX veka? Glupo je i nepotrebno mrzeti ali se moze prezirati Amerika i ono sta ona predstavlja danas.
 
JABUCHILO:
doktore citao sam, ali sam zaspao za stolom :D. izvini, evo trgo sam se sad pa ko velim, obecao sam ;) pre pisanija koje ce ti siguran sam biti jako smesno :D samo da podsetim - nisam slucajno razumnom i inteligentnom objasnjenju srdnjestatistickog americkog pop-intelektualca (ovo drugo vazi i za ruzdija dabome) suprotstavio lirsko i poeticno misljenje nekog kako kazes gramzivog filozofa indijanca. to sam uradio jer ne negiram nista od toga sto si citirao, nijedan domet te civilizacije - negiram jezik i model misljenja i zivljenja koji te domete poradja.



skroz se slazem. svaka stvar na svetu ima najmanje tri elementa. i ovi indijanci ovde vole tu cifru, kazu - bog voli trojicu. e sad, ako se ne slazemo recimo sa kako kazes relativistima, to jos ne snaci da smo automatski postali objektivisti, je li... objektivno najbolja kako vidim iz poslednjih par reci - najmocnija, najsposobnija da vlada i nadvlada nad drugim civilizacijama. opet se skroz slazem. ali...

necu sad da se igram malog besnog kriticara pa necu mnogo o tome da je ovakvo linearno povezivanje toliko razlicitih i toliko banalizovanih predstava o razvoju drustvene i politicke svesti karakteristicno samo za tu zapadnu civilizaciju. zato cu reci da ako se tako postavi kako je ovde napisano, sto je naravno potpuno netacno ali ajde kao nema veze, recimo i da ovo stima. ja cu se sa opozicijom Razum vs Otkrovenje sloziti, ali Doktore moram da ti skrenem paznju da amerikanci nazalost nemaju jaku filozofsku skolu pa zato cesto ne znaju da se zapravo radi o istorijskom sukobu Logosa i Nusa, tj Razuma i Uma, ako vec ulazimo u pricu o grckom filozofskom i politickom nasledju... (*mala digresija: ... koje veze nema sa onim gore opisanim - demokratija??? u grckoj? razum??? eee, mozda u staloneovom filmu, a inace znamo dela Platona koji lezi u osnovi zapadne doktrine, a o misticima kao sto su Heraklit i Pitagora ne moramo ni da diskutujemo nadam se)
rado cu ti objasniti (i kolegi americkom genijalcu ;) ) podrobnije taj momenat sukoba saznajnih nacela, ali ako tebi bude do toga jednom.

rezultat: da, zaista je vera u logiku pobedila. vera u jezik, u mogucnost apsolutnog uvida u svet kao superstrukturu sa setom zakona i kodova koji sezu do samog bica, ta je vera zaista pobedila. i to je cisto zapadno civilizacijsko naslednje. zato kod nas na istoku za taj svet kazu da je RAZuman jer je bezUMan. jer zivimo u svetu informacija koje sve vise gube INFORMATIVNOST - objasnjavamo princip i strukturu neke tamo teorije polja i istog momenta shvatamo da zapravo poma nemamo kako radi sijalica. ispada da NOVOST koju otkrivamo na jednom mstu potpuno negira neku od fundamentalnih razumnih 'istina' na drugom. znanje postaje deo problema i prestaje da bude deo resenja. mozda ti to izgleda nevazno i apstraktno, ali prati pazljivo razvoj novih tehnologija.... to je alhemija - niko vise ne zna kako rade, zna samo da rade i to je sve. probaj za koju godinu da shvatis kako radi kvantni racunar... a radi upravo kao paradoks s tacke gledista pozitivizma.
samo, eto vidis, od 40-ih, 50-ih na ovamo, racionalisticka i pozitivisticka dogma u diskursu kako glavne nove drustvene discipline (semiotike, semiologije i dobrim delom psihoanalize i sociologije) tako i u diskursu vodece i danas jedine ciste prirodne nauke (fizike) - JE OBORENA. a posto u diskursu politickom a pogotovo na nivou masovne kulture naucna znanja bivaju usvojena sa dokazanim kasnjenjem od oko pola veka (u poslednjih 300-400 godina), taj relativizam o kojem ti pricas je samo probni balon stravicnog talaza defetizma i kraha sistema vrednosti zapadne civilizacije. njihovi vodji iz svih oblasti to jako dobro razumeju... i rade danas sve da amerika 'propadne', ili lakse receno, da se rastvori u kulturnom smislu u svojoj iluziji (sto nema veze sa ocuvanjem njene fizikalne/fizicke i delimicno materijalne moci). neki svesno, vecina nesvesno.

