NOVOSAĐANKE COM

kojote

Elita
Poruka
18.634

fotografija 1) Taaatooooine




Konci zavere, neljudska mreža nalik paukovoj, u kojoj ponekad lebdimo uhvaćeni na spavanju. Kako ostati neoštećen u ovom zupčaniku događaja, u kom se često i bez naročite krivice, nađemo i mi sami? Šta bismo učinili, kada (daleko de bilo) ne bismo vladali razumom, kočnicom osećanja? Šta smo onda uradili, ako dopustimo da nas događaji pohvataju na spavanju (dozvolićete jedno poređenje iz životinjskog carstva) kao mačiće ili malu paščad? Iz čega se uopšte sastoji jedan narod, ako ne iz mnoštva pojedinaca često zaraženih otrovom sumnje i neljudskom količinom mizerije?

Alfa pastir, pastir svih stada ili jednog makar, mora da ima razumevanje za one prelive koji se u takvoj gomili razaznaju teško, kao kapi boje u morskoj vodi. Trebalo bi imati sluha za vibriranje mase, valja se, koje je kao vibriranje žica na instrumentu, iako povelikom! Zar može da zna jedan pastir, u ovoj istorijskoj i veoma svečanoj pometnji, šta nosi dan a šta nesigurna noć? Samo srčano i hrabro takav čovek, sa svim svojim slabostima uz to, može da strgne gusti veo sa tajne svekolike forumske istorije.


fotografija 2) (mržen ali potajno i voljen od tolikih
prodavačica cveća kao i ukrasnih traka)

Zar ne mora trpeti šibe i ruge svakodnevno, iako prepun priznanja i jalove slave, mržen ali potajno i voljen od tolikih prodavačica cveća kao i ukrasni traka, zar ne mora takav mužjak ili predvodnik druge vrste, ispoljavati onu ogromnu dozu veselosti i smelosti, kako bi ostao pobednik u stalnoj strepnji između čekića i nakovnja?

Kako vladati ženskim srcem prepunim nerazgovetnih tajni, ženkama ukratko, osetljivim poput fotografskog papira (mutnog ali ipak vrlo dragocenog)?
Neobjašnjiv i neveran, često varljiv forumski mravinjak, koji je, sa svim svojim prelivima i zamršenostima, kao knjiga ispisana jezikom koji ne poznajete!


fotografija 3) Ja sam šapat u vodi, tajna koju treba da čuješ
(jeste, a ja sam goodd.. morgen)

A koliko velikih i nepregledno značajnih ljudi živi, i pored toga, u ovdašnjem svetu!
Uvek sam pomno pratio rad, upotrebu i svrhu najrazličitijih naprava koje su dolazile pred moje, neretko umorne oči. Često sam se zapitkivo čemu služi ova igla, tako smešno savijena u svoju eliptičnu zamku, dok nisam shvatio da se pod njenim poetičnim nazivom Zihernadla krije i njena ne tako jednostavna, ponekad dvosmislena namena.

Tako isto postupao je moj radoznali mozak u prisustvu kišobrana, cvikera, bombonjera, mandolina i gitara, pianina i foto-aparata marke Mojdom & tuš.



fotografija 3) Kondoliza od Malte
(od haltera do brushaltera)

Dobra i po hiljadu puta plemenita gospođica A. je ispod svog tako nezgrapnog imena, krila užasnu dobrodušnost i plemenitost, čak i prema meni, usamljenom tuđincu u ovom nevelikom a ipak okrutnom mestu. Koje sve svoje slasti i ljubaznosti mi je, sa svojom naročito vaspitanom frendicom (bez obzira na moguće sitne zamerke tipa blackartzoo), ona pokazivala! Nema reči kojima bih mogao da im se zahvalim, za one sate u kojima su preda mnom otkrivale: čari muzike, meni nepoznate umetnosti šumova dobijenih pomoću čudesne naprave Musical instrumens Petrof, i svoje?


foto 4) imaću bebu, ček da joj javim
(sve se lepo vidi. Živeli)

Srećan bio tren u kome ga je njegov izumitelj izveo na svetlost dana, uz pomoć mnogih, za mene skrivenih poluga, koje su ipak bile u stanju da stvore najtanananiju ariju. I moram sada da priznam: bez obzira na to što se sprijateljih sa ovom prijatnom igračkom, sa tom komplikovanom spravom, čak i onda kad joj spoznah tajne i sheme, često sam hvatao sebe u pomisli, kako ista naprava nije skup pametnih i svemogućih žičica, polugica i slično, već skrovište živog stvora, majušnog a tako svirepo muzikalnog.



foto 5) And love, it isn't love until it's past
(što u prevodu znači: zatišje pred buru)

Šta bismo mi bez svekolikih i neotuđivih znanja, pomoću kojih se zemlja, tako neumitno i tvrdoglavo okreće oko svoje ose? Koliko mi je trebalo da svojim skromnim umom savladam zakon gravitacije, koji govori o potopljenosti svih tela u vodi, i koji je, ako se ne varam, u svojoj osami izmaštao onaj francuz po imenu Fuke ili Fuko?
Ili o trenju dva komada drveta, pomoću kojih se objašnjava pojava dana i noći?
Sjajno je ovo, zar ne, osvetlio um Arhimedov?
Ili zamka prastarog Grka, Pitagore, o tome kako zec u svakom trenutku može stići kornjaču, bez obzira što je istovremeno neće i napastvovati?

