Prava ljubav

Ovako rečeno , verovatno je zabluda.....

Ljubav medju "pravim ljudima" je ono što bih ja nazvao prava ljubav....Znači ,ljudi koji su jedan drugom "pravi" , slični , divni , ....Tu posejana ljubav prelazi u nešto trajno, bez obzira iz čega je nastala....

Pažnja je medjutim više poklonjena utisku , dogadjaju radjanja ljubavi , praveći od svitanja , naduvavanjem nuklearnu pečurku.
Možda iz manjka dogadjaja i pritiska okoline koji se prihvata nepotrebno.....

Koliko je malo pažnje posvećeno nalaženju prave osobe , slične , ponosne.....Ko li to još misli da se nalaženjem takve osobe neće osetiti zadovoljstvo , sličnost , i vrlo verovatno i žar i vrelina nečega što ljubav mora biti.
 
love4real:
dali postoi prava ljubav sta mislite o tome ? ili je to samo iluzija ?
Romeo i Julija dali ima toga u danasno doba ?


Romeo i Julija su imali po jako malo godina i bili su tinejdžeri, pa im je i za oprostiti to što su zbog ljubavi i ideala uradili.

Da li postoji prava ljubav? Da, ja verujem da postoji ....
 
Ne bi rekao....
U sustini ovakve teme se javljaju ciklicno....ja sam vec vise puta rekao svoje misljenje.Mislim da je istina da za svakog postoji jedna osoba......ne mogu to da objasnim,kad te strefi znas,i drugacije je to od samo zaljubljenosti......ali veoma mali broj to dozivi i veoma mali broj od tih sto dozive ostanu s njom....nego se sve uvek svodi na samoobmanjivanje da je osoba s kojom si trenutno TA.....ja ne volim da se samoobmanjujem.
 
Pa dobro, tako ti sad to sve izgleda. Ja sam do sada mislila svashta i znas sta sam na kraju zakljucila, iako volim generalizacije u teoretisanju, ali u praksi i konkretno za moj zivot, sve moze i nema pravila.. Oslobadjajuce....
 

Back
Top