ja se sve tri cinjenice slazem, ali to su zapadne cinjenice. a poziv na borbu protiv nihilizma i relativizma je zapadni poziv zapadnog coveka zapadnom coveku. sta ce tebi RAZUM kada vreme koje ide nece moci da se spojmi strukturno? pa i sam razumes da danas i najprostiji fenomen, i drustveni i prirodni zapravo nosi toliko komplikacija da ga je nemoguce opisati. rat u iraku?opisi ga u celini? rad sijalice?opisi ga u celini? energija? opisi je u celini? materija? opisi ... i tako redom. a, da - demokratija: opisi je u celini...................

zivljenju je kraj. pocelaje borba za opstanak. a amerikanci ce na celu sacelom atlantskom civilizacijom nazalost osetiti sav defetizam i sav nihilizam koji su drugi preziveli zbog njih. entalpija i entropija, da se tako pozitivisticki i razumno izjasnim. patriJote to zovu jednostavno - Usud.

p.s. :( izvinjavam se na jezivo necitkim i nerazumljivim mestima, ebiga, ne stizem za diktatom ;)

Brate, sta da ti kazem...odbranio si svoju tezu, veoma efektno.. :D
Nije da se slazem s tobom, ali , za ovakve bravure, mogu samo da ti skinem kapu..

U svakom slucaju, i pored toga sto mislim da je moglo i krace, sve da se kaze....
Bravo, majstore :wink:

Sada sam preumoran da branim Look-a , a i malo sam indisponiran nakon ovakog poentiranja..........see ya :D :D

Laku noc.
 
dr.HOOK&medicine_shaw:
Mržnja prema Americi postala je znak prepoznavanja, ona omogućava udaranje u prsa, vatrene reči i dela koja prijaju muškarcima. U njoj postoji izražena crta hipokrizije, ona je mržnja prema onome što se najviše priželjkuje, a postoji i element gnušanja nad samim sobom ("Mi mrzimo Ameriku zato što je ona od sebe stvorila ono što mi od sebe ne možemo da stvorimo".) Amerika je optužena za uskogrudost, prihvatanje stereotipa, neznanje – upravo za ono što bi oni koji je mrze videli kada bi se pogledali u ogledalu.

Salman Ruždi

e, ovaj citat ću držati uramljen iznad kreveta
 
JABUCHILO:
doktore citao sam, ali sam zaspao za stolom :D. izvini, evo trgo sam se sad pa ko velim, obecao sam ;) pre pisanija koje ce ti siguran sam biti jako smesno :D samo da podsetim - nisam slucajno razumnom i inteligentnom objasnjenju srdnjestatistickog americkog pop-intelektualca (ovo drugo vazi i za ruzdija dabome) suprotstavio lirsko i poeticno misljenje nekog kako kazes gramzivog filozofa indijanca. to sam uradio jer ne negiram nista od toga sto si citirao, nijedan domet te civilizacije - negiram jezik i model misljenja i zivljenja koji te domete poradja.
JABUCHILO:
Citat:
Original postavio dr.HOOK&medicine_shaw
Ja se ne slažem sa relativistima - apsolutno.
Postoje tri osnovna elementa po kojima je Zapadna kultura objektivno najbolja. Oni su suštinske vrednosti ili suštinska dostignuća Zapadne civilizacije, i ono što je učinilo Ameriku velikom.




skroz se slazem. svaka stvar na svetu ima najmanje tri elementa. i ovi indijanci ovde vole tu cifru, kazu - bog voli trojicu. e sad, ako se ne slazemo recimo sa kako kazes relativistima, to jos ne snaci da smo automatski postali objektivisti, je li... objektivno najbolja kako vidim iz poslednjih par reci - najmocnija, najsposobnija da vlada i nadvlada nad drugim civilizacijama. opet se skroz slazem. ali...

necu sad da se igram malog besnog kriticara pa necu mnogo o tome da je ovakvo linearno povezivanje toliko razlicitih i toliko banalizovanih predstava o razvoju drustvene i politicke svesti karakteristicno samo za tu zapadnu civilizaciju. zato cu reci da ako se tako postavi kako je ovde napisano, sto je naravno potpuno netacno ali ajde kao nema veze, recimo i da ovo stima. ja cu se sa opozicijom Razum vs Otkrovenje sloziti, ali Doktore moram da ti skrenem paznju da amerikanci nazalost nemaju jaku filozofsku skolu pa zato cesto ne znaju da se zapravo radi o istorijskom sukobu Logosa i Nusa, tj Razuma i Uma, ako vec ulazimo u pricu o grckom filozofskom i politickom nasledju... (*mala digresija: ... koje veze nema sa onim gore opisanim - demokratija??? u grckoj? razum??? eee, mozda u staloneovom filmu, a inace znamo dela Platona koji lezi u osnovi zapadne doktrine, a o misticima kao sto su Heraklit i Pitagora ne moramo ni da diskutujemo nadam se)
rado cu ti objasniti (i kolegi americkom genijalcu ;) ) podrobnije taj momenat sukoba saznajnih nacela, ali ako tebi bude do toga jednom.