Pa tek one male ili velike pouke o tome da su dvojica manje od trojice, a da njih četvoro mogu formirati dve grupe od po dva, što sve zavisi jedino od njihovog ličnog dogovora?

Sve ovo i još toliko toga što se u sličnom vrtu nalazi, a što samo moja bujna (ne računajući halucinacije coleginice koja ima česte dojave) mašta može dozvati, dostavljam na kućnu adresu, lično, dokle god sam na nepomičnom mestu mojeg Gorkog službovanja u prelepom Novom Sadu
 
a,sto ga ne shvatiti ozbiljno???moze to i jos ozbiljnije!njegova misao nije stigla daleko,moze to jos dalje.i zasto samo tamna strana meseca,i zasto vreme,i gde jos postoji vreme,i misao,i dimenzije.da li postoji proslost sadasnjost i buducnost??ne postoje,to je samo komedija nerazvijenih ljudskih cula.ovo je sve vec bilo kvadrilion,puta kvadrilion na kvadrat puta,i bice jos toliko i mozda vise sa standardnom greskom +,-,tri prsta.mrzi me dalje.kojote koja ti je pichka,da pises sve ovo ovde,ili si ti **** sa pet lica?!!
da li te je ikad iko u zivotu razumeo,.nije,znam,da jeste ne bi pisao ovde.
 
What is Torazin? This medicine is used to treat psychotic disorders and symptoms such as hallucinations, delusions, and hostility. It also is used to prevent and treat nausea and vomiting, to treat behavior problems in children, and to relieve severe hiccups.
 
Ozbiljno shvatiti kojota? :lol:
Pa da hoću ne bih mogla... Misterija rešena, džukac je Hanibal, piše na fajlu slike... :rolleyes:
Toliki trud, dosadio je sam sebi više, valjda... :confused:
A ni Hanibal nije iz Novog Sada, koliko znam... :|
 
crna_mamba:
a,sto ga ne shvatiti ozbiljno???moze to i jos ozbiljnije!njegova misao nije stigla daleko,moze to jos dalje.i zasto samo tamna strana meseca,i zasto vreme,i gde jos postoji vreme,i misao,i dimenzije.da li postoji proslost sadasnjost i buducnost??ne postoje,to je samo komedija nerazvijenih ljudskih cula.ovo je sve vec bilo kvadrilion,puta kvadrilion na kvadrat puta,i bice jos toliko i mozda vise sa standardnom greskom +,-,tri prsta.mrzi me dalje.kojote koja ti je pichka,da pises sve ovo ovde,ili si ti **** sa pet lica?!!
da li te je ikad iko u zivotu razumeo,.nije,znam,da jeste ne bi pisao ovde.
Razumeli su ga bolje nego što je očekivao, pa je došao ovde gde može sakriti mimiku, i gde nikoga iole inteligentnog ne interesuje šta on piše, stoga ga čitaju budale koje ga i ne mogu, jelte' shvatiti što, svakako, popravlja njegovo mišljenje o samom sebi...
 
A, super, ko je mamba? Hajde, meni nije poznat/a... Da nije Boba? :lol:
Ma, pazi, nisu svi kojot, da se razumemo, niti je on peetsa sa dva lica, on je samo navikoa na određeni "internet tretman", pa se shodno tome i ponaša prema drugima... Ne mogu ni da zamislim do koje je mere prosečan i dosadan kao, uostalom, svi mi, i u tome jesmo svi isti :roll:
 
Lexa:
Što te je strpao u novosađanke.com?
Mrzi me da tumačim ko su ostale...
na fotki 1 - jasno ko Dan, fotka 2 - ja, zbog rime, 3 - raindog, 3 - etotako, 4 - očigledno, 5 - sidni...anu nisam trpao, ana je moj omiljeni forumski lik, vlasnica rasnog umetničkog nerva, živčana za medalju, opichena pametnica koju redovno ubacujem u svoja pisanija. Njeno pojavljivanje u temi je stvar doslednosti u pripovedanju, princip, kako god. Zašto ovo radim na forumu, pitaš. U rl glavna junakinja ne može da postane i aktivno, dejstvujuće lice.
Oživeti glavnu junakinju, e..to je već nešto
 
kojo, kojo...pa posle toliko price ni osnovno nisi skontao..ja nisam novosadjanka, covece sa polomljenom nogom...:D

beskrajne kojine verbalno-virtuelne igre...jao si ga i kuku onom, ko je tebe shvatio ozbiljno...

:)
 

Back
Top