PARAGLAJDING

Gilezi

Obećava
Poruka
54
U poslednje vreme je poceo da me privlaci paraglajding pa sam poceo razmisljati da se malo aktiviram.Pa me interesuje kako sve to funkcionise,znacio bi mi svaki savet i informacija.Znaci, koji klub(Bgd ,zem),koliko para je potrebno za obuku,letenje,opremu itd
hvala
 
Jedna jedina licencirana skola paraglajdinga u Srbiji je u Beogradu. Nju vodi cika Voja ( 52 godine ) i glavni je instruktor. Obuka kosta 500 € i placa se 250 € odmah i ostalo u 5 jednakih mesecnih rata. Obuka traje najmanje godinu dana. Leti se sa Vrsacke kule i sa jednog brda u okolini Vrsca. Da bi dobio dozvolu da letis moras proci lekarski pregled tj. moras zadovoljiti C kriterijum. Lekarski kosta oko 3000 din i ako nosis cvike ( kao ja ) neces proci u suprotnom nema problema. Sastanci su svakog cetvrtka u klubu na Savskom Vencu, ali ne znam tacnu adresu. Vojin telefon je 063 353177
Ima jos jedan lik, Bujke. Yivi negde na Novom Beogradu ima registrovan klub u Uzicu i leti na Zlatiboru i Titelskom bregu. Kod njega mozes na obuku na 7za 200 €, ne dobijas nikakvu dozvolu, na divlje ali je covek iskusan i OK je. I jedan i drugi ti daju neku njihovu opremu ali budi spreman da ti traze lovu za gorivo tj. prevoz do letilista i ostale neke troskove. Sport je relativno skup ali je osecaj letenja glajderom nemerljiv. Sve ovo i mnogo vise mozes videti na http://www.yupg.com/portal/

Pozdrav ! :)
 
Hvala druze.Znao sam da je skupo ali nisam ocekivao bas ovoliko :shock: .U svakom slucaju verujem da vredi tih para. :D
E da ,da li sama dozvola znaci ili je cisto proforme,da li je neophodna za neka letenja u buducnosti.Izgleda mi da je padobranstvo mnogo pristupacnije za dzep
Bedno je to sto novcanik mora da nas ogranicava,ali ko zna mozda i ova tranzicija uspe. :roll:
 
Pa koliko znam, u inostranstvu ne mozes da poletis bez dozvole, a u Srbiji je vise proforme. Komplet kvalitetna oprema je od 1500 do 2500 €. Da bi mogao sam da letis potrebno je najmanje 30-40 poletanja ( ako si super talentovan ) uz pomoc i asistenciju instruktora. Za razliku od padobranstva gde u letu provodis nekoliko minuta ovde mozes da letis satima ako te prosere i ako umes. Evo ti Bujketov br telefona. On je mene ucio. Bujic Miodrag 063 391 765. Mozda se nekako dogovorite. Pozdrav !
 
Ja sam takodje zainteresovan za taj sport, pa bi voleo da dobijem informacije vezane za bezbednost bavljenja tim sportom.Naime imam iskustva sa sličnim opasnim sportovima i znam da svaki od njih nosi svoje rizike, ali gotovo svi prijatelji sa kojima sam razgovarao koji znaju nešto o tome (mada verovatno nedovoljno) smatraju ovaj sport izuzetno opasnim,
Voleo bih nešto više da saznam o tome.

Takodje me zanima koliko bih imao problema na lekarskom pregledu jer imam dioptriju 0.75

I na kraju koliko nosi vremena aktivno bavljenje ovim sportom, da li se sve svodi na povremene letove ili postoje i neke druge klubske aktivnosti?
:) :)
 
www.yupg.com Tu imas gomilu informacija.A sto se naocara tice,kako bob kaze,nema sanse da prodjes lekarski,ali to je samo ako hoces da posle obuke dobijes dozvolu.Uvek imas drugu opciju.
AJDE AKO U MEDJUVREMENU PODJES NA NEKU OBUKU OBAVESTI ME KAKO TO IDE,POSTO JA NECU MOCI U NAREDNIH 6 MESECI.MOJ MAIL JE gile_jahu@yahoo.com
 
Uf ode moj san u snove...
sad.gif

Hvala na informacijama.
images

Teško ću ovo prgutati...ahhhhhhhhhh:rida:
 
Ja sam sa cvikerima i astigmatizmom dobio lekarsko za padobranca(isto uverenje vazi i za paraglajder) uz napomenu da moram da nosim cvike ili sociva...to je bilo za ona stara koja vaze godinu dana ali ne verujem da su promenjeni kriterijumi
 
i mene zanima let sa instruktorom koji moze da se obavi bez prethodne obuke...

slabo ima informacija na netu (uopste o paraglajdingu u srbiji) tek ovde sam nasla sve konkretno. najvise me privlaci rajac, kopaonik, zlatar i crna gora - veca visina i najlepsa priroda...
 
S obzirom da je tema o paraglajdingu,steta je ne napomenuti da je selo Sicevo,simbol srpskog (i evropskog) paraglajdinga dobilo zvanicnu internet prezentaciju....Sajt sadrzi stranu o paraglajdingu koja je u izradi.Svi mogu ucestvovati u izradi strane saljuci slike i tekstove o paraglajdingu u Sicevu....


www.sicevo.com
 
Jedna jedina licencirana skola paraglajdinga u Srbiji je u Beogradu. Nju vodi cika Voja ( 52 godine ) i glavni je instruktor. Obuka kosta 500 € i placa se 250 € odmah i ostalo u 5 jednakih mesecnih rata. Obuka traje najmanje godinu dana. Leti se sa Vrsacke kule i sa jednog brda u okolini Vrsca. Da bi dobio dozvolu da letis moras proci lekarski pregled tj. moras zadovoljiti C kriterijum. Lekarski kosta oko 3000 din i ako nosis cvike ( kao ja ) neces proci u suprotnom nema problema. Sastanci su svakog cetvrtka u klubu na Savskom Vencu, ali ne znam tacnu adresu. Vojin telefon je 063 353177
Ima jos jedan lik, Bujke. Yivi negde na Novom Beogradu ima registrovan klub u Uzicu i leti na Zlatiboru i Titelskom bregu. Kod njega mozes na obuku na 7za 200 €, ne dobijas nikakvu dozvolu, na divlje ali je covek iskusan i OK je. I jedan i drugi ti daju neku njihovu opremu ali budi spreman da ti traze lovu za gorivo tj. prevoz do letilista i ostale neke troskove. Sport je relativno skup ali je osecaj letenja glajderom nemerljiv. Sve ovo i mnogo vise mozes videti na http://www.yupg.com/portal/

Pozdrav ! :)

U Batajnici se osniva paraglajding klub, svi zainteresovani mogu dase jave. Vrsicese i obuka i parataxi.
063/84 250 99 Kraso
 

Back
Top