rezultat: da, zaista je vera u logiku pobedila. vera u jezik, u mogucnost apsolutnog uvida u svet kao superstrukturu sa setom zakona i kodova koji sezu do samog bica, ta je vera zaista pobedila. i to je cisto zapadno civilizacijsko naslednje. zato kod nas na istoku za taj svet kazu da je RAZuman jer je bezUMan. jer zivimo u svetu informacija koje sve vise gube INFORMATIVNOST - objasnjavamo princip i strukturu neke tamo teorije polja i istog momenta shvatamo da zapravo poma nemamo kako radi sijalica. ispada da NOVOST koju otkrivamo na jednom mstu potpuno negira neku od fundamentalnih razumnih 'istina' na drugom. znanje postaje deo problema i prestaje da bude deo resenja. mozda ti to izgleda nevazno i apstraktno, ali prati pazljivo razvoj novih tehnologija.... to je alhemija - niko vise ne zna kako rade, zna samo da rade i to je sve. probaj za koju godinu da shvatis kako radi kvantni racunar... a radi upravo kao paradoks s tacke gledista pozitivizma.
samo, eto vidis, od 40-ih, 50-ih na ovamo, racionalisticka i pozitivisticka dogma u diskursu kako glavne nove drustvene discipline (semiotike, semiologije i dobrim delom psihoanalize i sociologije) tako i u diskursu vodece i danas jedine ciste prirodne nauke (fizike) - JE OBORENA. a posto u diskursu politickom a pogotovo na nivou masovne kulture naucna znanja bivaju usvojena sa dokazanim kasnjenjem od oko pola veka (u poslednjih 300-400 godina), taj relativizam o kojem ti pricas je samo probni balon stravicnog talaza defetizma i kraha sistema vrednosti zapadne civilizacije. njihovi vodji iz svih oblasti to jako dobro razumeju... i rade danas sve da amerika 'propadne', ili lakse receno, da se rastvori u kulturnom smislu u svojoj iluziji (sto nema veze sa ocuvanjem njene fizikalne/fizicke i delimicno materijalne moci). neki svesno, vecina nesvesno.

ja se sve tri cinjenice slazem, ali to su zapadne cinjenice. a poziv na borbu protiv nihilizma i relativizma je zapadni poziv zapadnog coveka zapadnom coveku. sta ce tebi RAZUM kada vreme koje ide nece moci da se spojmi strukturno? pa i sam razumes da danas i najprostiji fenomen, i drustveni i prirodni zapravo nosi toliko komplikacija da ga je nemoguce opisati. rat u iraku?opisi ga u celini? rad sijalice?opisi ga u celini? energija? opisi je u celini? materija? opisi ... i tako redom. a, da - demokratija: opisi je u celini...................

zivljenju je kraj. pocelaje borba za opstanak. a amerikanci ce na celu sacelom atlantskom civilizacijom nazalost osetiti sav defetizam i sav nihilizam koji su drugi preziveli zbog njih. entalpija i entropija, da se tako pozitivisticki i razumno izjasnim. patriJote to zovu jednostavno - Usud.

p.s. :( izvinjavam se na jezivo necitkim i nerazumljivim mestima, ebiga, ne stizem za diktatom ;)

PUT JABUCHILA. ...

:(
 
dr.HOOK&medicine_shaw:

На ову ПРОВОКАЦИЈУ млатарањем окупаторске заставе, послао сам као одговор фотку спаљивања исте - пост је ХИТНО ИЗБРИСАН(још пре првих петлова)

Врло интересантно. Да ли треба да протумачим да је млатарање заставом САД веома пожељно на овом подфоруму - а фотка њеног спаљивања ЗАБРАЊЕНА (иако је то легитиман чин свуда у свету)?


Е... што је "политика" чудна работа ???
c029.gif
 
Stvarno zanimljivo...video sam je i ja... ali kad ne može to može ovo...



Dolazi Uskrs, a opet zlotvori
ruše i pale srpske svetinje.
Što li se barem nebo ne otvori
pa da ih kazni za suze detinje?

Dolazi Uskrs al' ponovo neljudi
ruše bolnice,zgrade i škole.
Zašto im sam Bog ne presudi
kad čine stvari što druge bole?

Suze besa i očaja lica će kvasiti
svima što gledaju srušene domove.
Moraju otići i sebe spasiti.
Ostaće kuće što nemaju krovove.

Vekovna patnja moj narod guši.
Svaka nova vest me potrese.
Al' svoja blaga čuvamo u duši.
Ne daj nas Bože! Hristos voskrese!
 

Back
Top